Kovingoji „Kruoja“ iš Šiaulių parsivežė pergalę (komentarai)

Pakruojo „Kruoja“ rezultatyviose bei permainingose„SMScredit.lt A lygos“ čempionato XVIII turo rungtynėse pademonstravo pavyzdinį kovingumą, sugebėdama panaikinti dviejų įvarčių deficitą. Šiaurės Lietuvos komanda rezultatu 4:3 (1:2) palaužė geografinius ir turnyro lentelės kaimynus „Šiaulius“, iki trijų taškų sumažindama atsilikimą nuo Marijampolės „Sūduvos“.

Nors kamuolį nuo dvikovos pradžios dažniau kontroliavo „Kruoja“, tačiau jau 5-ąją minutę į svečių vartus krito įvartis, kai po puikaus perdavimo iš aikštės gilumos vienas prieš vartus išbėgo Dovydas Medžiaušis ir stipriu smūgiu nepaliko Mariui Eltermaniui jokių šansų.

20-ąją minutę dar vieną kontrataką surengę „Šiauliai“ pelnė antrąjį įvartį. Dešiniu kraštu prasiveržęs Rolandas Lėščius atliko perdavimą į baudos aikštelę, o Tomas Birškys, neleisdamas gynėjų nesėkmingai atmuštam kamuoliui nusileisti ant žemės, techniškai jį pasiuntė į tolimą vartų kampą.

„Kruoja“ sušvelninti rezultatą galėjo jau po minutės, tačiau po labai stipraus tolimo Nerijaus Astrausko smūgio prieš save kamuolį atmušusį Edgarą Jonaitį išgelbėjo laiku prie vartininko suskubę gynėjai.

Ričardas Beniušis galėjo pelnyti labai lengvą įvartį, 33-ąją minutę, kai tarpusavyje nesusikalbėjo „Šiaulių“ gynėjai ir vartininkas, išbėgęs pasitikti kamuolio. Puolėjas pirmas suskubo prie kamuolio, tačiau į vartus pataikyti nesugebėjo. Po trijų minučių šiauliečius po galingo N.Astrausko smūgio išgelbėjo tik skersinis.

37-ąją minutę Tautvydas Eliošius pamatė, kad M.Eltermanis paliko vartus ir beveik nuo aikštės vidurio pabandė pelnyti įvartį. „Kruojos“ legionierius iš Latvijos ištaisė savo klaidą, numušdamas kamuolį į kampinį, bet tuo pačiu įkrisdamas į tinklą ir jį nutraukdamas. Stadiono darbuotojams prireikė kelių minučių sutvarkyti vartams.

Ilsėtis Pakruojo komanda išėjo geresnės nuotaikos. A.Lipskis kėlinio pabaigoje pabandė atlikti aukštą perdavimą į vartininko aikštelę, tačiau, perdavimui nepavykus, kamuolys netikėtai atsidūrė tolimame vartų kampe.

Po pertraukos pasipylė tikras įvarčių lietus. 49-ąją minutę R.Lėščius puikiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusi Arminą Vaskelą, kuriam beliko nukreipti kamuolį į vartus iš kelių metrų.

Po keturių minučių rezultatas jau buvo lygus. „Kruoja“ surengė dvi labai panašias atakas dešiniuoju kraštu ir abi jos baigėsi R.Beniušio ir Aivaro Bagočiaus, nesunkiai aplenkusiais gynėjus, įvarčiais.

62-ąją minutę svečiai įsiveržė į priekį. R.Beniušis dar kartą aplenkė gynėją ir nestipriu smūgiu į savo sąskaitą įsirašė dublį po N.Astrausko prasiveržimo ir perdavimo iš dešiniojo krašto.

Persvėrusi rezultatą, „Kruoja“ atsitraukė, atiduodama iniciatyvą aikštės šeimininkams, ir rengė pavojingas kontratakas, Po keitimo rungtynėse pasirodęs Robertas Šumnauskas galėjo įtvirtinti komandos pergalę dvikovos pabaigoje, tačiau, atsidūręs vienas prieš šiauliečių vartininką, į vartus pataikyti nesugebėjo.

Treneris Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Antras rugntynes iš eilės pralaimėjome vieno įvarčio skirtumu. Čia, sakyčiau, gal skaudžiau, nes žaidėme namuose, norėjome parodyti, kad mes galime ir su tokia komanda pakovoti. Bet tuo jaunas žaidėjas ir skiriasi nuo patyrusio, kad pridaro per daug vaikiškų klaidų. Svarbiausia, kad jie rodo norą, atsidavimą aikštėje, o ta patirtis, tas rezultatas ateis ateityje. Pakruojis pirmame kėlinyje turėjo inciatyvą, bet mes ją specialiai atidavėme, žaidėme antru numeriu ir įmušėme du įvarčius, tačiau persvaros neišsaugojome, nors antrajame įmušėme dar vieną. Bet kas daugiau įmuša, tas ir laimi. Tie žaidėjai, negalim jų vadinti patyrusiais žaidėjais, bet turinčiais A lygos patirties, sužaidė ne taip, kaip su „Ekranu“, kaip turėjo sužasiti. Daug yra niuansų, bet pralošėme, reiškia „Kruoja“ - stipresnė. Sveikiname su pergale. Nieko dėl 4 įvarčių nekaltinu. Pralošė visa komanda, o visų pirma - aš.“

Dovydas Medžiaušis („Šiauliai“): „Stengėmės, kovojome. Gerai pradėjome ir pirmą kėlinį, ir antrą, bet po to, galbūt, kad jauni, kažkaip atsipalaidavome, pritrūko šaltakraujiškumo, todėl ir gavosi tokios rungtynės. Tikriausiai per anksti patikėjome pergale. Jiems atsakius įvarčiais, nebegalėjome nieko padaryti. Džiugu įmušti, bet savo įvartį iškeisčiau į komandos pergalę. Bandau išnaudoti šansą, kurį treneris suteikė. Džiugu, kad išleidžia, pasitiki. Su „Ekranu“ dar sunkiai sekėsi, šiandien - jau geriau.“

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Mums sunku kalbėti po tokių rungtynių. Nugalėtojų neteisia, bet tai vienos is prasčiausių rungtynių. Kai patys neįmušame, niekas nekaltas, varžovai už mus neįmuš. Trūko ir minties, ir judesio, bent rezultatas teigiamas. Pažiūrėsim video bus aiškiau, kas kaltas dėl įvarčių. Bet aš manau, kad tai ne tik gynėjų, bet ir vartininko klaidos. Aišku, mes gynyboje praktiškai statome žmones ne į savo pozicijas. Jiems sunku. Pavyzdžiui, Skroblas žaidė centro gynėjų, kuriuo nėra žaidęs. Sukamės iš padėties. Paprasčiausiai, gynyboje nėra susižaidimo. Žiūrovams gal ir geros rungtynės, daug įvarčių, atakų į abi puses. Pralošėme antrus kamuolius, centrą, bet antrajame kėlinyje radome savy jėgų ir realizavome progas. Rungtynės su „Ekranu“ parodė, kad jie moka žaisti. Tačiau nors ir nuteikinėjome komandą į kiekvieno galvą neįlysi.“

Aivaras Bagočius („Kruoja“): „Džiaugiuosi pergale, atsitiesėme ir sugebėjome parodyti charakterį. Manau, buvome geresni, tačiau pačių klaidos pridarė tiek bėdų. Visada stengiuosi žaisti komandinį futbolą, norisi pergalėmis džiuginti mūsų aistruolius, komandos vadovus ir trenerius. Jie stengiasi dėl mūsų, o mes – dėl jų. Žiūrint į priekį, žinoma, dar reikia daug dirbti, tačiau pastaruoju metu ir pats jaučiuosi geriau, o ir komanda ėmė rinkti taškus, kas yra svarbiausia. Sustoti nesiruošiame.“