Kovingoji „Banga“ panaikino dviejų įvarčių deficitą Vilniuje (komentarai)

Senosios sostinės riteriai savo žiūrovų akivaizdoje neišlaikė turėtos dviejų įvarčių persvaros „SMScredit.lt A lygos“ 11-ojo turo rungtynėse prieš „Bangą“. Antrajame kėlinyje įmušę du įvarčius gargždiškiai išplėšė lygiąsias rezultatu 2:2 (2:0) ir turnyro lentelėje išlaikė ketvirtąją vietą. Pergalės atveju galėję juos aplenkti „Trakai“ lieka penkti.

Pasirinkę žaidimą nuo gynybos, svečiai pirmieji pagrasino „Trakų“ vartams 3-ąją minutę. Individualiu reidu ir smūgiu iš toli šalia vartų varžovų budrumą patikrino Evaldas Grigaitis.

Kontroliavę kamuolį, tačiau nesugebėję priartėti prie varžovų vartų trakiškiai galėjo būti nubausti 13-ąją minutę. Aleksandras Ruskichas labai aštriu perdavimu iš gilumos pabandė vieną prieš vartus išvesti Aurelijų Staponką, bet pirmasis prie kamuolio suskubo Paulius Grybauskas.

Jo kolegai Šarūnui Jurevičiui teko įsijungti į žaidimą ir praktiškai ant vartų linijos sugauti kamuolį po Lino Klimavičiaus smūgio galva 18-ąją minutę. Tačiau „Bangos“ vartų sargas neišgelbėjo komandos jau kitos aikštės šeimininkų atakos metu.

Vytautas Lukša baudos aikštelėje surado Dzmitrijų Koubą. Legionierius perdavimo sulaukė stovėdamas nugara į vartus, tačiau šalia stovėję net trys svečių gynėjai leido baltarusiui apsisukti, pasivaryti kamuolį ir ramiai pasiųsti jį į artimą vartų kampą.

Po įvarčio „Banga“ šiek tiek atsivėrė, bandydama išlyginti rezultatą ir buvo nubausta 32-ąją minutę. Besiki Amašukelis gražiai kairiajame krašte į ataką išvedė Darių Cibulską, kurio aštraus perdavimo nepasiekė D.Koubas, bet tiksliai į tolimą kampą pasiuntė į puolimą kitu kraštu įsijungęs Povilas Krasnovskis.

Drausmingai į gynybą sugrįždavę trakiškiai nesuteikė „Bangai“ daug erdvės savo aikštės pusėje, todėl svečiai bandė savo laimę smūgiais iš toli, bet tiek Maksimo Chablovo, tiek A.Ruskicho tolimi šūviai į vartų keturkampį nepataikė.

Antrąjį kėlinį „Trakai“ pradėjo atsitraukę prie savo vartų ir stengėsi rengti kontratakas. Gargždiškių atakas nutraukdavo patys svečiai, netaikliai perduodavę kamuolį komandos draugams.

53-ąją „Bangai“ pagaliau pavyko aukštas perdavimas. A.Ruskichui pakėlus kamuolį, galva iš ne pačios patogiausios pozicijos į vartus smūgiavo A.Staponka. Kamuolį P.Grybauskas sugavo be didesnio vargo.

Po dviejų minučių savo meistriškumą teko demonstruoti Š.Jurevičiui. Jurijus Mamajevas labai tolimu ir labai stipriu smūgiu užklupo vartininką nepasiruošusį ir šiam teko šuoliu atmušti kamuolį.

„Bangos“ komandos treneriams atlikus taktinį keitimą ir vietoje gynėjo Andrėjaus Verbetchio išleidus puolėją Aslanbeką Tsalagovą, svečiai perėmė iniciatyvą. 64-ąją minutę M.Chablovas gražiai įmetė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam A.Staponkai, bet techniškai jį krūtine susistabdžiusiam puolėjui smūgiuoti neleido patikimai sužaidęs Justinas Zachaževskis.

67-ąją minutę rezultatą sušvelnino A.Tsalagovas. Jaunasis puolėjas įvartį pelnė puikiu tolimu baudos smūgiu, skirtu už D.Cibulsko pražangą prieš A.Staponką. „Bangos“ puolėjas po perdavimo iš aikštės gilumo galėjo pavojingai iššokti prieš vartus, bet buvo nugriautas.

„Trakai“ atsakė pavojinga ataka. Po individualaus reido į vartus smūgiavo V.Lukša, Š.Jurevičius kamuolį sugavo tik antruoju bandymu.

76-ąją minutę labai nepasisekė D.Cibulskui. Norėdamas atmušti aukštą perdavimą į baudos aikštelę iš kairės pusės, gynėjas sužaidė ranka ir rungtynių arbitras nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį. Prie kamuolio stojęs E.Grigaitis smūgiavo labai užtikrintai ir išlygino rezultatą.

Antrasis praleistas įvartis pažadino trakiškius, jie pabandė surengti lemiamą šturmą. Rungtynių pabaigoje aikštės šeimininkai pavojingai kėlė keletą kampinių, tačiau visus gaisrus „Bangai“ pavyko užgesinti.

Treneris Maksimas Tiščenko („Banga“): „Pirmajame kėlinyje dvi taktinės-pozicinės klaidos leido „Trakams“ įmušti du įvarčius, po kurių antrajame kėlinyje vaikinai iš savęs ištraukė tokias emocijas ir fizines galimybes, už kurias jiems reikia padėkoti. Jie ištraukė šias rungtynes ir čia iškovojome tašką. Techninis brokas, kurio netrūko tiek mums, tiek varžovams, neleido parodyti tokio futbolo, kokį norėtume matyti aikštėje. Tiek mes, tiek „Trakai“ turime rimtą tvarkaraštį. Žaidėme taurėje, todėl nėra fizinės kondicijos ir vaikinai persisotinę. Bandysime atsistatyti, ir pailsėti nuo futbolo. Lygiosios dėsningos, nors paskutines 5 minutes persvarą turėjo „Trakai“ ir jie galėjo įmušti. Kadangi žaidėme išvykoje, rezultatas - teigiamas.“

Maksimas Chablovas („Banga“): „Važiavome čia žinodami, kad bus sunku. Nors pirmosiose rungtynėse trukdė oro sąlygos, bet jos irgi buvo labai sunkios, varžovas leido suprasti, kad yra užtikrinta komanda. Taip ir buvo, praleidome du nebūtinus įvarčius, psichologiškai buvo sunkoka. Šaunuoliai vaikinai, kad sugebėjome perlaužti antrajame kėlinyje. Jaunasis A.Tsalagovas atliko puikų baudos smūgį, pakylėjusį psichologiškai. Vėliau įmušėme antrą. Turime daug traumuotų žmonių, čia atvažiavo tik 15 žaidėjų, todėl, išvykoje žaidžiant su tokia nebloga komanda, tai yra geras rezultatas.“

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai“): „Žaidėjų meistriškumas yra tai, kaip jis sugeba žaisti prie tam tikro rezultato. Labai geri žaidėjai žais vienodai ir prie rezultato 3:0 ir prie 2:1. Čia ir yra skirtumas. Kai pirmauji 2:0, atrodo viskas šviesu, viskas bus gerai, mes kontroliuojame. Pirmajame kėlinyje dominavome totaliai. Reiškia, mes neturime tokio meistriškumo, nes kai yra 2:1, jau atsiranda gaisras, jau žaidėjai pasikeičia. D.Koubas gavo galvos sutrenkimą, bet nieko rimto. Tačiau tai neturėtų nieko keisti iš esmės. Vieno žaidėjo keitimas negali įnešti panikos. Čia daugiau psichologinės bėdos. Visada sakau žaidėjams - nesvarbu rezultatas, žaidžiame taip tarsi būtų 0:0. Čia atvažiavo gera, patyrusi komanda. Kai tik sumažinome greitį, pamatėme, kad jie jau ant mūsų lipa. Jiems jau nebuvo ko prarasti. Aišku, įvarčiai - kurioziški. Nenoriu išskirti, kritikuoti žmonių, ką aš norėjau, pasakiau rūbinėje. Čia belieka pasveikinti Gargždų komanda su kovingu tašku ir palinkėti jiems sėkmės.“