22 turas / Rug 31 , Kaunas
22 turas / Rug 01 , Panevėžys
23 turas / Rug 13 , Klaipėda
23 turas / Rug 13 , Vilnius
23 turas / Rug 14 , Palanga
23 turas / Rug 14 , Kaunas
24 turas / Rug 21 13:00 , Vilnius
24 turas / Rug 21 15:00 , Kaunas
19 turas / Rug 24 18:00 , Panevėžys
25 turas / Rug 25 17:00 , Palanga
25 turas / Rug 25 19:00 , Vilnius
25 turas / Rug 28 18:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 02 18:30 , Marijampolė
26 turas / Spa 05 13:00 , Kaunas

Kovingasis „Ekranas“ išplėšė pergalę Gargžduose (komentarai)

Kovingasis „Ekranas“ išplėšė pergalę Gargžduose (komentarai)
foto: fkekranas.lt

Lietuvos čempionas „Ekranas“ pademonstravo puikų kovingumą išplėšdamas pergalę Gargžduose jau per teisėjo pridėtą laiką „SMScredit.lt A lygos“ XXII ture. Paskutines 13 minučių dešimtyje žaidę panevėžiečiai nugalėjo „Bangą“ rezultatu 2:1 (0:1) ir turnyro lentelėje neleido atsiplėšti šiandien pergalę iškovojusiam Klaipėdos „Atlantui“.

Pirmosios „Ekrano“ atakos metu svečiai susikūrė gerą progą atidaryti įvarčių sąskaitą rungtynėse, tačiau niekieno neprižiūrimo Igorio Kozlovo smūgį iš baudos aikštelės prieigos gynėjas nukreipė į kampinį. 7-ąją minutę po kampinio tikslumo smūgiuojant galva pritrūko Edvinui Girdvainiui.

Pasirinkusi kontratakų taktiką „Banga“ perdavimais ieškojo atakos smaigalyje žaidusio Aurelijos Staponkos, tačiau rezultatyviausią aikštelės šeimininkų futbolininką nuolat prižiūrėjo bent du panevėžiečiai, todėl perdavimai grėsmės varžovų vartams nekėlė.

20-ąją minutę Tadui Kauneckui pirmą kartą rungtynėse teko pademonstruoti reakciją ir atremtį labai pavojingą A.Stapokos smūgį galvą po Žilvino Banio perdavimo iš standartinės padėties. Dar po trijų minučių „Bangos“ puolėjas griebėsi už galvos, kai, sulaukęs kamuolio iš dešiniojo krašto, nesugebėjo koja pataikyti į vartus.

Svečiai buvo labai arti įvarčio 35-ąją minutę. Rimantas Bogužas prieš save atmušė labai pavojingą ir stiprų tolimą Vaido Slavicko baudos smūgį. Gynėjo nesėkmingai išmuštas kamuolys atiteko Giedriui Tomkevičiui, tačiau jo smūgis į tolimą kampą nebuvo tikslus, o kamuolį galėjusiam pasiekti ir nukreipti į vartus Uchennai Umeh pritrūko vos kelių centimetrų.

Kėlinio pabaigoje perdavimas iš aikštės gilumos privertė grubiai suklysti E.Girdvainį. Bandydamas galva numesti kamuolį savo vartininkui gynėjas tai padarė per silpnai. Pirmas prie kamuolio suskubo A.Staponka ir perkėlė kamuolį per T. Kaunecką, pelnydamas 10-ąjį savo įvartį čempionate.

Antrojo kėlinio pradžioje atlikti žaidėjų keitimai pokyčių „Ekrano“ žaidime nepadarė, puolimui trūko aštrumo. 57-ąją minutę Aurimas Vertelis baudos aikštelėje paliko kamuolį Arsenijui Buinickiui, tačiau puolėjui smūgis nepavyko ir kamuolys prariedėjo šalia vartų.

Jei R.Bogužas daug darbo neturėjo, tai T.Kauneckui dukart teko gelbėti komandą nuo antrojo įvarčio. Svečių vartininkas 58-ąją minutę po kampinio atrėmė labai pavojingą Aleksandro Ivanausko smūgį galva į apatinį vartų kampą, o dar po trijų minučių akrobatiniu šuoliu atmušė tolimą Ž.Banio smūgį iš dešiniojo krašto.

Nekurdami pavojingų momentų 68-ąją minutę panevėžiečiai išlygino rezultatą. A.Buinickis dešinėje baudos aikštelės pusėje suklaidino gynėją ir perdavė kamuolį įkirtusiam Egidijui Varnui. Patyręs puolėjas savo šanso nepraleido ir stipriu smūgiu nepaliko R.Bogužui jokių šansų.

„Ekranas“ 82-ąją minutę liko 10-yje, nes tęsti rungtynių nebegalėjo traumą patyręs Marko Vutetičius, o visi keitimai jau buvo išnaudoti. Nepaisant to, svečiai toliau rezgė atakas ir vos nebuvo nubausti, kai kontratakos metu tik ką aikštelėje po keitimo pasirodęs Mindaugas Bitinas 88-ąją dvikovos minutę visiškai laisvas pasiuntė kamuolį virš skersinio.

91-ąją minutę „Bangos“ sirgaliai nutilo rungtynių arbitrui parodžius į 11 metrų žymą už R.Bogužo pražangą prieš į baudos aikštelę įsiveržusį E.Varną. A.Buinickis šaltakraujiškai realizavo baudinį išvesdamas savo komandą į priekį. 

Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Nebuvo lengvos rungtynės, paskutines 10-15 minučių teko žaisti dešimtyje. Matėte patys - rezultatas netenkino, ėjome į priekį, ir, galų gale, esame už tai apdovanoti. Kova, noru, „Banga“ šiandien mums nenusileido. Po pertraukos čempionate jauni jų žaidėjai pasiilgę futbolo. O mums po Europos mačų sunku sugrįžti į A lygą. Visada tos pirmos rungtynės būna tokios vangios. Žaidėjus apie tai įspėjome, bet visvien, kažkur nepavyko nusiteikti. Nors pirmos 20-30 minučių, manau, tikrai buvo neblogos. Tačiau vėliau "Banga" išlygino žaidimą, įmušė tokį nelabai logišką įvartį ir tam tikrą rungtynių dalį netgi turėjo, manau, iniciatyvą. Kaip matėte, jau buvo paruoštas keitimas, ir kaip tik, beaiškinant žaidėjui, ką jam aikštėje reikia daryti, buvo įmuštas išlyginamasis įvartis. Tuomet vėl teko koreguoti planus, nes pirmas planas buvo ėjimas "va bank". O rezultatui esant 1:1 ir, turint dar 20 minučių, dar buvo tikima, kad ir žaisdami dešimtyje laimėsime, tą įvartį kažkur surasime.“

Giedrius Tomkevičius („Ekranas“): „Rungtynės sunkios, kaip ir tikėjomės. Pagarba Gargždams už kovą. Mums nepavyko žaisti, ypač pirmame kėlinyje. Bandėme žaisti "žemą" kamuolį, bet, galbūt, taip greitai, kaip norėjome, to daryti neleido aikštė. Antrame kėlinyje pakoregavome žaidimą, išleidome antrą puolėją, bandėme žaisti "ilgesniais" kamuoliais. Priekyje stengėmės kovoti, susirinkti kamuolius ir galiausiai palaužėme varžovų komandą. Manau, kad pergalę lėmė taktikos pakeitimas ir E. Varno išėjimas į aikštę. Jam parako dar dešimčiai metų į priekį užteks. „Bangos“ žaidimas man tikrai patiko. Gal šiek tiek ir nesitikėjome to. Treneriai akcentavo, kad į jų pasikeitimus nereikia kreipti dėmesio. Džiaugiuosi, kad visvien išplėšėme tris taškus. O žaidimą gerinsime, ieškosime kažko naujo, galbūt. Ne tiek dėl pertraukos čempionate, kiek dėl tų Europos rungtynių dabar dar žaisti kiek sunku, bet reikia grįžti į A lygą, į realybę. Pralošėme islandams, tad pergale pažymėti sugrįžimą į Lietuvos čempionatą buvo emociškai svarbu.“

Mindaugas Čepas („Banga“): „Pati kova, žaidimo kokybė lyg ir tenkina, bet pats rezultatas 1:2, kada pralaimi rungtynių pabaigoje, einant pridėtam laikui - apmaudu. Atidavėme teritorinę persvarą „Ekranui“, nes kol kas su jais „pirmu numeriu“ žaisti negalime. Tiesiog laukėme savo momentų, išėjimų į kontraatakas. Manau, kad momentais tai visai neblogai pavykdavo. Po rungtynių vaikinams padėkojau už kovą, atsidavimą. Jie siunčia žinutę kitoms komandoms, kad mes nebūsime mušami berniukai ir kovosime kiekvienose rungtynėse. Nepaisant, koks tai varžovas, kovosime tik dėl pergalės. Gailėti mūsų nereikia. Mes žaidėme taip, kaip leido varžovas ir stengėmės jiems neduoti žaisti. Žinote, aišku, geriau būtų vienas taškas, bet jei vertintume kokybės skalę - šios rungtynės nuteikia optimistiškai. „Ekranas“ žaidė puikiai, kaip visada. Žaidė agresyviai, ilgai kontroliavo kamuolį. Buvome juos išanalizavę, tikrai žinojome, kaip jie žaidžia. Laukėme iš jų tokio žaidimo, kokį jie šiandien parodė. Jauni žaidėjai pasirodė pagal galimybes. Jiems viskas priešaky. Tik juodas darbas treniruotėse ir rezultatas ateis. Tik reikia dirbti. Dabar ruošimės sekančioms rungtynėms su „Kruoja“. Bus vėl sunku. Varžovai sustiprėję, bet galiu pasakyti, kad jiems irgi lengva nebus“

Rokas Borusas („Banga“): „Gaila, pralošėme paskutinėmis minutėmis. Neturiu daugiau ką pasakyti. Ruošėmės rungtynėmis tris savaites. Viskas buvo pagal planą, bet pabaigoje nepasisekė. Pritrūko gal koncentracijos, nors buvome susikaupę. Treneris akcentavo po rugntynių, kad davėme kovą. Kitiems varžovams, kai jie atvažiuos į Gargždus, taip pat duosime. 11 m. baudinys buvo, niekas dėl to nesiginčyja. Galėjo vartininkas ir kitaip sužaist, bet situacija tokia buvo. Reikėjo gynėjams dar iki jos apsiginti.“