Kovingą Lietuvos rinktinę palaužė vienas bosnių įvartis (komentarai)

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė privertė Bosniją ir Hercegoviną labai rimtai paplušėti dėl kelialapio į Pasaulio čempionatą.

Paskutinėse atrankos ciklo rungtynėse solidi lietuvių gynyba, vartininko Giedriaus Arlauskio žaidimas ir kelios aštrios kontratakos privertė varžovų aistruolius gerokai pasijaudinti. Vis dėlto 68 min. Vedado Ibiševičiaus įvartis atnešė svečiams labai svarbią pergalę.

Apie 4 tūkstančiai aistruolių Kaune audringai šventė savo palaikomos rinktinės triumfą atrankos grupėje ir iškovotą kelialapį į Braziliją. Lietuvos rinktinė tenkinosi ketvirta vieta grupėje.

Puikus G.Arlauskio žaidimas

Lietuvos rinktinės startinėje sudėtyje po praėjusių rungtynių su Latvija įvyko vienintelis - priverstinis - pasikeitimas. Dėl įspėjimų diskvalifikuotą Kęstutį Ivaškevičių saugų linijoje pakeitė Gediminas Vičius.

Rungtynių pradžioje lietuviai sėkmingai atlaikė pirmąjį bosnių spaudimą. Pavojingiausiai varžovai atakavo po standartinių padėčių. 9 min. po Miralemo Pjaničiaus baudos smūgio į viršutinį vartų kampą skriejusį kamuolį atrėmė vartininkas G.Arlauskis.

Kėlinio viduryje lietuviai įsidrąsino ir patys patikrino varžovų vartininką. Po gražaus Mindaugo Kalono smūgio iš toli kamuolį atmušė Asmiras Begovičius. Netrukus netikslus buvo Sauliaus Mikoliūno tolimas šūvis, o G.Arlauskis atrėmė dar vieną M.Pjaničiaus baudos smūgį.

Kėlinio pabaigoje lietuvių vartininkas puikiai sužaidė ir po Sejado Salihovičiaus smūgio kamuoliui atšokus rikošetu. Prieš pat pertrauką Lietuva galėjo išsiveržti į priekį, bet po Egidijaus Vaitkūno perdavimo iš krašto Deivydas Matulevičius galva mušė virš vartų.

Bosnių puolimo duetas suveikė

Antrojo kėlinio pradžioje G.Arlauskis atmušė dar vieną M.Pjaničiaus baudos smūgį, tačiau prieš save, ir užsitęsusi bosnių ataka baigėsi pavojingų gynėjo Ermino Bičakčiaus spyriu virš vartų. Komandos apsikeitė keliais netiksliais tolimais smūgiais, o rungtynės buvo nulemtos kėlinio viduryje.

66 min. po bosnių kombinacijos baudos aikštelėje V.Ibiševičius smūgiavo į patį vartų kampą, tačiau fantastiškai sužaidė G.Arlauskis. Lietuviai iš karto nuskubėjo į priekį ir turėjo kiekybinę persvarą, tačiau pritrūko tikslumo ir ataka baigėsi netaikliu M.Kalono smūgiu.

Dar po minutės svečiai įmušė ilgai lauktą ir labai jiems svarbų įvartį. Edinas Džeko prasiveržęs kraštu perdavė kamuolį prie vartų, kur gynėjų globos išvengusiam V.Ibiševičiui beliko tiksliai pastatyti koją ir G.Arlauskis buvo bejėgis - 0:1.

Lietuvių atakos rungtynių pabaigoje

Dvikovos pabaigoje jau lietuviai perėjo į puolimą, o bosnių komanda stengėsi marinti laiką ir saugoti rezultatą. Po baudos smūgio pro šalį galva smūgiavo M.Žaliūkas, o 78 min. greitoje kontratakoje M.Kalonas smūgiavo iš baudos aikštelės krašto, tačiau kamuolį atmušė A.Begovičius.

86 min. pavojingai šalia vartų smūgiavo V.Ibiševičius. Daugiatūkstantiniam Bosnijos ir Hercegovinos sirgalių būriui jau traukiant pergalės dainas šventės svečiams vos nesugadino Gratas Sirgėdas. Antrąją pridėtinio laiko minutę po jo baudos smūgio vartus apgynė A.Begovičius.

Bosniai šventė nelengvą pergalę ir turnyro lentelėje dėl įvarčių santykio aplenkė Graikiją. Abi rinktinės surinko po vienodai taškų, nes graikai 2:0 įveikė Lichtenšteiną. Graikijos komandai teks žaisti papildomas rungtynes dėl patekimo į Pasaulio čempionatą.

Trečioje pozicijoje liko Slovakija, kuri svečiuose paskutinę minutę išleido pergalę iš rankų Latvijoje ir sužaidė 2:2, o Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtąją poziciją. Šių metų sezoną Lietuvos komanda planuoja baigti kontrolinėmis rungtynėmis lapkričio mėnesio viduryje.

Rungtynių preliminari statistika

Lietuva - Bosnija ir Hercegovina 0:1 (0:1)
Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas
Teisėjas - Felix Zwayer (Vokietija)
Įvartis: 68 min. Vedad Ibiševič (Bosnija ir Hercegovina).
Įspėti: 28 min. Egidijus Vaitkūnas, 37 min. Deivydas Matulevičius, 71 min. Gediminas Vičius, 72 min. Nerijus Valskis, 83 min. Valdemar Borovskij (Lietuva); 90+1 min. Senijad Ibričič (Bosnija ir Hercegovina).

Lietuva: Giedrius Arlauskis, Egidijus Vaitkūnas, Tadas Kijanskas, Marius Žaliūkas, Valdemar Borovskij, Saulius Mikoliūnas (69 min. Nerijus Valskis), Mindaugas Panka, Gediminas Vičius, Mindaugas Kalonas, Fedor Černych (85 min. Gratas Sirgėdas), DEivydas Matulevičius (78 min. Evaldas Razulis). Atsarginiai: Paulius Grybauskas, Armantas Vitkauskas, Vytautas Andriuškevičius, Tomas Mikuckis, Deividas Česnauskis, Darvydas Šernas, Povilas Leimonas, Mantas Kuklys.

Treneris Igoris Pankratjevas: „Visada sunku pergyventi pralaimėjimą. Bet manau, kad šiandien laimėjo stipresnė komanda. Dėl to ji ir keliauja į Braziliją. Esu dėkingas vaikinams, kurie kovojo, atidavė visas jėgas aikštėje. Ką padarysi, vienas įvartis nulėmė rungtynių rezultatą. Komanda susideda ne iš 11 žaidėjų. Visi galėjo pasirodyti aikštėje, tačiau sprendimus priėmėme pagal tam tikrą situaciją, rungtynių eigą. Žaisti atakuojantį futbolą rungtynėse su bosniais dar nesame pasiruošę. Pasirinkome gynybinį planą, tačiau nepavyko. Toks sportas. Esu patenkintas ciklo pabaiga, nes įveikėme Latviją. Šiame cikle buvo įvairių rungtynių. Tačiau sunkiausia buvo žaisti su bosniais. Jie pelnytai užėmė pirmąją vietą grupėje. Mūsų komandai neretai trūko susižaidimo, nes nepavykdavo viena sudėtimi sužaisti dviejų iš eilės rungtynių. Tas atsiliepė. Palyginimui, bosniai žaidė beveik ta pačia sudėtimi."

Tadas Kijanskas: „Reikėtų vertinti paskutines dvejas rungtynes kartu. Pirmas laimėjome, jos buvo principinės, norėjome atsirevanšuoti. Antrosios buvo visiškai kitokio kalibro. Žaidėme su labai stipria komanda. Žinojome, kad šiose rungtynėse bosniams trys taškai buvo reikalingi kaip oras. Kovojome garbingai, laikėmės žaidybinio plano - atiduoti varžovams iniciatyvą ir kontratakuoti. Turėjome pusprogių. Tas iš dalies pavyko. Bet matome, kad įveikti tokią komandą, kuri yra tarp pasaulio rinktinių dvidešimtuke, dar per sunku. Pralaimėjimas yra pralaimėjimas, todėl didelių pliusų nėra. Norėtųsi sau pasikelti kartelę ir iš savęs išspausti dar daugiau. Šiame cikle turbūt tiesiog neiššokome aukščiau bambos. Slovakai šiek tiek geresni už mus, tačiau mums pavyko dukart sužaisti lygiosiomis. Iki bosnių ir graikų mums dar reiktų pasitempti."