Komandų pasirengimo ciklas artėja link pabaigos

Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Lietuvos čempionas futbolo klubas „Panevėžys“ paskutiniosiose kontrolinėse rungtynėse nugalėjo FA „Šiauliai“. Marijampolės futbolo arenos manieže buvo pasiekta pergalė rezultatu 2:0 (1:0).

Praėjusio sezono medalininkų akistata buvo išties intensyvi. 18-ąją minutę „Panevėžys“ išsiveržė į priekį: po Jeffrey Sarpongo perdavimo Nika Kačarava atliko smūgį, po kurio varžovų vartininkas nesugavo kamuolio – proga pasinaudojo Mindaugas Grigaravičius.

Po 3 minučių FA „Šiauliai“ žaidėjas Donatas Kazlauskas turėjo gerą progą atstatyti pusiausvyrą, tiesa, panevėžiečius išgelbėjo Vytautas Černiauskas. Antrojo kėlinio pradžioje pastarasis taip pat turėjo darbo.

79-ąją minutę panevėžiečiai padvigubino pranašumą. Kasparas Dubra efektingu perdavimu asistavo Noeliui Mbo – puolėjui teliko iš arti pasiųsti kamuolį į pustuščius vartus. Pačioje susitikimo pabaigoje N. Mbo galėjo džiaugtis dubliu, bet jo bandymą atrėmė vartininkas.

„Panevėžio“ startinė sudėtis: Vytautas Černiauskas, Matijus Remeikis, Linas Klimavičius, Kasparas Dubra, Mindaugas Grigaravičius, Jovanas Čadženovičius, Nicolasas Gorobsovas, Ernestas Veliulis, Federico Palaciosas, Jeffrey Sarpongas, Nika Kačarava.

Po keitimo aikštėje pasirodė: Edoardo Pompilio, Aironas Trakšelis, Domantas Vaičekauskas, Kwadwo Asamoah, Matas Pušnys, Nojus Lukšys, Ignas Venckus, Noelis Mbo.

Pirmoji oficiali artėjančio sezono akistata įvyks vasario 25 dieną, sekmadienį. Vilniaus „Sportimos“ manieže panevėžiečiai dėl „TOPsport LFF Supertaurės“ susigrums su Vilniaus rajono „TransINVEST“ futbolininkais, susitikimo pradžia – 18.15 val.

***

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai pergalingai užbaigė treniruočių stovyklą Kipre. Glenno Stahlio auklėtiniai paskutinėse kontrolinėse rungtynėse rezultatu 1:0 (1:0) įveikė „Syunik“ komandą iš Armėnijos.

Be dalies pagrindinių žaidėjų rungtyniavę žalgiriečiai aktyviai pradėjo rungtynes ir gan greitai susikūrė pirmas pavojingas progas.

Atakos smaigalyje atsidūrė aktyviai krašte rungtyniavęs Oyinlola Kayode, tačiau du jo smūgiai tikslo nepasiekė.

Pirmasis ir vienintelis rungtynių įvartis krito beveik įpusėjus pirmai rungtynių pusei. Davidas Anane sulaukė gero perdavimo krašte, įsiveržė į baudos aikštelę, bandė atlikti perdavimą ir pats nukreipė atšokusį kamuolį į varžovų vartus.

Kėlinio pabaigoje neblogą šansą vėjais paleido Sethas Sincere’as, o prieš pat pertrauką pirmą kartą rungtynėse reaguoti turėjo ir Ignas Plūkas.

Antrojo kėlinio metu dar du pavojingus smūgius atliko D. Anane, o Vilius Armanavičius baudos smūgio metu mušė virš vartų.

Geriausią progą antrame kėlinyje turėjo peržiūroje dalyvaujantis puolėjas. Baudos aikštelėje kamuolį susitvarkęs žaidėjas stipriu smūgiu sudrebino varžovų vartų konstrukciją.

Startinė sudėtis: I. Plūkas, S. Sincere’as, J. Noslinas, M. Spano, A. Hernandezas, M. Rale, K. Šilkaitis, V. Armanavičius, O. Kayode, D. Anane ir A. Kučys.

Po keitimo žaidė P. Nainys, E. Kloniūnas, K. Hovenas, A. Dolžnikovas, T. Stelmokas ir puolėjas peržiūroje.

***

Marijampolės „Sūduva“ per kontrolines rungtynes nugalėjo Rygos „Metta“ futbolininkus 2:0 (1:0).

„Sūduvos“ komandoje rungtynes pradėjo Giedrius Zenkevičius, Žygimantas Baltrūnas, Augustas Dubickas, Ivanas Zotko, Steve‘as Lawsonas, Maksymas Pyrohovas, Ernestas Burdzilauskas, Rokas Filipavičius, Artiomas Fiodorovas, Motiejus Burba ir Justas Česnavičius.

Antrajame kėlinyje po keitimų į aikštę žengė Aleksandras Živanovičius, Ugochukwu Oduenyi, Deivydas Zubavičius, Aivaras Emsis, Dominykas Pudžemys, Pijus Bičkauskas ir Ivanas Stojanovas.

Pirmąjį įvartį marijampoliečiai pelnė 7 min., kai A. Fiodorovas prasiveržė kairiuoju kraštu ir po jo perdavimo J. Česnavičius vienu lietimu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrasis įvartis krito paskutinėmis rungtynių akimirkomis, kuomet vienas prieš varžovų vartininką pabėgo M. Burba.

Pasirengimo sezono ciklą „Sūduva“ užbaigs vasario 24 d. 14 val. rungtynėmis su „Jelgava“.