Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius

Komandos žaidė kontrolinius mačus

fkzalgiris.lt nuotr.

Futbolo klubas „Panevėžys“ pirmąsias kontrolines rungtynes rinktinių lango metu baigė pergalingai. „Aukštaitijos“ stadione vykusioje dvikovoje panevėžiečiai 1:0 (1:0) nugalėjo Latvijos čempionato dalyvius – Daugpilio BFC „Daugavpils“ futbolininkus.

Šiame mače be į rinktines išvykusių žaidėjų nerungtyniavo Rafaelis Broetto bei Elivelto, tad vartų stačiakampį gynė Ignas Driomovas, vidurio gynėju šį kartą žaidė Rokas Stanulevičius, o Chrysovalantis Kozoronis rungtyniavo dešiniajame krašte.

Pirmosios 15 minučių buvo apylygės, tačiau po to šeimininkai perėmė iniciatyvą. 18-ąją minutę Ch. Kozoronis prasiveržė dešiniuoju kraštu ir atliko perdavimą į baudos aikštelę – ten Wandersonas Melo iš geros padėties galva smūgiavo virš vartų. Vis dėlto 30-ąją minutę „Panevėžys“ išsiveržė į priekį.

Po kelių perdavimų kombinacijos Mitaras Čukovičius iš kairiojo krašto pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, o ten nuo varžovo pabėgęs Ulysse Diallo taikliai smūgiavo galva.

Netrukus darbo turėjo I. Driomovas. R. Stanulevičiui prie baudos aikštelės sužaidus ranka, BFC „Daugavpils“ ekipos žaidėjas atliko pavojingą baudos smūgį, bet vartininkas puikiai apsigynė.

Kėlinio pabaigoje individualiu meistriškumu blykstelėjo Ernestas Veliulis. 35-ąją minutę saugo spirtas kamuolys sudrebino vartų skersinį, o netrukus įvykusioje jo ir vartininko akistatoje nugalėjo pastarasis.

Antrame kėlinyje abi komandos daug pavojingų epizodų nesukūrė. Jeffrey Sarpongo smūgį atrėmė vartininkas, poroje situacijų sėkmingai sužaidė I. Driomovas, ypač tada, kai mačui artėjant į pabaigą sugavo varžovo galva smūgiuotą kamuolį.

„Panevėžio“ sudėtis: Ignas Driomovas, Chrysovalantis Kozoronis, Joshua Akpudje, Rokas Stanulevičius, Mitaras Čukovičius (60 min. Žygimantas Baguška), Wandersonas Melo (60 min. Aironas Trakšelis), Jeffrey Sarpongas (60 min. Eimantas Dzinga), Tautvydas Eliošius (68 min. Darius Jurgelevičius), Ernestas Veliulis, Nasko Milevas, Ulysse Diallo (60 min. Gustas Žederštreimas).

Kitas rungtynes „Panevėžys“ žais kitą šeštadienį, birželio 11 dieną. Kontrolinė akistata su „Riga“ klubu Rygos „Skonto“ stadione prasidės 18 val.

***

Kontrolinėse rungtynėse Druskininkuose dviem sudėtimis žaidęs Vilniaus „Žalgiris“ rezultatu 2:1 nugalėjo Gargždų „Bangos“ komandą.

Žalgiriečiai Druskininkuose stovyklavo nuo birželio 1 dienos ir savaitę užbaigė kontroline dvikova.

Komandai šiose rungtynėse negalėjo padėti traumą patyręs Mathias Oyewusi, į rinktines išvykę Saulius Mikoliūnas, Donatas Kazlauskas, Gustas Jarusevičius, taip pat Motiejus Burba.

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai turėjo ryškią teritorinę persvarą, tačiau daug pavojingų progų nesukūrė. 26 min. šansą turėjo Renanas Oliveira, bet jo smūgį atrėmė vartininkas.

35 min. po Josipo Tadičiaus perdavimo galva tas pats Renanas šį kartą smūgiavo tiksliai.

Kėlinys baigėsi įtemptai – po J. Tadičiaus susidūrimo su varžovu tarp komandų žaidėjų įvyko konfliktas. Po jo raudonas korteles teisėjas parodė J. Tadičiui ir Nemanja Ljubisavljevičiui.

Tačiau kadangi tai buvo kontrolinės rungtynės ekipos tęsė kovą vienuolika prieš vienuolika.

Prieš pertrauką po Jakubo Sylvestro smūgio iš kairio baudos aikštelės krašto kamuolys pataikė į virpstą.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ gretose pasikeitė visi žaidėjai, dar pora keitimų buvo atlikta kėlinio eigoje.

52 min. rezultatą pavyko padvigubinti Jakubui Sylvestrui. Slovakas apžaidė vartininką ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Žalgiriečių žaidimas antroje rungtynių pusėje nebuvo toks sklandus, po truputį iniciatyvą perėmė „Banga“ ir 75 min. jai pavyko sušvelninti atsilikimą. Iš baudos aikštelės vidurio tiksliai smūgiavo Robertas Vėževičius.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ planuoja žaisti birželio 11 d. Rygoje.

„Žalgirio“ sudėtis: Edvinas Gertmonas, Petaras Mamičius, Nemanja Ljubisavljevičius, Mario Paveličius, Joelis Bopesu, Nicolasas Gorobsovas, Mantas Kuklys, Ovidijus Verbickas, Fabienas Ourega, Renanas Oliveira, Josipas Tadičius. (Po keitimo žaidė: Tomislavas Duka, Kipras Kažukolovas, Ivanas Tatomirovičius, Dimašas Kaškenas, Nojus Stankevičius, Gabrielis Nikonovas, Marko Miličkovičius, Matas Vareika, Oliveris Buffas, Vilius Piliukaitis, Jakubas Sylvestras, Francis Kyeremeh, Meinardas Mikulėnas, Adamsas Olubi).

***

Antradienio vakarą Petro Kušlyko auklėtiniai Jonavos centriniame stadione priėmė aukščiausioje Latvijos lygoje rungtyniaujančius SK „Super Nova“ futbolininkus.

Šeimininkai nuo pat susitikimo pradžios kūrė pavojingus momentus ir jau 2-ąją minutę Sebastianas Vasquezas turėjo pirmąją progą pasižymėti.

Viso pirmojo kėlinio metu jonaviečiai diktavo žaidimo tempą, tačiau vaisių tai neatnešė ir po pirmosios rungtynių pusės rezultatas buvo 0:0.

Antrajame kėlinyje šeimininkų gretose pasirodė net trys futbolininkai dalyvaujantys komandos peržiūroje.

Antro kėlinio pradžioje 47-ąją minutę po sėkmingai pakelto kampinio pasižymėjo Lucasas Martorellis ir šeimininkai išsiveržė į priekį 1:0.

62-ąją minutę po puikaus reido „Jonavos“ pranašumą įtvirtino po keitimo pasirodęs Marius Ganusauskas.

Rezultatas 2:0 iki susitikimo pabaigos liko nepakitęs ir jonaviečiai šventė pergalę prieš kaimynus iš Latvijos.

Šiose rungtynėse naujasis treneris turėjo progą dar geriau pažinti savo žaidėjus bei paeksperementuoti, taip pat strategas išbandė kelis peržiūroje dalyvaujančius futbolininkus.

„Jonavos“ futbolininkai į kovas stipriausioje šalies futbolo lygoje sugrįš jau po rinktinių pertraukos birželio 19 dieną, kuomet Kaune kovos su vietos „Kauno Žalgirio“ ekipa.

Jonavoje artimiausios rungtynės įvyks birželio 22 dieną, kai pas mus svečiuosis FK „Panevėžys“ futbolininkai.