27 turas / Rug 19 , Vilnius
30 turas / Rug 24 , Panevėžys
30 turas / Rug 25 , Kaunas
30 turas / Rug 25 , Vilnius
30 turas / Rug 26 , Kaunas
30 turas / Rug 26 , Marijampolė
Tiesiogiai 31 turas / Spa 01 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 31 turas / Spa 02 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 31 turas / Spa 02 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 31 turas / Spa 03 13:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 31 turas / Spa 03 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 23 turas / Spa 14 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 32 turas / Spa 15 18:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 32 turas / Spa 16 13:00 , Telšiai

Komandos - prie starto linijos: "Klaipėdos granitas"

Komandos - prie starto linijos: "Klaipėdos granitas"
Foto: fkekranas.lt

Lygos čempionate šiemet, kaip ir pernai, dalyvaus 10 komandų. Septynios jų - senbuvės, trys - naujokės, atėjusios iš pirmosios lygos.

"Klaipėdos granitas" rengiasi antram savo sezonui elitinėje šalies futbolo komandų grupėje. Pernai uostamiesčio atstovai liko aštunti, o nuspėti šiemetes jų galimybes gana keblu - pernelyg daug permainų.

Keitėsi viskas, pradedant trenerių štabu - klube nebeliko Roberto Poškaus, jo asistentas Tomas Ražanauskas persikėlė į Saulės miestą ir tapo "Šiaulių" treneriu, o "Klaipėdos granitui" vadovauja Gedeminas Jarmalavičius, kuriam keliauti iš vieno klubo į kitą - jokia naujiena. "Nieko neįprasto", - apie pastarąjį karjeros posūkį sako futbolo strategas, anksčiau Lietuvoje treniravęs Tauragės, Alytaus, Marijampolės, Šiaulių komandas.

Iš pernykštės sudėties "Klaipėdos granite" lieka gynėjai Rokas Borusas, Aivaras Lukošius, saugas Artūras Kurbangalijevas, puolėjas Rokas Urbelis. 2014-ųjų komandos lyderiai - Ernestas Veliulis, Dominykas Galkevičius, Rytis Pilotas ir būrys kitų - laimės ieškos svetur arba konkuruosiančiuose su klaipėdiečiais "SMScredit.lt A lygos" klubuose.

"Klaipėdos granitas" deklaruoja, kad komandos branduolį sudarys uostamiesčio ir Vakarų Lietuvos regiono futbolo mokyklų auklėtiniai. Šią teoriją patvirtina faktas, kad aikštėje vis daugiau galimybių suteikiama sėkmingai šalies dublerių pirmenybėse pernai žaidusiam jaunimui, o dar keli futbolininkai persikėlė ar ketina persikelti iš "Atlanto".

Kontrolinėse rungtynėse "Klaipėdos granitui" atstovavo gynėjas Kazimieras Gnedojus, puolėjas Karolis Laukžemis, saugai Zigmantas Jesipovas, pernai pusę sezono žaidęs šioje komandoje, bet po to grįžęs į "Atlantą", iš kurio buvo nuomojamas, ir šią žiemą Bulgarijos bei Kazachstano klubų peržiūrose dalyvavęs Marius Papšys. Iš Šilutės į uostamiestį grįžta dar vienas buvęs "Atlanto" žaidėjas - pirmojoje lygoje pernai rezultatyviai rungtyniavęs A.Lukošiaus brolis Deividas Lukošius. Taip pat - iš Klaipėdos kilęs bei legionieriaus duonos Rumunijoje ragavęs vartininkas Tadas Simaitis.

"Dėl Zigmanto Jesipovo nuomos su "Atlantu", manau, sutarsime, - tikisi G.Jarmalavičius. - Marius Papšys mums tiktų, jam, atrodo, tinka tai, ką siūlome mes, todėl šiuo atveju viskas irgi turėtų būti gerai".

Su "Klaipėdos granitu" artėjančiam sezonui rengiasi ir Titas Vitukynas bei Mindaugas Strauka, kuriuos G.Jarmalavičius treniravo ir Alytuje, ir pernai "Šiauliuose". "Jiems buvo pasiūlyta prisidėti, jie susidomėjo", - trumpai situaciją apibrėžė treneris. Galimų legionierių sąraše kol kas yra viena pavardė - ruso vidurio gynėjo Jegoro Popovo.

"Norėtume iki sezono pradžios dar šiek tiek sustiprinti sudėtį, bet aiškiau viskas bus kitą savaitę - pirmadienį į Klaipėdą atvyksta klubo prezidentas Aleksandras Isaičevas", - sakė G.Jarmalavičius.

Būtent tada komandai bus iškelti ir konkretūs tikslai. Pasak G.Jarmalavičiaus: "Įsivaizduoju, kad mūsų prašys padaryti tai, ką galima įvardyti štampu: būti aukščiau nei pernai".

Lengva nebus, juolab kad klubo biudžetas lyginant su pernykščiu, matyt, šiek tiek sumažės. Bet antrosios uostamiesčio futbolo komandos gerbėjai ir vėl turės progų palaikyti savo mėgiamą "Klaipėdos granitą" centrinio stadiono dirbtinę aikštę supančiose tribūnose.