Tiesiogiai 24 turas / Lie 27 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 24 turas / Lie 28 18:25 , Marijampolė
Tiesiogiai 25 turas / Rug 02 18:30 , Gargždai
Tiesiogiai 25 turas / Rug 03 17:00 , Alytus
Tiesiogiai 25 turas / Rug 04 16:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 25 turas / Rug 04 18:25 , Telšiai
Tiesiogiai 25 turas / Rug 05 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 26 turas / Rug 09 19:00 , Telšiai

Komandos įpusėjo pasirengimą sezonui

zalgiris.lt nuotr.

2023 metų sezone „TOPsport A lygos“ bronzos medaliais pasidabinusi futbolo akademija „Šiauliai“ trečiąjį kontrolinį susitikimą pažymėjo užtikrinta pergale. Mindaugo Čepo auklėtiniai Marijampolės futbolo arenos manieže nesulaukę didesnio pasipriešinimo 4:0 įveikė Alytaus „Dainavą“.

Susitikimo pradžia kur kas geriau susiklostė išvykoje rungtyniavusiems šiauliečiams. Geltonai juodi jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių pakilo į aukštą spaudimą prie alytiškių vartų ir tai akivaizdžiai davė savų vaisių. Ilgo perdavimo iš aikštės gilumos varžovų aikštės pusėje sulaukęs Davis Ikauniekas atliko perdavimą į baudos aikštelę, kurioje po nesėkmingo momento šeimininkai pasiuntė kamuolį į savo vartus – 1:0.

Po pelnyto įvarčio geltonai juodi surengė dar keletą pavojingų išpuolių, tačiau atakos smaigalyje atsidūrusių Donato Kazlausko ir jau minėto legionieriaus iš Latvijos atliktus smūgius atrėmė vartininkas. Baigiantis pirmajam kėliniui geltonai juodi išlaukė alytiškių klaidos gynyboje ir perėmę kamuolį aikštės viduryje surengė dar vieną greitą išpuolį. Tiesa, tąkart tikslaus perdavimo iš D. Ikaunieko sulaukęs Eligijus Jankauskas smūgiavo šalia vartų.

Antroje rungtynių pusėje šiauliečiai apsukų mažinti neketino ir surezgė dar kelias pavojingas atakas, kurių metų pavyko padidinti įgytą pranašumą – po keitimo aikštėje pasirodžiusio Simono Urbio smūgį pataisęs Gabrielius Micevičius smūgiavo taikliai. Vėliau vartininką efektingu smūgiu nuginklavo taip pat po keitimo aikštėje pasirodęs Augustinas Klimavičius.

Baigiantis trečiajam kontroliniam susitikimui paskutinį tašką padėjo S. Urbys. Pastarasis už šeimininkų baudos aikštelės paskirtą baudos smūgį realizavo gražiu smūgiu į artimąjį vartų kampą – 4:0.

Startinė šiauliečių sudėtis: G. Baliutavičius, E. Vaitkūnas, R. Baravykas, S. Olberkis, V. Gašpuitis, D. Šimkus, K. Žebrauskas, D. Kazlauskas, E. Jankauskas, J. Petravičius, D. Ikauniekas.

Antrajame kėlinyje pasirodę futbolininkai: P. Linkevičius, G. Jaseliūnas, M. Gasiūnas, S. Paulius, J. Radavičius, S. Urbys, Gabr. Micevičius, D. Dovydaitis, A. Klimavičius.

***

Glenno Stahlio treniruojamas „Kauno Žalgiris“ patyrė antrą pralaimėjimą pasirengimo cikle. Kauniečiai 1:3 (0:3) pralaimėjo Gargždų „Bangai“.

Jau pirmosios savo atakos metu svečiai sukūrė pavojingą epizodą, bet su juo susitvarkė vartininkas Deividas Mikelionis.

Netrukus savo atsakymą surengė ir „Kauno Žalgiris“. Po atakos kraštu į vartų virpstą pataikė Grato Sirgėdo smūgiuotas kamuolys.

Dar vienas „Bangos“ išpuolis baigėsi smūgiu šalia vartų, o netrukus, įpusėjus kėliniui, svečiai ir pasižymėjo – 0:1.

Kauniečiai buvo arti išlyginamojo įvarčio, kai po kampinio į vartus smūgiavo Žanas Benedičičius.  Tiesa, kamuolį atmušė ant linijos stovėjęs gynėjas.

Kėlinio pabaigoje „Kauno Žalgiris“ praleido dar du įvarčius. Iš pradžių įspūdingu tolimu smūgiu „Bangai“ įvartį pelnė Cesinha, o kėlinio pabaigoje gargždiškiai realizavo ir baudinį – 0:3.

Antrame kėlinyje aikštės šeimininkai suaktyvėjo ir nebeleido varžovams kurti progų.

49-ąją minutę Grato Sirgėdo galva smūgiuotas kamuolys pralėkė šalia vartų, o 60-ąją minutę Artūras Dolžnikovas uždirbo baudinį, kurio pats nerealizavo.

Vienintelį žaliai baltų įvartį rungtynėse pelnė Armandas Kučys. Iš pradžių puikaus šanso neišnaudojęs puolėjas pasitaisė po kelių minučių, kai iššoko vienas prieš varžovų vartininką – 1:3.

Netrukus varžovų vartų sargui teko rimtai padirbėti norint atremti Abdulgafaro Opeyemi smūgį.

Susitikimą kauniečiai užbaigė mažumoje, kadangi raudoną kortelę užsidirbo po keitimo aikštėje pasirodęs Nidas Vosylius.

Startinė sudėtis: D. Mikelionis, S. Sincere'as, E. Kloniūnas, M. Spano, M. Rale, D. Naah, Ž. Benedičičius, G. Sirgėdas, A. Kučys, A. Dolžnikovas ir žaidėjas peržiūroje.

Po keitimo žaidė: I. Plūkas, V. Armanavičius, O. Kayode, K. Šilkaitis, J. Noslinas, A. Hernandezas, P. Nainys, A. Rybelis, N. Vosylius, G. Buslys ir A. Opeyemi.

***

Marijampolės „Sūduva“ šeštadienį sužaidė dvejas kontrolines rungtynes su „Garliava“ ir Suvalkų „Wigry“.

Abejos rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.

Per mačą su Garliavos ekipa marijampoliečiams įvartį 50 min. po tolimo Steve’o Lawsono perdavimo puikiu smūgiu pelnė Motiejus Burba, o varžovai po kampinio rezultatą išlygino 78 min.

Per antrąsias rungtynes „Sūduvą“ 43 min. į priekį išvedė Artemas Fedorovas, o Lenkijos ekipa pusiausvyrą atkūrė 69 min.

„Sūduvos“ ekipoje rungtynes su „Garliava“ pradėjo Vilius Stebrys, Žygimantas Baltrūnas, Tomas Gumbelevičius, Augustas Dubickas, Dominykas Pudžemys, Steve’as Lawsonas, Rokas Filipavičius, Dariušas Stankevičius, Motiejus Burba, Elingas Jonavičius ir Ugochukwu Oduenyi, o po keitimo antrajame kėlinyje į aikštę žengė Adomas Norgėla, Kajus Švedas ir Dominykas Cimbleris.

Rungtynes su „Wigry“ aikštėje pradėjo Rokas Pačėsa, Tautvydas Burdzilauskas, Aleksandras Živanovičius, Ivanas Zotko, Karolis Skamarakas, Maksymas Pyrohovas, Ernestas Burdzilauskas, Ivanas Stojanovas, Pijus Bičkauskas, Artemas Fedorovas ir Aivaras Emsis, o antrojo kėlinio metu į aikštę žengė Adomas Norgėla, Julius Antanauskas, Jokūbas Šulcius ir Adris Simonaitis.

Kitas kontrolines rungtynes „Sūduva“ žais vasario 10 d. 14 val. su „Daugavpils“ iš Latvijos.

***

Lietuvos čempionas futbolo klubas „Panevėžys“ pasiekė dar vieną laimėjimą kontrolinių rungtynių cikle. Panevėžiečių vizitas Laikinojoje sostinėje buvo įprasmintas pergale prieš Kauno rajono „Hegelmann“ komandą – 3:1 (2:0).

Pirmame kėlinyje daug pavojingų epizodų sukurta nebuvo. Varžovai kiek ilgiau kontroliavo kamuolį bei neišnaudojo vienos dėkingos progos, savo ruožtu, „Panevėžys“ du sykius sėkmingai išpildė standartines situacijas.

35-ąją minutę po Jeffrey Sarpongo pakelto kampinio pasižymėjo Markas Beneta, po 8 minučių to paties J. Sarpongo perdavimas į baudos aikštelę virto įvarčiu. Antro kėlinio pradžioje Mindaugas Grigaravičius buvo arti tikslo – kamuolys atsimušė į skersinį.

Vieną pavojingą J. Sarpongo bandymą „Hegelmann“ ekipos vartininkas atrėmė, tačiau 60-ąją minutę savo proga pasinaudojo Noelis Mbo. Darbo taip pat turėjo antrame kėlinyje rungtyniavęs Tomas Švedkauskas, visgi, 74-ąją minutę buvęs „Panevėžio“ saugas Artemas Ščedras pasižymėjo kontratakos metu.

„Panevėžio“ startinė sudėtis: Vytautas Černiauskas, Ernestas Veliulis, Linas Klimavičius, Kasparas Dubra, Markas Beneta, Jovanas Čadženovičius, Nicolasas Gorobsovas, Matijus Remeikis, Jeffrey Sarpongas, Federico Palaciosas, Noelis Mbo.

Artėjantis kontrolinis susitikimas įvyks vasario 9 dieną, penktadienį, Liepojoje. Nuo 17 val. Lietuvos čempionai susigrums su FS „Jelgava“ futbolininkais.