Komandos baigė kontrolinių rungtynių ciklą

Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ užbaigė pasirengimą 2024 metų „TOPsport A lygos“ čempionatui. Per paskutiniąsias kontrolines rungtynes marijampoliečiai namie nugalėjo latvių „Jelgava“ 3:0 (2:0).

„Sūduvos“ komandoje rungtynes pradėjo Vilius Stebrys, Žygimantas Baltrūnas, Ivanas Zotko, Aleksandras Živanovičius, Steve’as Lawsonas, Ernestas Burdzilauskas, Rokas Filipavičius, Dariušas Stankevičius, Artiomas Fiodorovas, Justas Česnavičius ir Aivaras Emsis.

Antrajame kėlinyje po keitimų į aikštę žengė Giedrius Zenkevičius, Motiejus Burba, Maksymas Pyrohovas, Deivydas Zubavičius, Augustas Dubickas, Ugochukwu Oduenyi, Ivanas Stojanovas, Deivydas Zubavičius, Pijus Bičkauskas, Dominykas Pudžemys ir Tomas Gumbelevičius.

Marijampoliečiai kontroliavo rungtynių eigą nuo pirmųjų minučių ir gana greitai savo persvarą pavertė įvarčiais. 11 min. po gražios atakos kairiu kraštu ir A. Emsio bei R. Filipavičiaus perdavimų įvartį pelnė J. Česnavičius, o jau 14 min. kamuolį į latvių vartų tinklą per tolokai iš vartų išėjusį jų sargą pasiuntė pats R. Filipavičius.

Antrojo kėlinio pradžia priminė pirmąjį, o 53 min. po A. Fiodorovo perdavimo kamuolį į vartus nukreipė A. Emsis.

Lietuvos „TOPsport A lygos“ sezoną „Sūduva“ pradės kovo 1 d. 19 val. rungtynėmis namie su „Šiauliais“.

***

Šiauliečiai užbaigė pasiruošimą ateinantį penktadienį startuosiančiam „TOPsport A lygos“ sezonui. Latvijoje Mindaugo Čepo auklėtiniai 1:0 pranoko aukščiausiam savo šalies divizionui besiruošiančią Rygos „Metta“ ekipą.

Paskutinę kontrolinę akistatą aktyviau pradėjo geltonai juodi – dėkingose situacijose atsidūrė Rolandas Baravykas ir Davis Ikauniekas, tiesa, futbolininkams jomis pasinaudoti nepavyko.

Antroje rungtynių pusėje vaizdas aikštėje nepakito. Šiauliečiai laikėsi savo žaidybinio plano ir didžiąją kėlinio dalį turėjo kamuolio kontrolę savo rankose.

55-ąją minutę dėkingą progą pasižymėti turėjo Simonas Urbys, tiesa, futbolininkas atlikdamas baudos smūgį sukirto kamuolį į varžovų ginamų vartų skersinį.

Po keleto minučių vienas prieš vartininką atsidūrė gero perdavimo sulaukęs Augustinas Klimavičius, tąkart puolėjo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų. Kiek vėliau gerą progą pasižymėti turėjo ir komandos kapitonas Mantas Kuklys, tiesa, pastarajame epizode nepavyko pasiųsti kamuolio į aikštės šeimininkų vartus.

Baigiantis rungtynėms šiauliečiai surengė dar vieną pozicinę ataką, kurios metu galiausiai pavyko pasiekti savo tikslą – gero perdavimo pažeme iš Naurio Petkevičiaus sulaukęs A. Klimavičius vienu lietimu nukreipė kamuolį vartus ir išvedė šiauliečius į priekį Rygoje.

Vėliau geltonai juodiems pavyko išlaikyti įgytą pranašumą ir po finalinio arbitro švilpuko džiaugėsi pergalinga nata užbaigtu kontrolinių rungtynių ciklu.

Pirmąsias „TOPsport A lygos“ rungtynes geltonai juodi sužais kovo 1-ąją. Marijampolėje šiauliečiai surems ginklus su „Sūduvos“ ekipa. Rungtynės įvyks Marijampolės futbolo arenos manieže, o jų pradžia – 19 val.

Startinė šiauliečių sudėtis: G. Baliutavičius, E. Vaitkūnas, R. Baravykas, S. Olberkis, M. Dapkus, D. Šimkus, S. Paulius, D. Kazlauskas, S. Urbys, A. Klimavičius, D. Ikauniekas.

Antrajame kėlinyje pasirodę futbolininkai: J. Jefremovas, M. Kuklys, V. Jucys, Gabr. Micevičius, D. Dovydaitis, N. Petkevičius.

***

Paskutinėse kontrolinėse rungtynėse Kauno rajono „Hegelmann“ 2:1 įveikė penktąją Latvijos aukščiausios lygos komandą – „Liepaja“.

Liepojos manieže vykusioje dvikovoje pirmieji į priekį išsiveržė Andriaus Skerlos auklėtiniai. 35 minutę po ukrainiečio Artemo Ščedro perdavimo į vartus smūgiavo rumunas Patrickas Popescu, o pirmas prie atšokusio kamuolio buvo Vilius Armalas. Mėlynai baltų gynėjas tiksliai jį pasiuntė į vartus ir išvedė savo ekipą į priekį.

Po pertraukos svečiai netruko padidinti persvarą, kuomet po greitos atakos tiksliu smūgiu pasižymėjo kamerūnietis Njoya Kaderas. Rezultatyvų perdavimą 50 minutę atliko austras Denisas Bošnjakas.

Toliau aikštėje vyko nervinga ir nuožmi kova, kurios metu abi ekipos apsikeisdavo pavojingais išpuoliais. Dvikovos pabaigoje šeimininkams pavyko pelnyti garbės įvartį po realizuoto baudos smūgio, bet išsigelbėti nepavyko.

„Hegelmann“ komandoje rungtynes pradėjo Vincentas Šarkauskas, Samuelis Odeoyibo, Steve'as Kingue, Vilius Armalas, Klaudijus Upstas, Denisas Bošnjakas, Domantas Antanavičius, Matas Vareika, Patrickas Popescu, Artemas Ščedras ir Michaelas Thuique. Po keitimo antrajame kėlinyje pasirodė: Leo Ribeiro, Hugo Figueredo, Njoya Kaderas, Titas Buzas, Douglasas Cruzas ir Kipras Olšauskas.

Pasirengimo 2024 metų sezonui laikotarpiui „Hegelmann“ sužaidė 7 kontrolines rungtynes. Be „Liepaja“, 6:0 buvo nugalėta „Pro Soccer“, 3:0 įveikta Vilniaus BFA, 5:2 Alytaus DFK „Dainava“ ir 3:1 Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai. Pasiruošime nusileista du kartus – 1:3 „Panevėžiui“ ir 1:2 Daugpilio BFC „Daugavpils“ klubui iš Latvijos.

„Malonu pasiruošimą sezonui užbaigti pergalingai prieš ganėtinai pajėgų varžovą jų aikštėje. Visas pasiruošimas nuteikia optimistiškai, aišku, tai tik pergalės kontrolinėse rungtynėse. Kalbant apie žaidėjus, esu patenkintas, ką mes pasikvietėme į komandą ir ką jie šiuo metu demonstruoja. Su nekantrumu laukiu sezono starto ir pirmųjų oficialių rungtynių“, – po dvikovos Liepojoje sakė vyr. treneris A. Skerla.

Naują sezoną mėlynai balti pradės kovo 3-iąją dieną namų rungtynėmis Marijampolėje prieš Vilniaus rajono „TransINVEST“.