Klubai sužaidė paskutinius kontrolinius mačus

Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Futbolo klubas „Panevėžys“ sužaidė paskutines kontrolines rungtynes prieš artėjantį 2023 metų sezoną. „Žemynos“ progimnazijos stadione praėjusių metų bronzos medalininkai 1:0 (0:0) palaužė „Jelgava“ futbolininkus.

Pirmame kėlinyje abi komandos neišsiskyrė pavojingais smūgiais į vartų plotą, tačiau po pertraukos daugiau kamuolį kontroliavę šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą puolime.

56-ąją minutę Aukštaitijos sostinės komanda išsiveržė į priekį – po Tautvydo Eliošiaus perdavimo įvarčiu pasižymėjo Jeffrey Sarpongas. Dar po kelių minučių pastarasis saugas galėjo padvigubinti pranašumą, tiesa, varžovų vartininkas sužaidė sėkmingai.

Antroje kėlinio pusėje „Panevėžys“ galėjo dar sykį pasižymėti, bet Wandersonui Melo ir Jovanui Čadženovičiui kamuolio į vartų tinklą nukreipti nepavyko. Puikios progos neišnaudojo ir po keitimo aikštėje pasirodęs Noelis Mbo.

Atlikus dar daugiau keitimų, panevėžiečių žaidimas kiek išsiderino – varžovai galėjo nubausti už nerealizuotas progas, tačiau kartą šeimininkus po smūgio išgelbėjo vartų konstrukcija.

„Panevėžio“ starto sudėtis: Vytautas Černiauskas, Markas Beneta, Seydina Keita, Linas Klimavičius, Pijus Širvys, Jovanas Čadženovičius, Tautvydas Eliošius, Wandersonas Melo, Jeffrey Sarpongas, Sebastianas Rinconas, Ariagneris Smithas.

Lietuvos čempionato sezoną panevėžiečiai pradės po kiek daugiau nei savaitės, kovo 5 dieną. „Optibet A lygos“ 1-ajame ture „Panevėžys“ svečiuose nuo 15 val. susigrums su Gargždų „Banga“.

***

Paskutinėse priešsezoninėse kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ „Sportimos“ manieže 3:1 nugalėjo Rygos „Metta“ ekipą bei priešsezoninių rungtynių ciklą baigė su keturiomis pergalėmis per septynis bandymus. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Rokas Filipavičius, vieną – Valdas Paulauskas.

Sužaidus vos keturias minutes, komandos naujokas Nikola Popovičius smūgiavo galva, tačiau kamuolys nuskriejo virš vartų. Dar po minutės prie Latvijos klubo vartų buvo skirtas kampinis, po kurio pirmąjį rungtynių įvartį pelnė R. Filipavičius.

Įmušę įvartį, „Riteriai“ įjungė dar aukštesnę pavarą ir netrukus vos skirtumo nepadvigubino. Galingu reidu pasižymėjęs Colinas Odutayo atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, tačiau smūgiavo nestipriai ir rezultatas nepakito.

„Metta“ gynėjai akivaizdžiai nespėjo paskui „Riterių“ priekinės linijos žaidėjus. Tai lėmė dar vieną šansą – šįkart Marianui Šmatlakui. Devyniolikmetis iš 16 metrų smūgiavo neblogai, tačiau su jo smūgiu varžovų vartininkas susitvarkė.

Tuomet atsitiko tai, kas futbole neišvengiama – neįmuši tu, įmuš tau. Per daug dėmesio skyrę puolimui, „Riteriai“ pamiršo apie gynybą ir už klaidą turėjo susimokėti įvarčiu.

Kiti du įvarčiai taip pat buvo įmušti dar pirmajame kėlinyje. Neįpusėjus kėliniui, po dar vieno kampinio vėl iš kelių metrų įmušė R. Filipavičius, o prieš pertrauką N. Popovičius vienas prieš vieną išvedė V. Paulauską, o šis smūgiu į artimąjį kampą padidino persvarą.

„Metta“ per pirmąjį kėlinį taip pat turėjo galimybių, tačiau jas neutralizavo Armantas Vitkauskas.

Iškart po pertraukos Pablo Villaras atliko tris keitimus. Į aikštę žengė Valdemaras Borovskis, Mindaugas Grigaravičius ir Pijus Petkevičius. Dar po keliolikos minučių į aikštę žengė Ayomide Adebayo ir Ebuka Onah.

Rungtynės tapo nebe tokios intensyvios, abi komandos turėjo po kelis šansus pasižymėti, tačiau rezultatas nepasikeitė.

„Riterių“ starto sudėtis: A. Vitkauskas, V. Paulauskas, O. Badmusas, S. Filipovičius, M. Spasičius, F. La Mantia, T. Dombrauskis, M. Šmatlakas, R. Filipavičius, C. Odutayo, N. Popovičius.

***

Marijampolės „Sūduva“ per paskutiniąsias ikisezonines rungtynes savo manieže su „Šiauliais“ sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:0).

71 min. Šiaulių ekipai įvartį po perdavimo iš kairiojo krašto pelnė Eligijus Jankauskas, o rezultatą 76 min. išlygino Meinardo Mikulėno uždirbtą baudinį įmušęs Jevhenas Protasovas.

„Sūduvos“ komandoje rungtynes pradėjo Vilius Stebrys, Diogo Coelho, Aleksandras Živanovičius, Augustas Dubickas, Tautvydas Burdzilauskas, Junas Suzuki, Oleksijus Zbunis, Ernestas Burdzilauskas, Maksymas Pyrohovas, J. Protasovas ir Aivaras Emsis.

Po keitimo antrajame kėlinyje į aikštę žengė Simas Venckevičius, Oyinlola Kayode, Ibrahimas Olaosebikanas, Dariušas Stankevičius, Linas Zingertas, M. Mikulėnas ir Tadas Kvietkauskas.

Pirmąsias 2023-iųjų „Optibet A lygos“ rungtynes „Sūduva“ žais namie kovo 4 d. 17 val. su „Kauno Žalgiriu“.

***

Mėlynai balti triuškinamai užbaigė pasiruošimą naujam „Optibet A lygos“ sezonui. Šeštadienio popietę Andriaus Skerlos auklėtiniai Marijampolėje nepasigailėjo svečių iš Latvijos Daugpilio BFC „Daugavpils“ klubo – 6:1.

Pirmąjį įvartį kauniečiai pelnė 7 minutę, kuomet po gražios komandinės atakos tikslų perdavimą iš brazilo Hugo Figueredo gavęs nigerietis Thompsonas Gavi vienu lietimu nuginklavo priešininkų vartininką.

Netrukus po standartinės situacijos krito ir dar vienas įvartis, prie kurio prisidėjo serbas Lazaras Sajčičius ir Vilius Armalas.

26 minutę savo žodį tarė ir mėlynai baltų puolėjas iš Kroatijos Filipas Dangubičius. Po puikaus Th. Gavi perdavimo, šis šaltakraujiškai nuginklavo „Daugavpils“ vartų sargą.

Prieš pertrauką krito ir ketvirtasis įvartis – po greitos atakos pasižymėjo suomis Didis Lutumba-Pitah, o jam perdavimą atliko vokietis Leifas Estevezas.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar viena rezultatyvia kauniečių ataka – po pakelto kampinio mėlynai baltų naujokas Aleksandras Levšinas meistriškai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur prie jo pirmas suskubo kitas ekipos naujokas Giedrius Matulevičius.

Po septynių minučių svečiai iš Daugpilio rezultatą sušvelnino, kuomet tiksliu smūgiu pasižymėjo Raineris Bukas.

Tačiau po šešių minučių mėlynai balti atstatė penkių įvarčių skirtumą, kai po brazilo Cesinhos uždirbto baudinio savo įvartį pelnė šių rungtynių kauniečių kapitonas Samuelis Odeoyibo.

Šias rungtynes Kauno rajono ekipa pradėjo tokia startine sudėtimi: T. Švedkauskas, R. Nakamura, V. Armalas, S. Odeoyibo, Th. Gavi, M. Sato, G Matulevičius, H. Figueredo, D. Lutumba-Pitah, L. Sajčičius, F. Dangubičius. Po keitimo pasirodė: R. Josviakis, A. Levšinas, L. Estevezas, L. Silva, L. Čerkauskas, P. Popescu, Cesinha ir M. Thuique.

„Pasiruošimas sezonui eina į pabaigą. Turėjome aštuonerias kontrolines rungtynes. Taip, turime daug naujų žaidėjų ir juos nuolat bandome vis skirtingose pozicijoje. Šios rungtynės davė jau rezultatą po sunkaus darbo pasiruošime. Matome, jog esame agresyvūs, gana gerai žaidžiame atakoje ir pelnėme tikrai gerus ir gražius įvarčius.

Džiugina tai, jog išnaudojame susikurtas progas ir tai, jog įvarčius pelno skirtingi futbolininkai, nes čia labai svarbu nepriklausyti nuo vieno ar dviejų žaidėjų“, – kalbėjo komandos vyr. treneris Andrius Skerla.