Klubai baigia pasirengimą sezonui

Elvio Žaldario nuotr.

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai sužaidė paskutines kontrolines rungtynes prieš vasario 26 dieną vyksiantį LFF Supertaurės finalą ir pirmas oficialias sezono rungtynes.

Roko Garasto treniruojami šalies vicečempionai paskutinio išbandymo metu rezultatu 2:0 (0:0) įveikė „BE1 NFA“ ekipą. Tai buvo penktoji kauniečių pergalė per septynis kontrolinius mačus.

Pirmoje susitikimo pusėje komandoms sunkiai sekėsi rasti progų pasižymėti, nors iniciatyva ir priklausė „Kauno Žalgiriui“.

Pirmoje rungtynių pusėje labiausiai įsiminė keletas Xabi Auzmendi bandymų smūgiuoti galva, savo laimę mėgino ir varžovai.

Antroje rungtynių pusėje vaizdas pasikeitė kardinaliai ir žalgiriečių pranašumas buvo neginčijamas. Pavojingus išpuolius vieną po kito rengę R. Garasto auklėtiniai ledus pralaužė rungtynėse prabėgus valandai.

60-ąją susitikimo minutę nuo varžovų patogiai atšokusį kamuolį stipriu smūgiu į vartus pasiuntė jau minėtas ir visų rungtynių metu aktyviai rungtyniavęs X. Auzmendi – 1:0.

Po dar maždaug 15 minučių į svečių komandos vartus krito ir dar vienas įvartis. Puikiai individualiai sužaidęs Abdulgafaras Opeyemi atliko perdavimą, po kurio žalgiriečių persvarą padvigubino ir pergalę įtvirtino Nerijus Valskis.

Vasario 26 dieną „Kauno Žalgiris“ Vilniaus „Sportimos“ manieže dėl LFF Supertaurės susikaus su Vilniaus „Žalgirio“ klubu.

Startinė „Kauno Žalgirio“ sudėtis: D. Mikelionis, S. Sincere’as, M. Dapkus, M. Spano, E. Girdvainis, Y. Suwa, K. Šilkaitis, G. Sirgėdas, X. Auzmendi, A. Dolžnikovas ir A. Fase.

Po keitimo rungtyniavo: I. Plūkas, E. Kloniūnas, J. Noslinas, Sh. Martina, A. Opeyemi, D. Ževžikovas, N. Akinis, P. Nainys, T. Stelmokas, N. Vosylius, N. Valskis.

***

„Panevėžio“ futbolo klubui septintoji kontrolinė akistata susiklostė sėkmingai. Gino Lettieri treniruojama ekipa „Žemynos“ progimnazijos stadione 4:1 (2:0) įveikė Kėdainių „Nevėžį“.

Šeimininkai nuo pat susitikimo pradžios išsiskyrė aktyviais veiksmais. Iš pradžių savo šansais nepasinaudojo Ariagneris Smithas, Sebastianas Rinconas ir Romanas Mirošnykas, o vėliau kurį laiką pavojingų epizodų sukurti nepavyko.

40-ąją ir 44-ąją minutėmis „Panevėžys“ džiaugėsi įvarčiais – atakas rezultatyviai užbaigė S. Rinconas bei Jeffrey Sarpongas.

Iš karto po pertraukos Kėdainių ekipa turėjo realią progą pasižymėti, bet į vartus stojęs Ignas Driomovas sėkmingai apsigynė. Panevėžiečiai ir toliau negalėjo pasigirti gera progų realizacija, visgi, laimėjimą pavyko įtvirtinti dar dviem įvarčiais.

70-ąją minutę po Matijaus Remeikio perdavimo pasižymėjo Pijus Širvys, dar po 5 minučių – A. Smithas efektingai asistavo dublį atlikusiam P. Širviui.

Per likusį laiką Artemas Ščedras sudrebino vartų konstrukciją, o varžovai pasinaudojo kuriozine šeimininkų klaida gynyboje bei įmušė garbės įvartį.

„Panevėžio“ starto sudėtis: Vytautas Černiauskas, Markas Beneta, Marko Tomičius, Romanas Mirošnykas, Pijus Širvys, Jovanas Čadženovičius, Matijus Remeikis, Tautvydas Eliošius, Jeffrey Sarpongas, Sebastianas Rinconas, Ariagneris Smithas.

Paskutinis – aštuntasis – kontrolinis mačas prieš artėjantį sezoną bus žaidžiamas kitą penktadienį, vasario 24 dieną. Panevėžiečiai „Žemynos“ progimnazijos stadione susigrums su „Jelgava“ futbolininkais, dvikovos pradžia – 14 val.

***

Paskutinėse kontrolinėse rungtynėse ruošiantis sezonui Vilniaus „Žalgiris“ namuose nesunkiai 4:1 laimėjo prieš Klaipėdos „Neptūną“. Du įvarčius pelnė Romualdas Jansonas, po kartą pasižymėjo Gustas Jarusevičius ir Nauris Petkevičius.

Žalgiriečiai šiose rungtynėse vertėsi be šešių traumuotų žaidėjų, o komandos gretas papildė potencialus naujokas Adama Fofana.

Pirmąjį įvartį jau 9 rungtynių minutę po Ovidijaus Verbicko perdavimo galva įmušė R. Jansonas. Kėlinio viduryje po Billalo Sebaihi prasiveržimo R. Jansonas pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Arti trečio įvarčio buvo K. Kažukolovas, bet jo muštas kamuolys pataikė į virpstą.

Antrojo kėlinio pradžioje G. Jarusevičius stipriu smūgiu iš 20 metrų pasiuntė kamuolį į vartus.

Kėlinio viduryje „Neptūnui“ pavyko atsilikimą sušvelninti, o 66 min. pasinaudojęs atšokusiu kamuoliu vienas prieš vieną tiksliai smūgiavo N. Petkevičius.

Žalgiriečiai galėjo įmušti ir dar, bet varžovus gelbėjo ir virpstas.

Sezoną „Žalgiris“ pradės vasario 26 d. Supertaurės rungtynėmis prieš „Kauno Žalgirį“.

„Žalgirio“ sudėtis: Tomislavas Duka, Joelis Bopesu (66 min. Petaras Mamičius), Nassimas Hnidas, Kipras Kažukolovas (69 min. Stipe Vučuras), Mario Paveličius, Ovidijus Verbickas (28 min. Gustas Jarusevičius), Nicolasas Gorobsovas (56 min. Paulius Golubickas), Yukiyoshi Karashima, Billalas Sebaihi (66 min. Adama Fofana), Romualdas Jansonas (56 min. Nauris Petkevičius), Donatas Kazlauskas (69 min. Matas Vareika).

***

Priešpaskutinėse priešsezoninėse rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ ir Telšių „Džiugas“ nugalėtojo neišsiaiškino. Nepaisant sostinės ekipos žaidybinės persvaros, nebuvo įmuštas nė vienas įvartis.

Dvikovą kiek aktyviau pradėjo vilniečiai. Jie kontroliavo aikštės vidurį, tačiau pavojus prie telšiškių vartų kildavo tik po standartinių situacijų. Pirmajame kėlinyje iš pradžių Olaide Badmusas, o vėliau ir Stefanas Filipovičius savo progomis nepasinaudojo.

Kai kuriomis savo atakomis galėjo pasinaudoti ir Žemaitijos klubas, tačiau finalinėje fazėje sekdavo arba netikslūs perdavimai, arba netikslūs smūgiai, arba užtikrintas Armanto Vitkausko žaidimas.

Po pertraukos „Riterių“ persvara dar labiau išryškėjo, tačiau, kaip ir iki pertraukos, koją kišo aštrumo trūkumas bei progų realizacija.

„Riterių“ starto sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskis, O. Badmusas, S. Filipovičius, V. Paulauskas, F. La Mantia, T. Dombrauskis, M. Šmatlakas, C. Odutayo, M. Grigaravičius, E. Onah.