7 turas / Bir 28 , Kaunas
7 turas / Bir 28 , Vilnius
7 turas / Bir 28 , Panevėžys
8 turas / Lie 03 , Vilnius
8 turas / Lie 03 , Panevėžys
8 turas / Lie 04 , Marijampolė
9 turas / Lie 11 15:00 , Kaunas
9 turas / Lie 11 18:00 , Panevėžys
9 turas / Lie 12 17:00 , Vilnius
10 turas / Lie 18 13:00 , Kaunas
10 turas / Lie 19 17:00 , Panevėžys
10 turas / Lie 19 19:00 , Gargždai
11 turas / Lie 23 18:00 , Kaunas
11 turas / Lie 23 19:00 , Marijampolė

„Klaipėdos granito“ žaidėjai treneriui pergalės nepadovanojo (komentarai)

„Klaipėdos granito“ žaidėjai treneriui pergalės nepadovanojo (komentarai)
foto: fkekranas.lt

Antroji šiame sezone „Ekrano“ išvyka į uostamiestį buvo sėkmingesnė, „SMScredit.lt A lygos“ XII-ojo turo mače panevėžiečiai įveikė „Klaipėdos granitą“ rezultatu 3:1 (3:1). Rungtynių išvakarėse gimtadienį pažymėjęs strategas Robertas Poškus auklėtinių dovanos nesulaukė, jo diriguojama komanda turnyro lentelėje vis dar aštunta, savo ruožtu, Valdo Dambrausko kariauna pakilo į ketvirtąją vietą.  

Rungtynes aktyviau pradėjo „Ekranas“, pirmasis pavojingos atakos smaigalyje atsidūrė Elivelto, kurio smūgis iš itin aštraus kampo buvo kiek netikslus. Kiek vėliau su antru brazilo bandymu susitvarkė klaipėdiečių vartininkas Paulius Pocius.

Dar kartą vartų sargas buvo priverstas gelbėti komandą nuo Luko Kochanausko smūgio, jam puikų perdavimą iš tolimos distancijos atliko Rytis Pilotas.

„Klaipėdos granitas“ turėjo savų argumentų į svečių aktyvų žaidimą – George Alaverdašvilis sužibėjo individualiu meistriškumu, gruzino smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų skersinį.

Vis tik šioje karuselėje pirmi pasižymėjo „Ekranas“, po Edgaro Baranausko smūgio kamuolys atsimušė į vartų konstrukciją, o laiku tinkamoje vietoje atsidūręs Elivelto pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Jau po kelių akimirkų beprotiškoje atkarpoje į svečių vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Tomas Dapkus prasižengė baudos aikštelėje prieš Roką Borusą, o prie žymos stojęs Ernestas Veliulis nesuklydo ir užtikrintai išlygino rezultatą.

Po įmuštų įvarčių abi komandos trumpam atsikvėpė, pavojingesni epizodai kildavo tik po standartinių padėčių.

Tylą nutraukė Uchenna Umeh, po standartinės padėties ir įvykusių rikošetų saugui labai palankiai atšoko kamuolys, legionierius nesuklydo bei užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartus.

Po kelių akimirkų Dominykas Galkevičius puikiu tolimu smūgiu vos neišlygino rezultato, tačiau savo žodį tarė ir kitas rezultatyviai šiame sezone atakuojantis snaiperis. Šeimininkai grubiai suklydo, „Ekranas“ pabėgo į greitą ataką, Elivelto kulnu perdavė kamuolį Dovydui Norvilui, kuris surado laisvą L.Kochanauską, puolėjui beliko vienu lietimu nukreipti kamuolį į vartus.     

Po pertraukos R.Poškus atliko iš karto net du keitimus, o panevėžiečiai susikoncentravo ties savo vartų saugumu. Rokiruotes atliko ir priešingai barikadų pusei dirigavęs V.Dambrauskas, deja, bet vienas keitimas buvo priverstinis – susižeidusį R.Pilotą pakeitė Džiugas Petrauskas.

Nors atidavęs iniciatyvą varžovams, „Ekranas“ gynėsi gana užtikrintai, tačiau porą kartų savo meistriškumą buvo priverstas pademonstruoti ir vartininkas Kornelijus Timofejevas, sugavęs pažeme Ernesto Veliulio smūgiuotą kamuolį bei likvidavęs pavojų, kilusį po standartinių padėčių.

„Ekranas“ atsakė L.Kochanausko smūgiu, tačiau kamuolį sugavo P.Pocius. „Klaipėdos granitas“ rungtynių pabaigoje kovojo ir bandė sušvelninti rezultatą, bet visas jų pastangas niekais paversdavo svečių gynėjai. 

Treneris Valdas Dambrauskas (Ekranas"): Pergalė iškovota, aišku nevertinam blogai, labai džiaugiamės tais trim taškais ir apie žaidėjus šiandien tiktai gerą galiu pasakyt. Išlaikėm persvarą, kurios ankstesnėse rungtynėse nepavykdavo išlaikyt, priešininkui ir daug momentų sukurta, aišku antrame kėlinyje norėjosi galbūt daugiau kokybės priekyje, bet kai tu pirmauji 3:1, manau, pas daugumą žaidėjų yra žaidimas su tam tikra atsarga. Šaunuoliai, tikrai visi nuopelnai yra jų".

Treneris Tomas Ražanauskas (Klaipėdos granitas"): Blogai tas, kad pralaimėjom - vėl blogai, o dėl ko pralaimėjom, manau, viena iš pagrindinių preižasčių - kažkur pastoviai mum pritrūksta koncentracijos. Tai nepribėgam, tai nepaimam, tai kažkas kažkur palieka savo zonas ir iš šono atrodo, kad labai lengvai mušami įvarčiai mum yra. Mum nieks taip neduoda lengvai įmušti, kaip norėtųsi, o mes leidžiam - tai neišsirenkam, nežinau. Ir atrodo prieš rungtynes viską aptariam, kas su kuo, kur turi stovėti, ką daryti, bet išeina taip, kaip išeina".

Dominykas Galkevičius (Klaipėdos granitas"): Žiūrovam, manau, kad buvo gal ir įdomios rungtynės - įvarčių daug, atakų daug. Mum jos nebuvo geros, nei sėkmingos, prasileist tokius įvarčius, aišku reikės pasižiūrėt pakartojimus, bet apmaudūs tie įvarčiai iš tikrųjų. Kas liečia teisėjavimą - netenkino nei mūsų, nei jų, čia ne mum gal kalbėt, gal kažkam kitam, bet esmė ta, kad tikrai buvo daug neaiškių švilpukų, nesuprasi, kaip ten ką. Esmė ta, kad pralošėm dvejas rungtynes, pasveikint reikia varžovus, tikrai gerai lošė Ekranas" - mes praleidom įvarčius tokius, taip ir pralošėm rungtynes dėl tokių klaidų ir įvarčių".  

Edgaras Baranauskas (Ekranas"):  „Pavyko atsigriebti už pirmas rungtynes, laimėjom tris taškus pagaliau ir tikėkimės tos lygiosios dabar virs tik pergalėm. Iš gynybos gerai į atakas išeidavom, kiek į priekį eidavom - beveik visos pavojingos atakos, pavykdavo smūgiai į vartus. Tris įvarčius įmušėm, gerai. Po praleisto įvarčio 10 minučių buvom pasimetę, daug standartų pasidarėm prie savo vartų, bet atsilaikėm tas 10 minučių ir žaidėm toliau".