Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius

„Klaipėdos granito“ puolimo mašina pervažiavo „Šiaulius“ (komentarai)

„Klaipėdos granitas“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“. Uostamiesčio komanda savo aikštėje nepaliko jokių šansų turnyro lentelės kaimynams „Šiauliams“, įveikdami varžovus rezultatu 3:0 (1:0). Aštuntąją vietą užimantys klaipėdiečiai pasinaudojo „Ekrano“ nesėkme ir čempionato įskaitoje sumažino sumažino atsilikimą iki 1 taško.

Dvikovą svečiai pradėjo labai aktyviai, tačiau perdavimai iš abiejų flangų į baudos aikštelę jokios naudos neatnešė, „Klaipėdos granito“ vartininkas Eduardas Kurskis juos nesunkiai sugaudavo.

10­-ąją minutę „Šiaulių“ gynėjas sužaidė ranka šalia netoli savo baudos aikštelės. Prie kamuolio stojęs Dominykas Galkevičius stipriu smūgiu pataikė į gyvatvorę. Aikštės šeimininkai išsaugojo kamuolį, jų pozicinę ataką netaikliu tolimu smūgiu užbaigė Olegas Dmytrenko.

Kiek netikėtai 16-ąją minutę „Klaipėdos granitas“ išsiveržė į priekį. Neleistinai suklydus šiauliečių gynybos linijai, po Ernesto Veliulio perdavimo galva vienas prieš vartus iššoko Robertas Poškus. Žaidžiantysis uostamiesčio komandos treneris šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tinklą.

„Šiauliai“ nuskubėjo į priekį lyginti rezultato, tačiau pavojingų progų R.Gedmino ir Y.Keitą perdavimai iš kraštų neatnešė. Galimybę įvarčiui po kampinio turėjo Aivaras Renusas, tačiau gynėjas smūgiu galva į vartus nepataikė.

29-ąją minute aikštės šeimininkai surengė dar vieną pavojingą išpuolį. Mihailas Zizelevas atliko labai aštrų perdavimą pažeme link R.Poškaus, bet šiauliečius išgelbėjo paskutiniu momentu nepatogiai šokinėjantį kamuolį sugavęs Ignas Plūkas.

Po poros minučių pavojingiausią ataką pirmajame kėlinyje surengė svečiai. Y.Keita tiksliu perdavimu vieną prieš vartus kairėje pusėje išvedė Niko Tokičių, tačiau rezultatyviausias šiauliečių futbolininkas iš aštraus kampo smūgiavo netaikliai. Kitos atakos metu iš toli į vartus nepataikė Stjepanas Babičius.

Iškart po pertraukos „Klaipėdos granitas“ padvigubino persvarą. D.Galkevičius puikiai kairiajame flange surado laisvą E.Veliulį, kurio aštrų ir tikslų perdavimą nesunkiai iš poros metrų „uždarė“ Zigmantas Jesipovas.

Pasinaudoję šiauliečių pasimetimu, aikštės šeimininkai tęsė pavojingas atakas. 54-ąją minutę „Šiaulius“ išgelbėjo I.Plūkas, puikiu šuoliu pirštų galais į kampinį nukreipdamas D.Galkevičiaus smūgį galvą po M.Zizelevo perdavimo.

60-ąją minutę puikią progą sušvelninti rezultatą turėjo Modestas Vorobjovas. Iššokęs prieš vartus po puikaus Filipo Zderičiaus reido saugas kažkokiu būdu įsigudrino nepataikyti į tolimą vartų kampą. E.Kurskis išgelbėti komandos nebūtų galėjęs, todėl tik akimis palydėjo kamuolį.

Kėlinio viduryje komandos apsikeitė pavojingais momentais. Pirmasis vartams grasino R.Poškus, sugebėjęs efektingu šuoliu nukreipti kamuolį į vartus po D.Galkevičiaus perdavimo ir privertęs į žaidimą įsijungti I.Plūką. Šiauliečiai atsakė S.Babičiaus smūgiu pažeme. Kliudęs varžovą, kamuolys prariedėjo visiškai šalia virpsto.

83-ąją minutę „Klaipėdos granitas“ pergalę įtvirtino trečiuoju įvarčiu. Aikštės viduryje perėmusi kamuolį, uostamiesčio komanda surengė puikią kontrataką. Prieš keletą akimirkų aikštėje pasirodęs Borisas Ignatjevas gražiu ir tiksliu perdavimu vieną prieš vartus išvedė D.Galkevičių, kuris savo šanso nepraleido.

Pačioje dvikovos pabaigoje aikštės šeimininkai sukūrė dar dvi idealias progas įmušti, bet labai gražų Gadži Adžijevo smūgį efektingu šuoliu „ištraukė“ puikiai sužaidęs I.Plūkas, o be priežiūros prie vartų paliktas D.Galkevičius po idealaus E.Veliulio perdavimo kažkokiu būdu nepataikė į kamuolį.

Treneris Robertas Poškus („Klaipėdos granitas“): „Mums šiandien buvo labai svarbi šita pergalė. Prieš „Dainavą“ laimėjome, prieš „Šiaulius“ tris įmušėme, džiugu, kad nepraleidome įvarčio. Turime galimybę pasitraukti į viršų pagal taškus, kad nepabėgtų visa kita grupė. Gražu buvo žiūrėti kaip vaikinai žaidė ir, žinoma, labai džiugiu laimėti tokiu rezultatu namuose. Agresyvumas turi būti, svarbu, kad protingas ir ne grubus. Jei išeisi be užsivedimo, viena koja nieko neaploši. Pradžioje rungtynių buvo ne toks scenarijus, kokį suplanavome ir kokias užduotis buvome davę vyrams - turėjome, žaisdami namuose, palipti, paspausti. Tai nesigavo ir iniciatyvą perėmė „Šiauliai“. 15 minučių negalėjome užsikabinti už kamuolio. Kėlinio viduryje situaciją ištaisėme, pavyko įmušti įvartį, išlyginti žaidimą. Antrajame pavyko įmušti greitą antrą įvartį, „Šiauliai“ nuleido rankas, o mes užsitikrinome pergalę.“

Dominykas Galkevičius („Klaipėdos granitas“): „Džiaugiuosi, kad pagaliau įmušiau, nes paskutinį kartą oficialiai įmušiau prieš tris metus. Labai daug praėjo laiko. Gal pradėsiu grįžti į futbolą, nes buvai iškritęs tris metus. Per tuos porą metų „legionieriuose“ prisižiūrėjau visko, futbole buvo daugiau blogų dalykų. Tikiuosi, kad viskas eis geryn, baigsis tos traumos ir atgausiu jėgas ir formą, kokias norėčiau. Džiugu, kad įmušiau, gal tai padės psichologiškai geriau žaisti šį sezoną. Šiandien atsitraukėme, gynėmės kompaktiškai, išeidinėjome į kontratakas. Taip ir laimėjome. Ką buvome suplanavę, tą ir įvykdėme. Kai yra progų, geriau ir mums, ir žiūrovams. Tada įdomiau žaisti futbolą. Be progų lakstyti niekam neįdomu.“

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Jeigu rezultatas toks, tai ir aikštėje nieko gero. Pralaimėjimą turime prisiimti visi, tiek treneriai, tiek ir žaidėjai. Šiandieną, žiūrint į savo komanda, man susidarė toks įspūdis, kad kai kurie žaidėjau jau buvo ne aikštėje. Yra objektyvių ir subjektyvių priežasčių. Aišku, mums labai trūko tiek E.Jasaičio, tiek E.Gaurilovo. Subyrėjo ryšiai gynyboje, trūko solidumo, kai kurių žaidėjų noro. Gynybos linija šiandien - žemiau kritikos. R.Poškus jautėsi didele žvaigžde, nes darė ką norėjo ir tik pagarba šiam žmogui, kad kelia tokią sumaištį bent jau „Šiaulių“ gynybos linijai. Smulkios klaidelės, kurias vis darome ir negalime išvengti, padovanojo pirmąjį įvartį.“