„Klaipėdos granitas“ pirmasis parklupdė čempioną ant kelių (komentarai)

Šešiolikoje mačų iš eilės nepralaimėjęs Vilniaus „Žalgiris“ iš uostamiesčio buvo priverstas grįžti tuščiomis. „SMScredit.lt A lygos“ XVII-ojo turo akistatoje „Klaipėdos granitas“ parodė tvirtą charakterį ir išplėšė pergalę prieš sostinės klubą rezultatu 2:1 (0:0). Tai buvo pirmasis Mareko Zubo auklėtinių pralaimėjimas šiame sezone ir vienareikšmiškai skambiausias pasiekimas kol kas neilgoje Klaipėdos klubo istorijoje.

Rungtynių pradžioje akivaizdžiai dominavo svečiai iš sostinės, žalgiriečiai naudojosi varžovų techniniu broku ir atliko kelis smūgius į vartų plotą bei jų link. Visgi, nei vienas bandymas didesnių problemų vartininkui Eduardui Kurskiui nesukėlė.

Atlaikę pirmąjį šturmą klaipėdiečiai įsidrąsino ir surengė keletą aštresnių atakų prie „Žalgirio“ vartų. Įkirtęs į baudos aikštelę ir sulaukęs aštraus perdavimo arti tikslo buvo Jevgenijus Morozas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį Armantas Vitkauskas efektingame šuolyje nukreipė už galinės linijos.

Antroje pirmojo kėlinio pusėje iniciatyva vėl priklausė žalgiriečiams, bet „Klaipėdos granitas“ drausmingai gynėsi ir neleido prie savo vartų kurti pavojingų situacijų. Patikimai žaidė tiek E.Kurskis, tiek komandos gynėjai.

Po pertraukos kiek netikėtai „Klaipėdos granitas“ išsiveržė į priekį – standartinės padėties metu po puikaus Tamazio Čargeišvilio perdavimo į baudos aikštelę įvartį galva pelnė Zigmantas Jesipovas. Net ir įmušę įvartį klaipėdiečiai nevengė atakuoti bei naudotis pasimetusių „Žalgirio“ žaidėjų klaidomis.

Šeimininkai nepriekaištingai gynėsi, bet svečių spaudimas didėjo ir 75-ąją minutę į klaipėdiečių vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Andro Švrljugai smūgiavus kamuolys atsimušė į gynėjo Aivaro Lukošiaus ranką, o teisėjas Darius Petraška nedvejodamas konstatavo taisyklių pažeidimą.

Prie žymos stojo Andrius Velička, tačiau jo bandymą atrėmė puikiai sužaidęs E.Kurskis. Visgi, po tokios nedėkingos situacijos „Žalgiris“ nepasidavė ir kovojo toliau.

Po kelių akimirkų nuo Jakubo Wilko smūgio komandą vėl gelbėjo E.Kurskis, o kilus chaosui kampinio metu šeimininkams nusišypsojo sėkmė – kamuolys atsimušė į skersinį nuo klaipėdiečių gynėjo galvos ir atšoko į žaidėjų tankumyną, kuriame staigesni buvo „Klaipėdos granito“ žaidėjai likvidavę kilusį pavojų.

Tačiau 86-ąją minutę „Klaipėdos granitas“ kapituliavo – savo klaidą prasiveržęs kairiuoju atakos kraštu ištaisė A.Velička, atlikęs tikslų perdavimą Serge‘ui Nyuiadzi, kuris iš arti pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Atrodė, kad „Žalgiris“ pajutęs kraujo skonį sieks žūtbūt iškovoti pergalę, bet puiki šeimininkų kontrataka pražudė svečius. 89-ąją minutę T.Čargeišvilis atliko ilgą perdavimą į kairįjį atakos kraštą Ernestui Veliuliui, kuris skersavo kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Zigmantui Jesipovui. Saugas nesuklydo ir puikiu smūgiu dešine koja išvedė savo komandą į priekį.

Po šio akibrokšto žalgiriečiai dar bandė gelbėtis, bet laiko buvo likę per mažai. Finalinis teisėjo švilpukas konstatavo pirmąjį sensacingą „Žalgirio“ pralaimėjimą šiame sezone.

Treneris Robertas Poškus („Klaipėdos granitas"): „Pergalės visą laiką yra skanios ir aišku prieš tokį varžovą - stiprų, galingą laimėti yra dvigubai skaniau. Vaikinai šiandien daug jėgų atidavė, drausmingai gynėmės, nepralošinėjome dvikovų. Aš manau tas ir lėmė rungtynes. Pirmas kėlinys buvo truputėlį sunkesnis, gal pavėjui mes žaidėme, negalėjome užsikabinti už kamuolio, nesilaikė jis pas mus, padarė „Žalgiris" kelias kontratakas . Aš manau pirmame kėlinyje mums ne viskas gavosi, žaidimas buvo ant 0:0 išlaikymo, o antrame kėlinyje vaikinai pamatė, kad gali žaisti, išėjome į greitas kontratakas ir įmušėme labai gražius įvarčius".

Rokas Borusas („Klaipėdos granitas"): „Patys matėte, ėjome link to. „Žalgiris" - stipri komanda, bet turėjo ją kažkas pasigauti, mes pirmi tai padarėme. Nenorėjome užsidaryti savoje aikštelėje ir atsimušinėti visas rungtynes, treneris sakė žaisti drąsiai, nes jei užsidarysime savo aikštelėje bus labai sunku atsilaikyti visas 90 minučių. Prieš rungtynes jie komentavo: „jeigu neįvertinsim, bus labai sunku". Turėjo įvertinti - pirmos rungtynės pasibaigė 1:1, manau buvo įvertinę, bet nesitikėjo tokios kovos".

Eivinas Zagurskas („Žalgiris"): „Gėdos prisidarėme, stegsimės kitose rungtynėse atsitiesti. Šiandien neįsivaizduoju, gal nusiteikimas buvo blogas, nežinau net ką pasakyt. Reikėjo po pertraukos pasistengti į komandą įnešt šviežio kraujo, bet praleidome antrą įvartį netikėtai, reikėjo jau pult, nedaug laiko liko, prasidėjo ilgi perdavimai į priekį, nes „Klaipėdos granitas" susispaudė. Buvo dar progų - 11 metrų baudinys, atšoko ir vienam ir kitam kamuolys po kojomis, bet niekaip neišėjo įmušti".

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris"): „Toks rezultatas yra visiškai netikėtas ne tik gerbėjams, bet ir mums treneriams. Nesitikėjome, kad pralaimėsime šias rungtynes, ypatingai po pirmojo kėlinio. Nebuvo lengva, bet šiandien gavosi situacija, kai gavome šalto dušo dozę ir susidūrėme su juodu scenarijumi. Greitai analizuojant rungtynes turiu pasakyti, kad nebuvome pakankamai susikoncentravę bei buvome pernelyg išdidūs, arogantiški. Manėme kad jei neįmušime šioje situacijoje, pasižymėsime po minutės. Šiandien to nebuvo, kamuolys nenorėjo eiti į vartus. Esame atsakingi už šį rezultatą. „Klaipėdos granitas" turėjo paprastą tikslą ir taktiką. Žinote, kai neįmuši 11 metrų baudinio, tada gali laukti blogo scenarijaus. Vienas momentas ir krenta įvartis. Tai pavyzdys, ką reiškia futbolas ir koks gali būti galutinis rezultatas, kai nesi tinkamai nusiteikęs bei būni išdidus. Šiandien gavome šalto dušo".