„Klaipėdos granitas“ neišlaikė dviejų įvarčių persvaros Pakruojyje (komentarai)

Pirmajame kėlinyje praleidusi du įvarčius, antrajame Pakruojo „Kruoja“ panaikino deficitą ir savo žiūrovų akivaizdoje iškovojo lygiąsias „SMScredit.lt A lygos“ 13-ojo turo dvikovoje prieš „Klaipėdos granitą“ - 2:2 (0:2). Identišku rezultatu baigėsi ir pirmojo rato šių komandų akistata. Pergalės atveju trečiąją vietą turnyro lentelėje užimanti šiaurės Lietuvos komanda galėjo aplenkti vakar pralaimėjimą patyrusį Klaipėdos „Atlantą“.

Nors iniciatyva nuo pirmųjų minučių priklausė aktyviai rungtynes pradėjusiai „Kruojai“, pirmasis į žaidimą turėjo įsijungti aikštės šeimininkų vartininkas Arturs Vaičulis ir į kampinį nukreipti iš aikštės vidurio į vartus pasiųstą kamuolį. Smūgis stiprus nebuvo, tačiau vartininkas nerizikavimo ir kamuolio negaudė.

12-ąją minutę Pakruojo komanda turėjo išsiveržti į priekį. Link Ričardo Beniušio pasiųstas kamuolys nukrito Aivarui Bagočiui. Futbolininkas įsiveržė į svečių baudos aikštelę ir stipriu  smūgiu sudrebino vartų skersinį.

Po keturių minučių Youbou Thome gavo progą smūgiuoti po pražangos prieš Nerijų Mačiulį pavojingoje vietoje prieš vartus, tačiau legionieriaus šūvis nebuvo labai stiprus ir Eduardas Kurskis problemų gaudydamas kamuolį išvengė.

Kėlinio viduryje ne dažnai link varžovų vartų priartėdavęs „Klaipėdos granitas“ kiek netikėtai išsiveržė į priekį 26-ąją minutę. Roko Boruso perdavimą iš dešinės Donatas Strockis krisdamas nukreipė link savo vartų, kuri nesusikalbėjo A.Vaičulis ir Samu Nieminenas. Gynėjas nepaliko vartininkui kamuolio ir jį atmušė tiesiai Zigmantui Jesipovui, kuris savo šanso nepraleido.

Po poros minučių kiek sutrikę pakruojiškiai gynyboje suklydo dar kartą. R.Borusas rankomis iš užribio numetė kamuolį į baudos aikštelę, čia jį Ernestui Veliuliui krūtine numetė Robertas Poškus. Klaipėdiečių saugas gražiai prasiveržė pro pasyviai stebėjusius gynėjus ir stipriu smūgiu padvigubino persvarą.

Susikrovę pranašumą, svečiai šiek tiek atsitraukė ir patikimai gynėsi. Iki pertraukos „Kruojai“ pavyko sukurti vos vieną pavojingą momentą, kai A.Bagočius įsiveržė į baudos aikštelę po tikslaus N.Mačiulio perdavimo, bet smūgiavo virš vartų.

Po pertraukos „Klaipėdos granito“ vartus užgriuvo kampinių liūtis. Viena iš šių standartinių situacijų baigėsi įvarčiu 54-ąją minutę. Y.Thome pavojingai pasiuntus kamuolį į vartininko aikštelę, suklydo R.Poškus, iš kelių metrų pasiuntęs jį į savų vartų tinklą.

63-ąją minutę už galvos griebėsi rezultatyviausias lygos žaidėjas R.Beniušis. Vieno prieš vartus išbėgusio puolėjo smūgį kažkokiu būdu viena ranka atrėmė E.Kurskis, neleidęs „Kruojai“ išlyginti rezultato.

Vis tik jau po dviejų minučių į „Klaipėdos granito“ vartus krito antrasis įvartis. Grubiai suklydus Rokui Simanavičiui, prieš vartus dešinėje pusėje iššoko N.Mačiulis, suklaidinęs į pagalbą atskubėjusį A.Lukošių, jis pirmų smūgiu pataikė į vartininką, antruoju – pažeme pasiuntė kamuolį į tinklą.

Rezultato išlyginimu „Kruoja“ nepasitenkino ir toliau skubėjo link varžovų vartų. Įsiminė išskirtinis Roberto Vėževičiaus reidas pro tris gynėjus, tik po kojomis kritusio ketvirtojo varžovo dėka pasibaigęs eiliniu kampiniu.

„Klaipėdos granitas“ į aikštelę metė Georgą Alaverdašvilį ir Tamazį Čargeišvilį, tačiau legionieriai didesnių permainų komandos puolimui nepadarė.

Rungtynių pabaigoje pergalę aikštės šeimininkai galėjo atnešti po keitimo aikštėje pasirodęs Trayonas Bobbas, bet gajanietis, nerdamas link kamuolio po kampinio, jo nepasiekė.

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja“): „Rungtynės buvo įdomios, matėme daug aistrų. Po savo padarytų klaidų praleidome du įvarčius. Pradėjome gerai, turėjome galimybių įmušti, jų nerealizavome ir gavome į savo vartus. Antrajame kėlinyje ėmė perėminėti kamuolius, laimėjome dvikovas aikštės viduryje. Spaudimas virto tik dviem įvarčiais, galėjome tik išlyginti. Buvo momentų, kuriuos turėjome realizuoti, bet nerealizavome. Dėl atsidavimo galiu pasakyti tik gerus žodžius. Norėtųsi progas išnaudoti. Tiek „Klaipėdos granito“, tiek mūsų klaidos lėmė tokį rezultatą.“

Nerijus Mačiulis („Kruoja“): „Gerai, kad iškovojome tašką, gerai, kad parodėme charakterį. Sunkios rungtynės, atsistatymui buvo tik dvi dienos. Gal tai lėmė. Todėl reikia pasidžiaugti, kad yra taškas. Nežinau, kodėl taip skyrėsi kėliniai. Gal du tie greiti įvarčiai lėmė tokią apatiją komandoje. Per pertrauką rūbinėje pakalbėjome, kad, jei jie gali įmušti du, mes galime du ar net tris įmušti. Išėjome ir parodėme tai, ką geriausiai mokame. Labai mažai trūko iki pergalės. Sunku atsakyti, kodel neįmušėme. Gal pritrūko sėkmės, gal pabaigoje nuovargis padarė savo.“

Treneris Tomas Ražanauskas („Klaipėdos granitas“): „Buvo įdomos rungtynės, žaidėme su gera komanda. Po pirmo kėlinio turėjome persvarą, gaila, kad nesugebėjome jos išlaikyti. Iš esmės, likome patenkinti rungtynėmis, nes vyrai kovėsi, atidavė viską ką galėjo. Abejoms komandoms buvo sunku, nes ir aikštė ne pati geriausia, daug kovos. Mums - teigiamas rezutlatas su vienu iš lyderiu. Nėra blogai. Per pertrauką buvo kalbėta, kad reikėtų išlaikyti pirmas 15-20 minučių. Bet nepavyko. Kažkur pritrūko disciplinos, drausmės gynyboje. Keletas gynėjų yra jauni, nelabai patyrę. Gal tai ir davė savo neigiamų vaisių. Bet visi atidavė ką galėjo. Pailsėsime per pertrauką ir duosime kovą kitoms komandoms.“

Ernestas Veliulis („Klaipėdos granitas“): „Sunkios rungtynės, sunki aikštė. Manau, turėjome pergalę iškovoti. Praradome du taškus. Antrajame kėlinyje jie pradėjo mus pulti, įmušė greitą įvartį, pradėjo dar labiau lipti, įmušė antrą. Mes pasėdome. Namuose su jais pirmavome, bet irgi lygiosiomis sužaidėme. Visada einame žaisti dėl pergalės. Manau, lygiosios šiandien mūsų tikrai netenkina.“