„Klaipėdos granitas“ laimėjo po daugiau nei dviejų mėnesių pertraukos (komentarai)

Keturias rungtynes „SMScredit.lt A lygos“ čempionate paeiliui pralaimėjęs „Klaipėdos granitas“ savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 2:0 (1:0) įveikė autsaiderę Alytaus „Dainavą“ ir nutraukė nesėkmių seriją. Daugiau nei du mėnesius pergalės džiaugsmo nepatyrę klaipėdiečiai neleido turnyro lentelėje atitrūkti „Šiauliams“ bei padidino persvarą prieš laipteliu žemiau esančią ir rungtynėmis mažiau sužaidusią Gargždų „Bangą“.

Aktyviau rungtynes pradėjęs „Klaipėdos granitas“ sužaidus vos penkias minutes galėjo nubausti svečių vartininką už neatsargumą. Išsmūgiuodamas kamuolį, Kornelijus Timofejevas šiek tiek uždelsė, leisdamas priartėti Borisui Ignatjevui. Perėmęs kamuolį Rokas Urbelis iškart pabandė jį atiduoti komandos puolėjui iš Rusijos, bet savo vartų sargo klaidą ištaisė patikimai sužaidę gynėjai.

Gausiomis pajėgomis į savo aikštės pusę atsitraukusi „Dainava“ didžiąją savo atakų dalį stengėsi surengti dešiniu kraštu, kur išsiskyrė Christophe’as Bellusas, tačiau pagalbos iš komandos draugų jis susilaukdavo retai, todėl puolime žaidęs Marco Pietro Pintusas perdavimų praktiškai nesulaukdavo ir  uostamiesčio vartininkui Tadui Norbutui kamuolį į savo rankas pirmajame kėlinyje paimti teko vos keletą kartų.

Aikštės šeimininkams sunkiai sekėsi ieškoti kelių link alytiškių vartų, perdavimus iš kraštų gynėjai atmušdavo. Vis tik sėkmė „Klaipėdos granitui“ nusišypsojo 28-ąją minutę, kai atšokusį kamuolį susistabdęs Edgaras Baranauskas fantastiškiu smūgiu kaire koja pasiuntė tiesiai į viršutinį vartų tinklą. Desperatiškas K.Timofejevo šuolis svečių komandos neišgelbėjo.

Po pertraukos uostamiesčio komanda surengė du R.Urbelio smūgiais pasibaigusius išpuolius. Iš pradžių saugo smūgį po nesėkmingo Roko Janilionio bandymo išmušti kamuolį blokavo vartininkui į pagalbą suskubęs Sergio Uyi, vėliau jau K.Timofejevas ne be vargo sugavo klaipėdiečio bandymą įmušti pažeme.

Įvarčio deficitą turėjusi „Dainava“ ne be atsitraukusių aikštės šeimininkų pagalbos perėmė iniciatyvą, tačiau didžioji dalis bandymų aštrinti atakas baigdavosi nuošalėmis. Situacijos nepakeitė ir po keitimo ant vejos pasirodęs Favouras Aniekanas.

Rungtynių pabaigoje į priekį nuskubėjusių alytiškių gynyboje atsivėrė erdvės, kuriomis ėmė naudotis uostamiesčio futbolininkai. 84-ąją minutę Aurimas Jurgelevičius puikiai įsiveržė į baudos aikštelę iškart pro porą varžovų, tačiau, pritrūkus tikslumo, nesugebėjo tiksliai atiduoti kamuolio link vartų įkirtusiam R.Urbeliui.

90-ąją minutę E.Baranauskas puikiai įmetė kamuolį R.Urbeliui. Saugas techniškai persimetė kamuolį per jį pasitikusį K.Timofejevą, tačiau apmaudžiai slystelėjo, leisdamas atskubėjusiems gynėjams panaikinti pavojų.

Tašką rungtynėse per arbitro kompensuotą laiką padėjo po keitimo aikštėje pasirodęs „Klaipėdos granito“ vyr. treneris Robertas Poškus. Jis po tikslaus A.Jurgelevičiaus perdavimo atsidūrė vienas prieš vartus, ramiai suklaidino vartininką ir pasiuntė kamuolį į tuščių vartų tinklą. „Dainavos“ protestų dėl neužfiksuotos nuošalės teisėjų brigada neišgirdo.

Treneris Robertas Poškus („Klaipėdos granitas“): „Turnyro lentelė mums nieko jau nebelemia, bet vaikinams turi būti sportinis pyktis, turi save nuteikti. Gyvenimas nesibaigia: šiandieną čia nežaisit, nenorėsit žaisti - ir kitose komandose niekas nenorės jų laikyti. Jie turi dėl savęs įrodinėti ir toliau mokytis žaisti. Šiandien akcentavau, kad iš karto „paliptume“, nes anksti pradėjome žaisti, ilgą kelią „Dainava“ važiavo. Tai mums pavyko. Įmušėme įvartį. „Dainava“ realių progų nesukūrė. Žaidimas pirmajame kėlinyje tenkino, bet šiaip paėmus žaidimu nesu patenkintas, patenkintas tik trimis taškais. Antrajame kėlinyje, likus 20 minučių, vėl sustojome, poziciškai nieko nedengėme, buvo klaidų, kurioms „Dainava“ galėjo pasinaudoti, o rimtesnė komanda būtų pasinaudojusi. Gale įmušėme ir išsprendėme rungtynes. Akcentavome, kad gynėjai nesėstų giliai prie savo baudos aikštelės. „Dainava“ žaidžia penkiais gynėjais, palikę vieną puolėją priekyje, tai su juo keturi gynėjai tikrai išsispręstų, todėl gynėjai laikėsi aukštai ir „Dainavos“ žaidėjai nuolat atsidurdavo nuošalėje.“

Edgaras Baranauskas („Klaipėdos granitas“): „Pergalė pagaliau atėjo po tiek iš eilės pralaimėjimų. Pirmas kėlinys, manyčiau, geras buvo, antras - sunkesnis. Trys pagrindo žaidėjai nežaidė, juos reikėjo keisti, atsarginių suolelis trumpas. Pasisekė, kad „užkibo“ ant kairės, dar vėjas padarė įtaką. Treneriai visada sako: tvarkykis ant kairės ir mušk. Pasisekė šiandien. Tokiais momentais mąstai, kad tik vartininkas nepasiektų arba į virpstą neatsitrenktų. Buvo akcentuota, kad reikia įmušti pirmajame kėlinyje, po įvarčio buvo lengviau žaisti. „Dainava“ paliko neblogą įspūdį, legionieriai tempia komandą.“

Treneris Marco Ragini („Dainava“): „Buvo atkaklios rungtynės, kurių balansą sugadino nuostabus „Klaipėdos granito“ žaidėjo smūgis. Jie du kartus pataikė į vartus, pirmasis buvo puikus įvartis, antrasis, manau, įmuštas iš nuošalės. Stengėmės kovoti, bet įvartis pakaitė viską. Antrajame kėlinyje buvo daug momentų, kuriuose galėjome sužaisti geriau. Tai, kad nei karto nepataikėme į vartus, nėra gerai. Nežinau, ar galėjome rungtynes pabaigti lygiosiomis, bet rungtynių istorija tokia: du smūgiai - du įvarčiai. Mano planas buvo sužaisti pirmą kėlinį be įvarčių, o antrajame pakeisti žaidimą. Tai nepavyko, nes „Klaipėdos granitas“ mus labai spaudė ir nebuvo lengva. Pakeičiau gynybos išsidėstymą, likus 20 minučių. Manau, galėjome įmušti, bet tai nepavyko, nors stengėmės. Komplimentai „Klaipėdos granitui“, nes jie yra gera komanda ir gerai žaidė. Puolėjui, žaidžiančiam „Dainavoje“, tenka daug aukotis ir uždengti tas zonas, kuriose kita komanda pradeda atakas. Pirmajame kėlinyje M.Pintusas žaidė gerai, bet antrajame jis jau buvo labai pavargęs. Puolėjams Alytuje žaisti nelengva. Buvo sunku, neturint K.Balčiūno ir R.Stankevičiaus. Jie abu yra svarbūs žaidėjai. Ž.Barauskas žaidė gerai. Gaila sakyti, bet šiuo metu toks mūsų pajėgumas. Praleidus stengiamės, bet neturime daug galimybių sukurti kažką konstruktyvaus.“