12 turas / Geg 04 , Vilnius
13 turas / Geg 14 , Kaunas
13 turas / Geg 14 , Vilnius
13 turas / Geg 14 , Gargždai
13 turas / Geg 15 , Panevėžys
13 turas / Geg 15 , Šiauliai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 21 15:00 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 21 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 14 turas / Geg 22 15:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 22 17:30 , Vilnius
Tiesiogiai 14 turas / Geg 29 17:30 , Jonava
Tiesiogiai 15 turas / Bir 17 18:00 , Gargždai
Tiesiogiai 15 turas / Bir 18 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 15 turas / Bir 18 19:00 , Vilnius

Keturios komandos atliko pokyčius sudėtyse

Keturios komandos atliko pokyčius sudėtyse
Lino Žemgulio nuotr.

Edvinu Kloniūnu pasipildęs ir su Renato Matosu šią vasarą jau atsisveikinęs „Kauno Žalgirio“ klubas turi dar vieną naujoką. Sutartį su klubu pasirašė jau kurį laiką kartu su komanda sportuojantis Yuma Suwa.

20-metis futbolininkas yra kilęs iš Japonijos – tai antras šios tautybės žaidėjas „Kauno Žalgirio“ istorijoje. 2017-aisiais klube rungtyniavo gynėjas Yohei'us Iwasaki.

Centro saugo pozicijoje įprastai žaidžiantis Y. Suwa į Kauną atvyko iš Juodkalnijos, kurioje vilkėjo „Grbalj“ klubo marškinėlius.

2020-aisiais darbštus žaidėjas legionieriaus karjerą pradėjo Austrijoje, o į Juodkalniją persikėlė šių metų žiemą.

Atvykęs į Lietuvą futbolininkas greitai užsirekomendavo komandos treniruotėse ir jau oficialiai tapo komandos dalimi. „Kauno Žalgirio“ klube japonas vilkės 6 numeriu pažymėtus marškinėlius.

Debiutuoti su nauja apranga Y. Suwa galės jau artimiausiose ekipos rungtynėse su Kėdainių „Nevėžiu“, kurias žalgiriečiai žais jau liepos 2 dieną Kėdainių mieste. Liepos 8 dieną kauniečių jau lauks UEFA Konferencijų lygos dvikova su „Europa“ klubu iš Gibraltaro.

***

Gargždų „Banga“ abipusiu sutarimu nutraukė sutartis su Aleksandru Aksionovu ir Etienne'u Mukanya.

Ukrainietis A. Aksionovas klubui atstovavo pusantrų metų. Praėjusiais metais vidurio gynėjas iš viso žaidė 20 oficialių rungtynių (19 „Optibet A lygoje“ ir vienerias LFF taurėje) ir aikštėje praleido 1740 minučių. Šiemet – 15 rungtynių (14 „Optibet A lygoje“ ir vienerias LFF taurėje), aikštėje praleido 1266 minutes ir pelnė vieną įvartį.

Belgas E. Mukanya sužaidė 13 rungtynių (12 „Optibet A lygoje“ ir vienerias LFF taurėje) ir per aikštėje praleistas 360 minučių pelnė vieną įvartį bei atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Klubas dėkoja abiem futbolininkams ir linki sėkmės tolimesnėje karjeroje.

***

Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ekipa abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su puolėju Roku Krušnausku.

25 metų futbolininkas šį sezoną mėlynai baltų gretose „Optibet A lygoje“ sužaidė 15 rungtynių, per kurias pelnė vieną įvartį ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

„Hegelmann LFF taurės“ rungtynėse per du etapus R. Krušnauskas du kartus nuginklavo varžovų vartus.

Taip pat ekipa atsisveikino su saugu Martynu Vasiliausku.

Kauno rajono klubas dėkoja žaidėjams už darbą ir indėlį į ekipos rezultatus.

***

Šeštą vietą „Optibet A lygoje“ užimančių sostinės „Riterių“ stovykloje pasikeitimai – komandą paliko joje taip ir nepritapęs Arthuras Ymele bei B ekipai atstovavęs Augustas Valukonis. Juos pakeis du jauni futbolininkai: Saulius Vikertas ir Ernestas Andriušis.

A. Ymele prie „Riterių“ prisijungė prieš pat sezono startą ir labai greitai užsitikrino vietą starto sudėtyje. Vis tik, po penkerių sužaistų rungtynių „Optibet A lygoje“ treneriai jam šanso nebesuteikė ir likusią sezono dalį jis praleido B komandoje. A. Valukonis buvo tvirtas B komandos žaidėjas, tačiau prieš kurį laiką pats pasiprašė paleidžiamas iš ekipos.

„Arthuras per praleistą laiką nesugebėjo tapti svarbia komandos žaidimo dalimi, todėl abipusiu susitarimu su juo nutraukėme bendradarbiavimą. Augustas, savo ruožtu, pats neatrado savęs „Riterių“ kolektyve ir nebematė ateities kartu su mumis, todėl draugiškai baigėme santykius ir su šiuo žaidėju. Abu jie puikūs vaikinai, linkime rasti komandas, kuriose galės atsiskleisti“, – sakė „Riterių“ sporto direktorius Tadas Simaitis.

Dvidešimtmetis E. Andriušis prieš porą metų žaidė Valdo Trakio tuomet treniruojamoje Kretingos „Minijoje“. Ten puolėjas mušė įvarčius bei patraukė Rygos „Dinamo“ klubo dėmesį. Grįžęs į Lietuvą, jis prisijungė prie „Riterių“ ir jau spėjo sužaisti vienerias kontrolines rungtynes, per kurias pelnė įvartį.

Aštuoniolikmetis S. Vikertas sezoną pradėjo Marijampolės „Sūduvoje“, kur daugiausiai tenkinosi vaidmeniu B komandoje. Futbolininko CV yra ir trys sužaistos minutės „Optibet A lygoje“.

„Abu jauni, didelį potencialą turintys ir didelį norą rungtyniauti mūsų klube parodę žaidėjai. Esu tikras, kad jie abu šiemet vaidins svarbų vaidmenį B komandoje bei neabejoju, kad juos išvysime ir „Optibet A lygoje“, – sakė T. Simaitis.

S. Vikertas ir E. Andriušis su „Riterių“ marškinėliais turėtų debiutuoti šeštadienį Pirmos lygos rungtynėse prieš Mažeikių „Atmosferą“.