Keturi čempionato klubai sužaidė kontrolines rungtynes

fkzalgiris.lt nuotr.

Išnaudodamas susidariusią pertrauką Lietuvos A lygos čempionate, FK „Panevėžys“ namuose žaidė draugišką mačą su stipriausioje Latvijos lygoje rungtyniaujančiu „Daugavpils“ klubu. Šis susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2 (0:1).

Šeimininkai rungtynes pradėjo kiek neįprastos sudėties. FK „Panevėžys“ vyriausiasis treneris Aleksandras Kurtijanas suteikė galimybę aikštėje pasireikšti tiems futbolininkams, kurie A lygos čempionate gauna mažiau žaidimo laiko.

Pirmasis įvartis šiame susitikime 19-ąją rungtynių minutę krito į šeimininkų vartus. Iš standartinės padėties baudos smūgiu svečiai tiksliai pakėlė kamuolį į panevėžiečių baudos aikštelę, kur be priežiūros paliktas „Daugavpils“ futbolininkas galva nukreipė kamuolį į panevėžiečių vartus.

Po keturių minučių šeimininkai turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, bet Eimanto Abramavičiaus smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos spėjo išmušti Latvijos komandos gynėjas. Poilsio ekipos išėjo kaimyninės šalies ekipai pirmaujant rezultatu 1:0.

Po pertraukos aikštėje pasirodė net aštuoni nauji „Panevėžio“ klubo žaidėjai, nerungtyniavę pirmajame kėlinyje.

62-ąją mačo minutę svečių komandos futbolininkas savo baudos aikštelėje sužaidė ranka, už ką mačo arbitras skyrė 11 metrų baudinį į „Daugavpils“ vartus. Panevėžiečių kapitonas Paulius Janušauskas realizavo baudinį ir išlygino rezultatą.

Prabėgus dar trims minutėms jau priekyje buvo „Panevėžio“ komanda. Iš aikštės gilumos gavęs tikslų perdavimą vienas prieš vieną su svečių vartininku iššokęs Sebastianas Vasquezas savo šansą išnaudojo ir išvedė šeimininkus į priekį.

77-ąją minutę svečiams pavyko išlyginti rezultatą. Tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės ribų į apatinį vartų kampą pasižymėjo Latvijos klubo žaidėjas. Per likusį laiką pasižymėti nepavyko nei šeimininkams, nei svečiams. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2.

Susitikimą su „Daugavpils“ panevėžiečiai pradėjo tokios sudėties: Šarūnas Jurevičius, Tomas Kačerauskas, Vytas Gašpuitis, Mantas Fridrikas, Sigitas Urbys, Rokas Stanulevičius, Jonas Skinderis, Tadas Eliošius, Andrejus Karvackis, Tomas Salamanavičius, Eimantas Abramavičius.

Artimiausias Lietuvos A lygos čempionato rungtynes FK „Panevėžys“ žais išvykoje birželio 15 dieną su Marijampolės „Sūduva“.

***

Vilniaus „Žalgiris“ šeštadienį Vilniuje kontrolinėse rungtynėse susitiko su Baltarusijos klubu Gardino „Neman“ ir rezultatyviame mače nusileido rezultatu 2:3 (0:1).

Žalgiriečiams šį kartą negalėjo padėti į rinktines išvykę futbolininkai, tad sudėtis buvo neįprasta, o susitikimo eigoje vyko nemažai eksperimentų. Tai puikiai iliustruoja faktas, kad Sigitas Olberkis mačą pradėjo atraminio saugo pozicijoje.

Pirmoje pirmojo kėlinio pusėje kur kas aktyviau žaidė „Žalgiris“. Penktąją minutę po kampinio į artimąjį vartų kampą galva pavojingai smūgiavo Ertonas Fejzullahu, tačiau vartininkas spėjo sureaguoti. 14-ąją minutę jau Liviu Antalis sulaukė gero perdavimo iš gilumos ir vienas įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau perdavimą nuspėjo gynėjas.

17-ąją minutę Mevlanas Adili atliko puikų perdavimą į priekį, tačiau Timūras Puchovas šovė virš vartų.

Nepaisant akivaizdžios iniciatyvos, 24-ąją minutę „Neman“ išsiveržė į priekį. Žalgiriečiams praradus kamuolį puolime, svečiai nubėgo į greitą kontrataką ir po perdavimo iš krašto įmušė iš baudos aikštelės vidurio – 0:1. Po šio epizodo žaidimas išsilygino ir komandos ilsėtis išėjo rezultatui nepakitus.

Po pertraukos Marekas Zubas atliko keletą keitimų – žalgiriečių gretose debiutavo peržiūroje dalyvaujantis Antonio Belo, kuris užėmė poziciją aikštės viduryje, o vėliau žaidė tiek kairiu, tiek atraminiu saugu.

Po pertraukos vilniečiai turėjo neblogų šansų rezultatą išlyginti, tačiau galop vėl praleido patys. 71-ąją minutę įvartis buvo pelnytas iš baudos aikštelės vidurio – 0:2.

Šeimininkai skubėjo į priekį, bet 80-ąją minutę situacija tapo itin komplikuota. Grubia klaida gynyboje, kai paprastoje situacijoje nepavyko išmušti kamuolio, varžovai šaltakraujiškai pasinaudojo ir pasižymėjo iš arti – 0:3.

Kai jau atrodė, kad šansų atsitiesti nebėra, vos po kelių minučių Tomislavas Kišas uždirbo 11 metrų baudinį, kurį užtikrintai realizavo L. Antalis – 1:3.

Prabėgo vos dvi minutės ir Simonas Urbys atliko puikų reidą kairiuoju kraštu, kurį sėkmingai „uždarė“ rumunas – 2:3.

Per likusį laiką abi komandos galėjo pasižymėti, tačiau daugiau įvarčių pelnyta nebuvo. Bene pavojingiausią Pau Morerio bandymą varžovai blokavo. Galutinis rezultatas – 3:2 svečių naudai.

„Žalgirio“ startinė sudėtis: Armantas Vitkauskas, Donovanas Slijngardas, Mevlanas Adili, Marko Tomičius, Venelinas Filipovas, Sigitas Olberkis, Ertonas Fejzullahu, Tomislavas Kišas, Liviu Antalis, Timūras Puchovas, Pau Moreris.

***

Rinktinių pertrauka pasinaudoję „Kauno Žalgirio“ futbolininkai šeštadienį sužaidė kontrolines rungtynes su „Ventspils“ klubu iš Latvijos ir iškovojo pergalę rezultatu 4:1 (2:0).

Jau 8-ąją susitikimo minutę Mindaugo Čepo vadovaujamą komandą į priekį išvedė vienas prieš vartininką iššokęs Karolis Šilkaitis, o antroje pirmojo kėlinio pusėje persvarą padidino Joao Figueiredo.

Pirmojo kėlinio metu abi komandos turėjo ir daugiau progų pasižymėti, bet rezultatas nepakito.

Antroje susitikimo dalyje niekas labai stipriai nesikeitė, tačiau pirmasis įvartis krito ir į aikštės šeimininkų vartus. Į Deivido Mikelionio ginamus vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį latviai realizavo.

Neilgai trukus, 75-ąją susitikimo minutę Kauno ekipos persvarą atstatė įvartį įmušęs Rokas Krušnauskas, o paskutinį tašką rungtynėse padėjo po keitimo aikštėje pasirodęs ir fantastišką įvartį įmušęs Philipas Otele.

Iki rungtynių pabaigos svečiai iš Latvijos dar sukūrė keletą pavojingų momentų, bet jie įvarčiais nevirto ir kauniečiai iškovojo pergalę.

„Kauno Žalgirio“ sudėtis: M. Matuzas (46 min. D. Mikelionis); P. Širvys, E. Mockus, M. Dapkus, T. Mikuckis, J. Bušmanas; L. Pilibaitis, K. Šilkaitis, D. Romanovskis (68 min. B. Anisas); R. Krušnauskas (80 min. P. Otele), J. Figueiredo (63 min. Renato).

Artimiausias rungtynes „Kauno Žalgirio“ komanda A lygoje birželio 14 dieną žais namuose su Vilniaus „Žalgirio“ komanda.

***

Be į Lietuvos nacionalinę ir U-21 rinktines išvykusių žaidėjų sostinės „Riteriai“ kontrolinėse rungtynėse 0:2 Minske pralaimėjo vietos „Dinamo“ ekipai. Abu įvarčius aikštės šeimininkai pelnė pirmojo kėlinio viduryje po itin šiurkščių „Riterių“ klaidų.

Nuo pat susitikimo pradžios aukštą tempą varžovams pasiūlę „Riteriai“ oponentams nei kiek nenusileido, o daugelyje situacijų juos net lenkė. Vis tik, padarytos klaidos kainavo įvarčius – pirmuoju atveju dešiniajame krašte po prarasto kamuolio „Dinamo“ vienas žaidėjas į vartų aikštelę numetė kamuolį kitam ir šis netrukdomas išvedė savo komandą į priekį. Netrukus po klaidos į „Riterių“ vartus skirtas 11 metrų baudinys ir po jo realizacijos – 0:2.

„Turėjome gerą treniruotę su geru varžovu. Išvados tokios, kad mes galime lygiai žaisti su stipriu priešininku, tačiau pralaimime dėl to, kad šiurkščiai klystame. Viena vertus – pamokos geros, kita vertus – pikta, kad tokios klaidos, kurios jau daug kartų apkalbėtos, kartojasi. Matome, kur tobulėti, tą ir darysime“, – apie rungtynes kalbėjo treneris Aurelijus Skarbalius.

Po praleistų įvarčių svečiai dar labiau perėmė iniciatyvą, už varžovus atliko daugiau smūgių, sukūrė daugiau progų, tačiau rezultato tai neatnešė.

Po pertraukos treneriai padarė keitimų, suteikdami daugiau žaidybinio laiko tiems, kuriems jo trūksta oficialiose rungtynėse.

„Riterių“ starto sudėtis: T. Čepulis, V. Borovskis, J. Januševskis, R. Šveikauskas, R. Filipavičius, L. Traore, V. Jeriomenka, D. Virkšas, M. Grigaravičius, A. Gurenka, T. Moffi.