Karšta ir sudėtinga pirmoji „Žalgirio“ pergalė (komentarai)

Žalgiriečiai LFF taurės ketvirtfinalyje po dramatiškos kovos rezultatu 2:1 įveikė svečius iš Pakruojo.

Rungtynes komandos pradėjo be didelės žvalgybos. Netrukus pirmąją progą įmušti turėjo Andrius Velička. Šis po Vaidoto Šilėno perdavimo pabandė galva nukreipti kamuolį į vartus, tačiau patikimai sužaidė Maris Eltermanis.

18 minutę vieną pavojingiausių smūgių pirmoje rungtynių pusėje atliko ir „Kruojos“ futbolininkai – pasižymėti bandė Valdas Pocevičius. Netrukus po baudos smūgio gavęs kamuolį savo šansą turėjo ir Ričardas Beniušis, tačiau jo spyrį meistriškai atrėmė Armantas Vitkauskas.

21 minutę krito pirmasis įvartis. Puikų perdavimą gavęs Andro Švrljuga išbėgo vienas prieš vartininką, kamuolį perdavė Andriui Veličkai, šis įmušė į tuščius vartus, tačiau pakilo teisėjo vėliavėle – kroatas buvo nuošalėje.

Po dešimties minučių vos savojo įvarčio neįmušė ir Pakruojo futbolininkai. Po pakelto kampinio galva svečiai bandė jį nukreipti kamuolį į vartus, tačiau teisėjas užfiksavo pražangą prieš šeimininkus. Praėjus kelioms akimirkoms žalgiriečiai surengė savo atsaką – po puikių M. Kuklio ir A. Švrljugos perdavimų vėl prieš vartus atsidūrė A. Velička, tačiau pakeisti rezultato jam nepavyko. Kita ataka vilniečiai uždirbo kampinį, po kurio stipriai, tačiau netaikliai smūgiavo Algis Jankauskas.

Pirmojo kėlinio pabaigoje žalgiriečiai surengė dar vieną pozicinę ataką, kuri nutrūko maždaug 27 metrai nuo „Kruojos“ vartų. Realizuoti šią galimybę pabandė Paulius Janušauskas – ir neapsiriko. Fantastiškas jo spyris nepaliko jokių šansų pakruojiečių vartininkui M. Eltermaniui ir rezultatas tapo 1:0.

Antrąjį kėlinį „Kruojos“ futbolininkai pradėjo gerokai aktyviau nei vilniečiai. Šie bandė spausti, užsiimti daugiau teritorijos, tačiau nieko apčiuopiamo nesukūrė. Iki 63 minutės. Tuomet po komandos draugo perdavimo puikiu smūgiu į vartų kampą rezultatą išlygino Valdas Pocevičius.

Tačiau įvarčiu džiaugtis „Kruojai“ ilgai neteko. Per dvi minutes vilniečiai taip užspaudė svečius, kad šie ilgai atsilaikyti nesugebėjo – Mantas Kuklys nuostabiu smūgiu dar kartą išvedė savo komandą į priekį.

Visgi „Kruoja“ pasiduoti neketino – po kelių minučių Giedrius Slavickas kamuolį perdavė Ričardui Beniušiui, o šis, būdamas labai arti vartų, smūgiavo visai greta. 78 minutę dar vienas puikų šansas pasižymėti turėjo Ričardas Beniušis – šis vienu lietimu stipriai smūgiavo į vartus, tačiau Armantas Vitkauskas sužaidė labai patikimai ir išgelbėjo savo komandą nuo dar vieno įvarčio.

Rungtynių pabaigoje pakruojiškiai stengėsi užgulti vilniečių vartus, tačiau tai padaryti neleido gera šeimininkų gynyba. Tačiau paskutinės sekundės vėlgi galėjo lemiamomis kaip ir Panevėžyje. Luka Peričius vos prilietęs jį provokavusį varžovą 90-ąją minutę baudos aikštelėje prieš save išvydo geltoną kortelę. Teisėjas taip pat nusprendė skirti ir 11 m. baudinį.

Kilus dideliam žaidėjų ir fanų pasipiktinimui, aikštės teisėjas nusprendė pasitarti su šoniniu teisėju. Pasikalbėjus buvo nuspręsta neskirti 11 metrų baudinio ir atšaukti geltoną kortelę Lukui Peričiui. Per likusias kelias minutes nė viena komanda nesugebėjo sukurti nieko pavojingo ir rungtynės baigėsi žaliai baltų triumfu.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Po rungtynių bus svarbu išanalizuoti žaidėjų veiksmus, nes visi matėme tą epizodą, kai mūsų žaidėją, tik įėjusį į aikštę, iškart stengiamasi išprovokuoti. Tai nėra futbolas. Daugiau nenorėčiau tokių momentų matyti. Tai buvo tipiškas taurės mačas. Tiek daug emocijų. „Kruoja“ stengėsi kovoti visas 90 min., nes tai bene svarbiausios jų rungtynės. Jie dar turi galimybių pakovoti dėl šio trofėjaus, tad buvo aišku, kad jie tai ir darys. Tačiau kartu jie ir stengėsi mus išprovokuoti, o mes tapome komanda, kuri kartais joms pasiduoda. Paskutinės dvi rungtynėse tai parodo. Kita vertus, tokiu metu, ką galima padaryti – pelnyti tik dar daugiau įvarčių.“

Algis Jankauskas („Žalgiris“): „Žinojome, kad jie kovos, tai buvo jų sezono rungtynės. Mes sužaidėme pirmąjį kėlinį gerai, nedavėme jiems daug laisvės. Bet antrajame kėlinyje kiekvienas įvartis keitė situaciją. Prasileidus, jau mūsų netenkino lygiosios, tad teko eiti į priekį ir įmušėme. Nežinau tiksliai, kas įvyko. Luka Peričius sakė, kad jį provokavo, priėjo, o tas nukrito. Jei vėl būtume gavę tokį baudinį... Aišku, iš kitos pusės, pačiam mūsų žaidėjui nebuvo galima veltis į tokias situacijas baudos aikštelėje. Jau pasimokėme su Panevėžio „Ekranu“.“

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Sunku kalbėti po tokio mačo, daug aistrų. Norėčiau padėkoti savo žaidėjams. Jie įrodė, kad gali kovoti su bet kokių priešininku. Patį susitikimą šiek tiek sugadino teisėjo sprendimai. Manau, kad duosime apeliaciją. Įdomiai atrodo – skiria 11 m. baudinį, o po kelių akimirkų... Nežinau, ne man spręsti. Neblogai sekėsi kontratakuoti, Ričardas Beniušis turėjo keletą progų, bet nepasisekė. Aš galvoju, kad viskas tuo nesibaigia. Kitame mače vėl „duosime kovą.“