Karolis Laukžemis išgelbėjo rinktinę nuo pralaimėjimo

LFF nuotrauka

Lietuvos rinktinei nepavyko pergalingai užbaigti Baltijos taurės turnyro. Vilniaus LFF stadione susirinkusios gausios publikos palaikomi lietuviai nuolat kėlė problemų Latvijos gynybai ir rungtynių pabaigoje išplėšė lygiąsias 1:1, bet to užteko kaimynams iškovoti turnyro titulą.

Lietuvos sudėtyje debiutines rungtynes žaidė vartininkas Džiugas Bartkus, kuris pakeitė Ernestą Šetkų. Vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas atliko dar penkis keitimus po dvikovos su Estija – startiniame vienuoliktuke pasirodė Egidijus Vaitkūnas, Mantas Kuklys, Tomas Mikuckis, Simonas Paulius ir Darvydas Šernas.

Jau nuo mačo pradžios veiksmo netrūko prie abiejų vartų, tačiau abi ekipos demonstravo solidų žaidimą ginantis. 21 minutę kilo pirmas rimtas pavojus prie Lietuvos vartų, tačiau puikiai sužaidė šeimininkų vartininkas Dž. Bartkus. Po lietuvių klaidos į baudos aikštelę įsiveržęs Janis Ikauniekas iš arti smūgiavo du kartus, tačiau vartų sargas atrėmė smūgius.

Po šešių minučių Lietuvos rinktinė turėjo galimybę įmušti pirmąjį mačo įvartį – Rolandas Baravykas atliko ilgą perdavimą iš dešiniojo krašto, o prie kairiojo virpsto tykojęs Fiodoras Černychas vienu lietimu smūgiavo kiek netiksliai.

Netrukus lietuviai vėl pagrasino svečių vartams. Arvydas Novikovas kontratakoje techniškais judesiais suklaidino gynėją ir atliko stiprų smūgį į tolimąjį kampą, tačiau vartininkas Kasparas Ikstenas nepriekaištingai sureagavo į smūgį.

38 minutę į vartus prie baudos aikštelės prieigų bandė smūgiuoti Ovidijus Verbickas, bet jo galingą smūgį blokavo varžovas.

Antrasis kėlinys Lietuvos rinktinei prasidėjo blogiausiu įmanomu scenarijumi. Po sumaišties baudos aikštelėje latvių kapitonas Kasparas Dubra pirmasis suskubo prie kamuolio ir pasiuntė jį į vartus.

Po praleisto įvarčio E. Jankausko auklėtiniai pradėjo didelėmis pajėgomis spausti oponentus. 57 minutę realią galimybę išlyginti rezultatą turėjo Darvydas Šernas. R. Baravykas atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelės vidurį, tačiau puolėjas prašoko perduotą kamuolį. Netrukus pats D. Šernas iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį prie artimojo virpsto išnirusiam M. Kukliui, bet jo smūgis tikslo nepasiekė.

Lietuva toliau spaudė varžovus prie jų vartų. 65 minutę po Arvydo Novikovo pakelto kampinio galva pavojingai į vartus smūgiavo M. Kuklys, bet smūgiuotas kamuolys praskriejo virš skersinio.

Latvijos vartų sargui K. Ikstenui toliau teko intensyviai darbuotis po nuolatinių šeimininkų perdavimų į baudos aikštelę, o kamuolys retai kada buvo mūsų komandos aikštės pusėje.

Spaudimas pagaliau davė vaisių – 86 minutę Karolis Laukžemis po R. Baravyko perdavimo galva tiksliai pasiuntė kamuolį į kairįjį vartų kampą ir sugrąžino lietuviams viltį iškovoti pergalę.

Vėliau A. Novikovas stipriu smūgiu išbandė vartininko budrumą, o lietuvių puolimo antplūdis nesibaigė.

Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1. Iškovojusi pergalę ir kartą sužaidusi lygiosiomis (iš viso – 4 tšk.), naujojo trenerio Mixu Paatelaineno vadovaujama Latvijos komanda Baltijos taurę iškovojo jau ketvirtą kartą iš eilės. Tašką iškovojusi Lietuva liko trečioje vietoje, į priekį užleisdama Estiją (3 tšk.).