Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas

Juodas pusvalandis lėmė lietuvių nesėkmę Vengrijoje

Karštą vakarą kontrolinėse rungtynėse Vengrijoje Lietuvos rinktinė patyrė šaltą dušą. Po itin nesėkmingo pirmojo pusvalandžio šeimininkai Debrecene iškovojo pergalę rezultatu 4:0 (4:0).

Vengrai 15 - 30 minutėmis pasinaudojo mūsiškių klaidomis ir meistriškai išnaudojo turimas progas, o Lietuvos komandai iš gausybės standartinių situacijų nieko išpėšti nepavyko.

Kovingos pirmosios susitikimo minutės

Rinktinės gretose startinėje sudėtyje debiutavo Linas Klimavičius, o po pertraukos į vienuoliktuką sugrįžo Deividas Česnauskis ir Saulius Klevinskas. Dar vienas naujokas - saugas Vykintas Slivka - rungtyniavo po keitimo.

Abi rinktinės aktyviai pradėjo dvikovą, o 10 minutę lietuviai susikūrė pirmąją progą. 10 minutę sureagavęs į Deivydo Matulevičiaus perdavimą D. Česnauskis smūgiavo į vartus, bet vengrų vartininkas sučiupo atšokusį kamuolį.

Grėsmingu signalu tapo vengrų išpuolis 12 minutę. Šeimininkų puolėjai nuskubėjo į ataką, o Zoltano Štyberio smūgį spėjo kūnu atremti Vytautas Andriuškevičius.

Pirmasis įvartis krito 15 minutę, kai Z. Štyberis, perėmęs atšokusį kamuolį lietuvių baudos aikštelėje, tiksliu smūgiu nukreipė jį į vartų kampą. Praleidus įvartį lietuviai nesumažino apsukų, tačiau nepajėgė susikurti progos sparčiai išlyginti rezultatą.

Balažo Džudžako performansas

Prasčiausia lietuviams rungtynių atkarpa truko nuo 20 iki 30 minutės, kai buvo praleisti net 3 įvarčiai. Visose rezultatyviose vengrų atakose efektyviai sudalyvavo techniškasis Balažas Džudžakas.

20 minutę B. Džudžakas uždirbo baudos smūgį ir atliko puikų smūgį iš tolimos distancijos į dešinį vartų kampą. Saulius Klevinskas nesuspėjo atremti kamuolio, tad šeimininkai įgijo dvigubą persvarą.

Lietuvių gynybos spraga kainavo įvartį 29 minutę. Sulaukęs B. Džudžako perdavimo Nemanja Nikoličius ryžosi smūgiuoti iš distancijos. Užsuktas kamuolys įskriejo į tolimąjį vartų kampą. Šis įvartis visiškai išmušė lietuvius iš vėžių.

30 minutę Tomas Mikuckis prarado kamuolį šalia baudos aikštelės ir tuo varžovai be gailesčio pasinaudojo - kamuolį perėmęs B. Džudakas atliko perdavimą atsilaisvinusiam Tamašui Priškinui ir pastarasis iš arti „sušaudė" S. Klevinską.

Pirmo kėlinio pabaigoje vengrų puolimas aprimo, o lietuviai atliko nemažai kampinių ir baudos smūgių. Aktyvus krašte buvo D. Česnasuskis, progą pasižymėti susikūrė D. Matulevičius ir Gratas Sirgėdas. Pastarojo prasiveržimą 45 minutę link vartų šeimininkų gynėjai spėjo neutralizuoti tik paskutinę akimirką.

Puolimo epizodai antrajame kėlinyje

Kitoje rungtynių pusėje žaidimo braižas pasikeitė ir tapo ramesniu, o lietuviai susikūrė daugiau progų. 54 minutę D. Matulevičius Vytauto Lukšos perduotą kamuolį nukreipė kairiau vartų virpsto. Pastebimai į žaidimą įsiliejo debiutavęs Vykintas Slivka, sudalyvavęs keliose mūsiškių atakose ir kėlinio viduryje išbėgęs akistaton su vartininku Gaboru Kiraly.

Susitikimo pabaigoje iniciatyva priklausė lietuviams. 84 minutę Lietuvos rinktinė turėjo geriausią šansą sušvelninti rezultatą, bet į Manto Kuklio smūgį spėjo sureaguoti G. Kirajus. 86 minutę po Egidijaus Vaitkūno baudos smūgio patyręs vengras taip pat suspėjo atremti petimi.

Paskutinėje lietuvių atakoje 91 minutę Lukas Spalvis atliko smūgį galva, bet kamuolys nuskriejo kairiau vartų, tad rezultato 4:0 pakeisti nepavyko.

Kitos kontrolineės rungtynės lietuvių laukia birželio 8 dieną su Maltos futbolo rinktine „Ta Qali" stadione. Birželio 14 dienos vakarą LFF stadione lauks pagrindinis išbandymas su pajėgia Šveicarijos rinktine.

Rungtynių statistika

Vengrija - Lietuva 4:0 (4:0)

Debreceno „Nagyerdei" stadionas, 5218 žiūrovų

Teisėjas - Miroslav Zelinka (Čekijos Respublika)

Įvarčiai: 15 min. Zoltán Stieber, 20 min. Balázs Dzsudzsák, 29 min. Nemanja Nikolics, 30 min. Tamás Priskin (Vengrija)

Įspėti: 44 min. Dániel Tőzsér (Vengrija)

Lietuva: Saulius Klevinskas, Vytautas Andriuškevičius (76 min. Tadas Kijanskas), Linas Klimavičius, Tomas Mikuckis (46 min. Georgas Freidgeimas), Egidijus Vaitkūnas, Donatas Kazlauskas (46 min. Vytautas Lukša), Mindaugas Panka, Karolis Chvedukas (72 min. Mantas Kuklys), Deividas Česnauskis; Gratas Sirgėdas (58 min. Vykintas Slivka), Deivydas Matulevičius (62 min. Lukas Spalvis).

Vengrija: Dénes Dibusz (46 min. Gábor Király), Nemanja Nikolics (46 min. Ádám Szalai), Roland Szolnoki, Tamás Priskin (46 min. Krisztián Németh), Zoltán Stieber (46 min. Jószef Varga), Gyula Forró (46 min. Leandro de Almeida), Ádám Lang, Attila Fiola (46 min. Zoltán Szélesi), Balázs Dzsudzsák, Dániel Tőzsér, Ádám Simon.