9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

Jėgų pritrūkęs „Tauras“ padovanojo tašką „Sūduvai“ (komentarai)

Tauragės „Tauras“ buvo labai arti sensacijos „SMScredit.lt A lygoje“. Nukeltose XXI-ojo turo rungtynėse tauragiškiai savo aikštėje pirmavo dviejų įvarčių persvara prieš Marijampolės „Sūduvą“, tačiau jos neišlaikė, apmaudžiai išleisdami pergalę iš rankų jau per teisėjo pridėtą laiką – 3:3 (2:1). Du įvarčius į „Tauro“ vartus įmušė rezultatyviausias čempionato žaidėjas Nerijus Valskis.

Naujojo trenerio vedama „Tauro“ ekipa dvikovą pradėjo aktyviai ir jau 4-ąją minutę privertė padirbėti svečių kapitoną Pavelą Davidovą, kai pavojingai iš toli smūgiavo komandos naujokas Jean-Marie Asminas.

Daugiau nei 10 minučių nieko nesukūrusi „Sūduva“ išnaudojo vienintelę grubią aikštės šeimininkų klaidą ir pelnė įvartį. Nerijus Valskis perėmė kamuolį iš neapdairiai sužaidusio varžovo, įsiveržė į baudos aikštelę ir, stipriai smūgiuodamas, pataikė į Roberto Vulpės ranką. Teisėjas nedvejodamas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį rezultatyviausias svečių futbolininkas pats ir realizavo.

Praleidę įvartį, tauragiškiai rankų nenuleido. Iš toli smūgiuoti pabandė Deividas Malkevičius, J.M.Asminas. Kėlinio viduryje atrodė, kad „Sūduva“ atsipalaidavo ir parėmė kamuolio kontrolę, tačiau 29-ąją minutę blankiai žaidę svečiai buvo nubausti. Lukas Ankudinovas įkirto į baudos aikštelę, gavo puikų ir savalaikį J.M.Asmino perdavimą, po kurio, atsidūręs prieš vartininką, šaltakraujiškai nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Tačiau ir šis įvartis nepabudino marijampoliečių. Jie vieną po kito kėlė kampinius prie „Tauro“ vartų, tačiau Edvinas Gertmonas darbo praktiškai neturėjo. Nepatenkintas rungtynių eiga, „Sūduvos“ treneris Darius Gvildys kėlinio pabaigoje atliko puolimą stiprinantį keitimą, vietoje Pauliaus Daukšos į aikštę išsiųsdamas Audrių Broką.

Tačiau įvartis dar kartą krito į svečių vartus. Jau per teisėjo pridėtą laiką po perdavimo iš kairiojo krašto gynėjas nesugebėjo išmušti kamuolio iš vartininko aikštelės. Jį perėmė šalia buvęs Maksimas Lukaševičius ir smūgiu iš kelių metrų išvedė „Taurą“ į priekį.

Po pertraukos „Sūduva“ perėmė iniciatyvą ir per porą minučių dukart galėjo išlyginti rezultatą, tačiau Povilas Kiselevskis laisvas nepataikė į vartus iš maždaug 16 metrų, o Valentino Baranovskio smūgį iš vartininko aikštelės spėjo blokuoti atskubėjęs gynėjas.

Į gynybą atsitraukę aikštės šeimininkai rengė aštrias kontratakas. 56-ąją minutę stadione nuvilnijo atodūsis, kai Deivydas Malkevičius, įkirtęs į baudos aikštelę, sulaukė gero M.Lukaševičiaus perdavimo ir kovoje su gynėju pasiuntė kamuolį tiesiai į vartininką.

Po penkių minučių N.Valskis puikiu reidu suklaidino tris gynėjus, tačiau smūgiavo į Edviną Gertmoną, kuris atmušė kamuolį prieš save. Tolesnį pavojų likvidavo pirmieji vartininkui į pagalbą atskubėję gynėjai.

63-ąją minutę „Sūduva“ privalėjo išlyginti rezultatą, tačiau puikų perdavimą iš aikštės gilumos gavęs ir vienas prieš vartus atsidūręs N.Valskis pabandė techniškai perkelti kamuolį per jį pasitikusį vartininką, bet į nepataikė į tolimą vartų kampą.

Dar po trijų minučių Tomas Radzinevičius griebėsi už galvos, kai, puikiai suklaidinęs gynėją vartininko aikštelėje pirmuoju smūgiu pataikė tiesiai į gerą padėtį užsiėmusį E.Gertmoną, o antruoju įsigudrino nepataikyti į praktiškai tuščius vartus.

Sunkiai atlaikę vartų šturmą, tauragiškiai po ilgokos pertraukos surengė greitą ataką. Ilgu perdavimu kamuolys buvo pasiųstas J.M.Asminui. Šis puikiai suklaidino gynėja ir idealiai tiksliu „apvedančiu“ smūgiu į tolimą vartų kampą trečią kartą privertė P.Davidovą išimti kamuolį iš vartų tinklo 69-ąją minutę.

Pasimetusiems svečiams į pagalbą atėjo patys „Tauro“ futbolininkai. Mantas Lėkis be reikalo baudos aikštelėje pargriovė T.Radzinevičių, todėl į tauragiškių vartus buvo paskirtas antrasis 11 metrų baudinys. Tačiau nuo įvarčio komandą išgelbėjo dar kartą fantastiškai sužaidęs E.Gertmonas, atspėjęs, į kurią pusę nuo 11 metrų žymos smūgiuos N.Valskis, ir atmušęs kamuolį.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 5 minutėms, „Tauro“ vartų sargas dar kartą pademonstravo puikią reakciją, akrobatiniu šuoliu atmušęs A.Broko labai pavojingą smūgį po marijampoliečių kontratakos.

Atrodė, kad Tauragėje įvyks sensacija, tačiau jėgų pritrūkę „Tauro“ futbolininkai prarado koncentraciją ir ėmė apmaudžiai klysti. 89-ąją minutę prie aikštės šeimininkų vartų kilo sumaištis, kurią, gynėjams niekaip nesugebėjus išmušti kamuolio, taikliu smūgiu užbaigė Marius Šoblinskas.

Jau per teisėjo pridėtą laiką paskutinės atakos metu V.Baranovskis ilgu perdavimu pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę. Oro dvikovą laimėjęs T.Radzinevičius galva „numetė“ kamuolį visiškai laisvam N.Valskiui, kuris savo progos nepraleido.

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Tauras“): „Emocingos rungtynės. Pirmiausia reikia padėkoti žaidėjams. Išsikrovėme tiek, kad pusė komandos „numirė“ 70-ąją minutę. Aišku, turėjome labai daug sėkmės. Seniai aš, būdamas treneriu, tiek jos turėjau, nes „Sūduva“ turėjo žiauriai daug momentų, gerų momentų. Belieka stebėtis, kaip jie jų neišnaudojo. Įmušėme net tris įvarčius. Norėčiau visus pagirti už norą ir už valią. Dabar matau, ko trūksta ir nors liko nedaug laiko, bet gal po šitų lygiųjų atsiras kokia nors kibirkštėlė, didesnis noras. Abi treniruotės, kurias su komanda turėjome, buvo skirtos tik taktikai. Patys pukiai suprantate, kad nieko negali pridėt, tik sustatyt žaidėjus į vietas, pasakyt ir paprašyt, ko aš norių iš jų, paprašyt, kad ir jie pakomentuotų, kur koks žaidėjas gali žaisti, kur jis gerai jaučiasi. Pirmajame kėlinyje to plano jie laikėsi gerai. Kai pritrūko jėgų, visi planai baigėsi. Dėl rezultato, žiūrint objektyviai, jokio apmaudo negali būti. Šiai dienai tai skirtingo kalibro ir skirtingo meistriškumo komandos.“

Lukas Ankudinovas („Tauras“): „Treneris pasitikėjo, įrodžiau, kad galiu pažaisti dešinėje krašte, nors mėgstu žaisti atraminiu viduryje. Komanda sužaidė gerai. Tas paskutinis įvartis paskutinę minutę - apmaudus. Treneris atvažiavo, pirmą dieną parodė, kaip gynėjams reikia žaisti. Pirmajame kėlinyje viskas buvo gerai, nes turėjome jėgų, antrajame kažkur nuo 70-osios minutės pasilpome ir po to jau prasidėjo klaidos. Pergalei pritrūko jėgų. Džiaugiuosi, kad išlyginau, vėliau gale dar įmušome, jau 2:1 mūsų rezultatas, stengėmės jį išlaikyti. Asminas „uždėjo“ trečią fatastišką įvartį. Galėjome laimėti, bet nepasisekė. Įvartį skyriau savo tėvams.“

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Atsiprašau visų sirgalių ir prisiimsiu kaltę sau, kadangi nesugebėjau vyrų nuteikti. Tauragė irgi yra komanda ir su ja reikia žaisti. Prieš rungtynes sakiau, kad reikia išmesti tokias mintis, kad laimim. Reikia išeiti susikaupus, susikoncentravus. Bet žaidėjai šiandien patys sau atsakė, dėl ko kovoja. Kai atsipalaiduoji, po to nebeišeina susikaupti. Todėl neišnaudoti daugybė momentų, 11 metrų baudinys. Mes pralaimėjome, aš pralaimėjau. Saugai rungtynėse su „Žalgiriu“, „Ekranu“ kovojo, kiekviena dvikova buvo kaip lemiama, todėl buvo ir teigiamas rezultatas ir momentai. Bet kai pasižiūri pirmojo kėlinio statistiką, „Tauras“ ir daugiau mušė ir padavimų daugiau, todėl ten ir vieną gynėją pakeitėme, ir kitą. Aišku, reikėjo ir sauguose kai ką pakeisti. Visą laiką sekasi stipriesiems. Jeigu fortūnos negerbi, atsakymas šiose rungtynėse. Mums jau nėra skirtumo ar taškas, ar palaimėjimas. Šiandienines rungtynes laikau didžiuliu pralaimėjimu.“

Marius Šoblinskas („Sūduva“): „Blogai sužaidėme, blogas rezultatas. Aišku, galėjo būti ir blogesnis. Nepasisekė, nekovojome šiandien, todėl taip ir gavosi, kad sužaidėme lygiai - 3:3. Galima pasakyti, kad neįvertinome varžovo. Pirmajame kėlinyje, matėte, jau labai atsipalaidavę buvome. Prasileidome du įvarčius, antrajame - vėl praleidome. Per vėlai susikaupėme. Kažkiek sėkmė buvo varžovų pusėje, antrajame kėlinyje neišnaudojome kelių progų, neįmušėme baudinio. Vienas taškas netenkina, bet galėjome ir pralošti. Gerai, kad pabaigoje krito pora įvarčių. Bet nuo to geriau nėra. Su tokiu rezultatu dėl trečios vietos kovoti sunku. Bandysim.“