9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

Įsūdžiusi „Bangai" du įvarčius „Sūduva“ kyla į lyderių trejetą (komentarai)

Trečią pergalę iš eilės iškovojusi Marijampolės „Sūduva" pasinaudojo Pakruojo „Kruojos" nesėkme ir įsitvirtinto  „SMScredit.lt A lygos" lyderių trejetuke. Suvalkijos komanda paskutinėse rungtynėse prieš vasaros pertrauką savo aikštėje rezultatu 2:0 (1:0) įveikė Gargždų „Bangą". Traumų kamuojamas ir formą praradęs vakarų Lietuvos klubas per paskutinius penkis turus iškovojo vos tašką.

Be Maksimo Chablovo, Aleksandro Ruskicho ir Aurelijaus Staponkos rungtynes pradėję svečiai savo ketinimus nepralaimėti pademonstravo išstatydama masyvią gynybos liniją, kurią pramušti suvalkiečiams sekėsi nelengvai.

Pirmąją progą „Sūduvai" sukurti padėjo patys svečiai. 12-ąją minutę paslydo Sergijus Ševčiukas, leisdamas vienam prieš vartus kairėje baudos aikštelės pusėje iššokti Arminui Vaskelai. Marijampolietis nusprendė ataką užbaigti stipriu smūgiu ir į vartus nepataikė, susilaukdamas netoliese be priežiūros palikto Tomo Radzinevičiaus priekaištų.

„Banga" įsidrąsino kėlinio viduryje ir vis dažniau ėmė ieškoti priekyje žaidusio Aslanbeko Tsagalovo, tačiau puolėją Marijampolės komandos gynyba prižiūrėjo labai akylai ir aukšti perdavimai futbolininko nepasiekė.

21-ąją minutę „Sūduva" buvo labai arti įvarčio, kai labai gražiai varžovą palei galinę liniją suklaidino T.Radzinevičius. Jo perdavimą smūgiu į varžovą užbaigė Karolis Chvedukas, o pakartotinį Mindaugo Grigaravičiaus šūvį pažeme sugavo Soslanbekas Aršijevas.

Evaldas Grigaitis neišnaudojo puikios savo susikurtos progos 27-ąją minutę. Saugas labai lengvai suklaidino Maximiliano Uggę, įsiveržė į baudos aikštelę, bet, pavedus technikai, smūgiavo labai netaikliai.

Kėlinio pabaigoje nemažai rūpesčių „Sūduvos" gynybai kėlęs S.Ševčiukas baudos aštriu perdavimu surado E.Grigaitį, kuris, gražiu judesiu palikęs gynėją už nugaros, liko vienas prieš vartus, tačiau smūgiuoti saugui neleido paskutiniu momentu suskubęs Tomas Snapkauskas.

Atsakomosios atakos metu į „Bangos" vartus krito įvartis. Savo aikštės pusėje suteikę daug laisvės kamuolį turėjusiam A.Vaskelai svečiai buvo nubausti. Saugas priartėjo prie baudos aikštelės ir taikliu smūgiu į apatinį kampą nuginklavo S.Aršijevą.

Treneris D.Gvildys neliko patenkintas savo komandos žaidimu pirmajame kėlinyje, todėl iškart po pertraukos į aikštę metė Giorgio Russo. Taktiniai perstatymai apčiuopiamos naudos neatnešė. Kieta kova vyko daugiausiai aikštės viduryje, futbolininkams ne kartą pagalbą turėjo suteikti medikai.

Po pražangos 58-ąją minutę „Banga" trumpam liko mažumoje, traumą patyrus Artiomui Dolženkai, ir šiuo pranašumu aikštės šeimininkai iškart pasinaudojo. K.Chvedukas puikiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė M.Grigaravičių ir šis savo šansą išnaudojo, padvigubindamas persvarą.

„Bangos" treneriai ėmėsi gelbėti rungtynes, aikštėje pasirodė A.Staponka ir A.Ruskichas, tačiau iniciatyva ir toliau priklausė Marijampolės ekipai. 67-ąją minutę po dar vienos žaibiškos „Sūduvos" atakos vienas prieš vartus iššoko K.Chvedukas. Jį baudos aikštelėje pažeisdamas taisykles nugriovė Zaurbekas Karkusovas. T.Radzinevičius galėjo tapti rezultatyviausiu lygos futbolininkui, bet jo smūgį nuo 11 m. žymos atrėmė puikią reakciją pademonstravęs S.Aršijevas.

Atsitraukusi į gynyba ir rengdama greitas atakas „Sūduva" darbo savo vartininkui Džiugui Bartkui jokio darbo nesuteikė. Tuo tarpu kitoje aikštės pusėje S.Aršijevas turėjo gelbėti komandą po dar vieno A.Vaskelos reido ir smūgio iš aštraus kampo 83-ąją minutę. Dar keli marijampoliečių išpuoliai baigėsi užfiksuotomis nuošalėmis bei T.Radzinevičiaus smūgiu į vartininką.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva"): „Po dvikovos su „Klaipėdos granitu" buvo tokia nuojauta, kad gali nesigauti rungtynės. Po jų buvo emocinė iškrova, visi galvoji, kad esame ant bangos, tai ir „Bangą" nušluosime. Matėsi, kad šiandien žaidimas nesilipdė, ypatingai pirmą kėlinį. Šiai dienai mums svarbiau trys taškai, o žaidimą turėsime paanalizuoti ir pasitaisyti. Pirmajame kėlinyje nemažai dalykų neišpildėme, buvo nemažai broko. Buvome įsielektrinę, nes ir vaikinams akcentavau, kad būtina pergalė prieš atostogas. Tokie trys taškai yra labai svarbu. Gynėsi visa komanda. Mane visada džiugina, kai komanda išeina iš aikštės, praleidusi nulį. O įmušti mes visada sugebėsime, ypač dabar, kai ateina tas pasitikėjimas ir turime progų."

Mindaugas Grigaravičius („Sūduva"): „Visada malonu įmušti, kuo daugiau - tuo geriau. Norėjome prie savų žaidėjų pademonstruoti tokį pat žaidimą kaip su „Klaipėdos granitu", bet, nesuprasi, ar užmigę išėjome, ar tas oras toks - visi skundėsi oru ir M.Kovačevičiui kažkas blogai pasidarė, negalėjo žaisti. Iš esmės apsigynėme, nepraleidome įvarčio, įmušėme du. Žaidimą norėtųsi pagerinti, bet viskas gerai - trys taškai ir trečia vieta prieš atostogas yra labai gerai."

Treneris Maksimas Tiščenko („Banga"): „Kad nereiktų ilgai kalbėto apie tai, kaip „gerai" mes žaidėme, yra tokie vieno žmogaus žodžiai. „Kad pragyventi ne veltui, reikia žinoti nei daug, nei mažai - du įsakymus: geriau būti alkanam, nei valgyti kas papuola ir geriau būti vienam, nei su bet kuo". Tikėsiu tais žmonėmis, kuriai tikiu, o ne tais, kurie tiesiog „atbūna" futbolo aikštėje. Toks mano komentaras apie šios dienos rungtynes."