27 turas / Rug 11 , Šiauliai
30 turas / Rug 16 , Kaunas
30 turas / Rug 17 , Telšiai
30 turas / Rug 17 , Šiauliai
30 turas / Rug 18 , Marijampolė
30 turas / Rug 18 , Vilnius
Tiesiogiai 20 turas / Rug 27 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 31 turas / Spa 01 15:00 , Jonava
Tiesiogiai 31 turas / Spa 01 17:00 , Kaunas
Tiesiogiai 31 turas / Spa 02 17:55 , Panevėžys
Tiesiogiai 32 turas / Spa 08 13:00 , Telšiai
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 15:00 , Jonava
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 17:55 , Vilnius

Išsiskyrė „Riterių“ ir T. Vestenicky keliai, „Kauno Žalgirį“ papildė saugas

Išsiskyrė „Riterių“ ir T. Vestenicky keliai, „Kauno Žalgirį“ papildė saugas
Elvio Žaldario nuotr.

Šešiolika rungtynių „Optibet A lygoje“ sužaidęs, du įvarčius įmušęs ir du rezultatyvius perdavimus atlikęs Tomašas Vestenicky palieka Vilniaus „Riterius“. Toks sprendimas priimtas po pokalbio su pačiu puolėju.

„Nusprendėme nutraukti bendradarbiavimą, nes lūkesčiai buvo didesni ir tikėjomės, kad Tomašas taps pagrindo žaidėju. Per visą laiką jam įsitvirtinti nepavyko, o tai netenkino nei mūsų, nei paties žaidėjo. Dėl to ir nusprendėme pasukti skirtingais keliais.

Ieškojome jam tinkamos pozicijos aikštėje, keitėme pozicijas, tačiau atsiskleisti jam mūsų klube nepavyko. Linkime futbolininkui sėkmės ir tikime, kad kitame klube jis sužibės ryškesnėmis spalvomis“, – sprendimą komentavo klubo sporto direktorius Tadas Simaitis.

Įvarčiais T. Vestenicky pasižymėjo rungtynėse su „Jonava“ ir Gargždų „Banga“. Vidutiniškai per rungtynes jis sužaisdavo po 40 minučių. Tiesa, paskutinėse jis rungtynėms registruotas nebuvo.

Klubas ieško, kas galėtų pakeisti iš komandos pasitraukusius bei traumuotus žaidėjus.

***

Atsivėrus perėjimų langui „Kauno Žalgirio“ futbolo klubas sustiprino savo sudėtį prieš UEFA Europos Konferencijų lygos kovas su „Ružomberok“ klubu iš Slovakijos. 

Kauno ekipa iki 2023 metų pabaigos pasirašė sutartį su 28-erių vidurio saugu Michaelu Anaba. Iš Ganos kilęs futbolininkas į Lietuvą atvyks iš „Atzeneta“ klubo Ispanijoje.

„Per šį perėjimų langą ieškojome būtent tokio profilio vidurio saugo, kuris atlieka tokias funkcijas, kurių reikia komandai. Jis yra komandos žaidėjas ir padarys viską, kad padėtų pasiekti pergalę. Michaelas yra žaidęs aukštame lygyje ir manome, kad jam nebus problemų prisitaikyti prie mūsų komandos“, – Žalgiris.lt apie naujoką pasakojo Rokas Garastas.

Anksčiau ir Ganos jaunimo rinktinėje rungtyniavęs žaidėjas karjeros pradžioje tapo savo gimtosios šalies čempionu ir tada pradėjo legionieriaus karjerą.

2013-aisiais saugas pasirašė ilgalaikę sutartį su gerai žinomu Ispanijos klubu „Elche“. Nors daugiau laiko žaidėjas praleido klubo B komandoje, jis spėjo debiutuoti ir pagrindinėje klubo ekipoje.

Vėliau naujasis žalgirietis klajojo po trečiosios Ispanijos lygos klubus – „Alcoyano“, „Eldense“ ir „Ontinyent“.

2017-aisiais afrikietis išmėgino jėgas Urugvajaus stipriausios lygos „Sud America“ klube, o 2020–2021 m. sezoną praleido Kuweito stipriausios lygos „Al-Jahra“ ekipoje.

„Iš pradžių norėčiau padėkoti klubo treneriams bei vadovybei už man suteiktą šansą. Prisijungti prie klubo yra privilegija, nes tai viena geriausių šalies komandų, rungtyniaujanti Europoje. Sprendimas nebuvo sunkus, kadangi pasiūlymas buvo vienas geriausių, o didelės klubo ambicijos mane tenkina. Tikiuosi, kad likusi sezono dalis mums bus labai gera“, – pasakojo M. Anaba.

Beje, 2019-aisiais naujausias „Kauno Žalgirio“ narys rungtyniavo Švedijos aukščiausios lygos „Eskilstuna“ klube, kurį tuo metu treniravo lietuvis Saulius Širmelis.

„Pamenu, kad tada atvykęs treneris Saulius pakeitė komandos dinamiką ir mes tapome konkurencingi Švedijos lygoje. Trenerį prisimenu kaip tikrą profesionalą, labai stiprų taktiškai, su charakteriu ir lyg tėvą visiems žaidėjams. Tikiuosi, kad Lietuvoje pavyks jį sutikti“, – prisiminimais dalijosi futbolininkas.

Pirmosios UEFA Europos Konferencijų lygos atrankos rungtynės su „Ružomberok“ klubu kauniečių laukia jau ketvirtadienį, 19:30 Lietuvos laiku.