Įsibėgėja kontrolinių rungtynių maratonas

Pauliaus Židonio nuotr.

„Panevėžio“ futbolo klubas antrame kontroliniame susitikime prieš artėjantį 2023 metų sezoną iškovojo užtikrintą pergalę. Gino Lettieri treniruojama komanda Marijampolės „Hikvision“ arenos manieže vykusiose rungtynėse 3:2 (3:0) įveikė Daugpilio BFC „Daugavpils“ futbolininkus.

Panevėžiečiams priklausė kamuolio kontrolinė ir žaidybinis pranašumas, pirmą pavojingą epizodą pavyko susikurti 22-ąją minutę – po pakelto kampinio Linas Klimavičius smūgiavo galva pro šalį.

Netrukus krito du įvarčiai: 27-ąją minutę po Pijaus Širvio perdavimo peržiūroje esantis žaidėjas iš Ukrainos išvedė „Panevėžį“ į priekį. Pastarasis po 8 minučių dar vieną P. Širvio perdavimą pavertė įvarčiu. Kiek vėliau pavojingai smūgiavo Wandersonas Melo – kamuolys skriejo greta virpsto.

42-ąją minutę panevėžiečiai įmušė trečią įvartį. Standartinės padėties metu Ernestas Veliulis atliko perdavimą arčiau vartų, kur peržiūroje dalyvaujantis futbolininkas iš Anglijos taikliai mušė galva.

Antrojo kėlinio pradžioje „Panevėžys“ labiau susitelkė į gynybinius veiksmus, tiesa, 51-ąją minutę Ariagneris Smithas sukirto kamuolį į skersinį. Po 10 minučių varžovai susikūrė grėsmingą progą – Latvijos klubo žaidėjas standartinės padėties metu smūgiavo šalia vartų, o 68 minutę po perdavimo iš krašto taikliu smūgiu sušvelnino rezultatą.

84-ąją minutę „Panevėžys“ suklydo aikštės viduryje ir akistatą su Danu Šimkevičiumi iššokęs varžovas pelnė antrą komandos įvartį bei dar labiau priartino savo komandą. Per likusį laiką du pavojingus oponentų smūgius atrėmė D. Šimkevičius, savo ruožtu, peržiūroje dalyvaujantis Armandas Kučys varžovų vartų sargo nepergudravo.

„Panevėžio“ sudėtis: Vytautas Černiauskas (46 min. Danas Šimkevičius), Markas Beneta (46 min. Eimantas Dzinga), Linas Klimavičius (55 min. Kajus Stankevičius), Matijus Remeikis, Pijus Širvys (55 min. Domantas Vaičekauskas), Jovanas Čadženovičius (63 min. Armandas Kučys), Tautvydas Eliošius (46 min. Ariagneris Smithas), Jeffrey Sarpongas (18 min. Ernestas Veliulis), Wandersonas Melo, žaidėjas peržiūroje (55 min. Nojus Lukšys), žaidėjas peržiūroje (55 min. Martinas Perveinis).

Sebastianui Rinconui bei Marko Tomičiui buvo suteikta poilsio.

Trečiasis kontrolinis mačas taip pat įvyks Marijampolės „Hikvision“ arenos manieže. Sausio 28 dieną, šeštadienį, nuo 17 val. panevėžiečiai stos į kovą prieš kitą Latvijos komandą – Rygos „Metta“.

***

Pirmose pasiruošimo sezonui kontrolinėse rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ po dviejų įvarčių antrajame kėlinyje įveikė Rygos „Metta“ komandą – 2:0.

„Žalgiriui“ šiose rungtynėse dėl traumų negalėjo padėti Marko Miličkovičius ir Fabienas Ourega. Pagrindinės komandos startinėje sudėtyje debiutavo Romualdas Jansonas.

Pirmajame kėlinyje komandos daug pavojingų atakų nesukūrė. Žalgiriečių gretose pačioje pradžioje arti tikslo buvo Mathiasas Oyewusi, bet jo spirtas kamuolys skriejo šalia virpsto.

Vėliau M. Oyewusi dar pora kartų nesėkmingai grasino varžovų vartams, pro šalį smūgiavo ir Motiejus Burba.

Kėlinio pabaigoje rimtai padirbėti turėjo ir Edvinas Gertmonas, kuris atrėmė pavojingą varžovų smūgį iš kairio krašto.

Pirmajame kėlinyje žalgiriečių gretose dėl traumų pasikeitė Saulius Mikoliūnas ir Dimašas Kaškenas, o antrajame kėlinyje pasikeitė beveik visas vienuoliktukas.

Vilniečių atakos suaktyvėjo antrojo kėlinio viduryje. Iš pradžių vartams grasino Donatas Kazlauskas, o 64 min. pavyko išsiveržti į priekį.

Po Mato Vareikos perdavimo iš dešiniojo krašto susistabdęs kamuolį krūtine iš baudos aikštelės vidurio tiksliai mušė dar vienas debiutantas Martynas Šetkus.

70 min. jau po M. Mikulėno perdavimo ataką iš arti tiksliai užbaigė pats M. Vareika.

Rungtynių pabaigoje tikslumo pritrūko M. Vareikai, V. Piliukaičio muštą kamuolį sugavo vartininkas, M. Šapola galva mušė pro šalį.

Kitas kontrolines rungtynes „Žalgiris“ sausio 25 d. žais prieš Alytaus „Dainavą“.

Komandos sudėtis: Edvinas Gertmonas (45 min. Tomislavas Duka), Saulius Mikoliūnas (11 min. Joelis Bopesu), Dimašas Kaškenas (24 min. Tomas Bakšys), Kipras Kažukolovas (46 min. Motiejus Šapola), Petaras Mamičius (46 min. Džiugas Aleksa), Nicolasas Gorobsovas (46 min. Yukiyoshi Karashima), Paulius Golubickas (46 min. Ovidijus Verbickas), Motiejus Burba (46 min. Martynas Šetkus), Gustas Jarusevičius (46 min. Dariušas Stankevičius (70 min. Vilius Piliukaitis)), Mathiasas Oyewusi (46 min. Matas Vareika), Romualdas Jansonas (46 min. Donatas Kazlauskas).

***

Pirmose pasiruošimo 2023 metų sezonui kontrolinėse rungtynėse sostinės Vilniaus „Riteriai“ 2:0 nugalėjo Gargždų „Bangą“. Po įvartį nugalėtojams pelnė Tomas Dombrauskis ir Ayomide Adebayo.

Kiek daugiau nei savaitę besitreniruojanti Pablo Villaro komanda rungtynes pradėjo itin eksperimentine sudėtimi. Šalia penkių peržiūroje dalyvaujančių futbolininkų vartininku buvo pasirinktas Geraldas Širvinskas, gynybos grandyje – Valdemaras Borovskis ir Valdas Paulauskas, saugai – T. Dombrauskis ir Matas Ramanauskas ir puolėjas Ebuka Onah.

Kaip įprasta pirmoms rungtynėms, abiem komandoms trūko kokybės. Vis tik, laikui bėgant, išryškėjo „Riterių“ žaidėjų individualus meistriškumas. Vilniečiai kiek dažniau pradėjo lankytis prie varžovų vartų, o sužaidus trečdalį kėlinio krito pirmasis įvartis. Komandinės atakos smaigalyje atsidūręs T. Dombrauskis smūgiavo užtikrintai ir rezultatyviai.

Po šio įvarčio „Riterių“ persvara tapo dar labiau pastebimesnė. Sėkmingai gynyboje susirinkti kamuoliai nutraukdavo varžovų atakas, deja, kuriant atakas vis pritrūkdavo tikslumo.

Įspūdingiausia šiose rungtynėse buvo 35-oji minutė. Tuomet buvo skirtas kampinis prie „Riterių“ vartų, tačiau netrukus po galingo reido ir kelių perdavimų kamuolys atsidūrė „Bangos“ vartų tinkle. Aktyviai visą pirmąjį kėlinį žaidusio A. Adebayo smūgis buvo neatremiamas.

Po pertraukos P. Villaras pakeitė keturis žaidėjus. Tarp į aikštę žengusių buvo neseniai sutartį su klubu pratęsęs Rokas Filipavičius bei šią savaitę prisijungęs Colinas Odutayo. Pastarasis netruko tapti aktyviausiu komandos žaidėju kairiajame krašte. Nedaug trūko, kad jis „Riteriams“ būtų sukūręs dar lengvesnį gyvenimą, tačiau jo smūgiai buvo netikslūs.

Rungtynių pabaigoje vilniečiams atstovavo B komandos žaidėjai. Kita kontrolinė akistata laukia po savaitės. Būsimas varžovas „Daugavpils“ klubas.

***

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai pralaimėjimu pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą ruošiantis 2023 metų sezonui. Roko Garasto auklėtiniai išvykoje rezultatu 0:2 (0:2) pralaimėjo „Liepaja“ komandai iš Latvijos.

Kauniečiai geriau pradėjo rungtynes ir pirmieji kūrė pavojingus epizodus. Jų smaigalyje dukart iš eilės atsidūrė Antonas Fase, tačiau jo galva ir kaire koja atliktus smūgius atrėmė varžovų vartų sargas.

Įpusėjus pirmai rungtynių pusei, žalgiriečiai pradėjo klysti savoje aikštės pusėje, o spaudimu pasinaudoję šeimininkai dukart pasiuntė kamuolį į Deivido Mikelionio ginamus vartus. Tiesa, antrasis įvartis nebuvo įskaitytas – 0:1.

Aštriai priekyje žaidė ne tik A. Fase, bet ir komandos naujokai Artūras Dolžnikovas bei Xabi Auzmendi, varžovų vartams pavojus kilo ir po standartinių situacijų.

Kaip bebūtų, pirmoje rungtynių pusėje varžovai pasinaudojo „Kauno Žalgirio“ gynybos klaida ir pelnė antrą savo įvartį – 0:2.

Antrame kėlinyje nė viena komanda nepasižymėjo šimtaprocentinėmis progomis ir varžovų vartus dažniausiai atakavo tolimais smūgiais. Geriausią šansą pasižymėti antrojo kėlinio metu turėjo Edvinas Kloniūnas, kurio smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia vartų.

„Kauno Žalgirio“ sudėtyje žaidė: D. Mikelionis, I. Plūkas, A. Bražinskas; S. Sincere’as, M. Dapkus, E. Girdvainis, M. Spano, E. Kloniūnas, J. Noslinas, P. Nainys, K. Šilkaitis, Y. Suwa, N. Akinis, D. Ževžikovas, N. Vosylius, T. Stelmokas, A. Rybelis, G. Sirgėdas, X. Auzmendi, A. Dolžnikovas, A. Fase, O. Kayode ir du peržiūroje dalyvaujantys futbolininkai.

***

Kauno rajono „Hegelmann“ pasirengimo cikle iškovojo antrą pergalę paeiliui.

Šį kartą mėlynai balti turėjo panaikinti dviejų įvarčių deficitą kontroliniame susitikime su futbolo akademijos „Šiauliai“ futbolininkais. Po brazilo Michaelo Thuique dviejų ir japono Misaki Sato įvarčių „Hegelmann“ šventė rezultatyvią pergalę rezultatu 3:2.

Dvikovą mėlynai balti pradėjo tokia startine sudėtimi: Tomas Švedkauskas, Vilius Armalas, Samuelis Odeoyibo, Aleksandras Levšinas, Lukas Čerkauskas, Hugo Figueredo, Patrickas Popescu, Luanas Silva, Giedrius Matulevičius, Lazaras Sajčičius ir Filipas Dangubičius.

Rungtynių pradžioje šeimininkai galėjo išsiveržti į priekį, bet V. Armalo galva smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį, o po kelių sekundžių P. Popescu smūgį atrėmė vartininkas. Po kelių minučių ir Saulės krašto atstovai patikrino skersinio stiprumą, stiprų smūgį atliko Danielis Romanovskis.

30 min. svečiai išsiveržė į priekį po pelnyto baudinio, kurį realizavo Oleksijus Ščebetunas.

Kėlinio pabaigoje aktyviau varžovus paspausti pabandę „Hegelmann“ futbolininkai buvo nubausti dar kartą. 37 min. po netikslių veiksmų gynyboje, mėlynai baltus nubaudė Gabrielius Micevičius.

Antrajame kėlinyje abiejų komandų treneriai pakeitė beveik visus žaidėjus. „Hegelmann“ gretose aikštėje pasirodė Klaudijus Upstas, Didis Lutumba-Pitahas, Misaki Sato, Michaelas Thuique, Leifas Estevezas ir trys į peržiūrą atvykę žaidėjai iš Japonijos.

Iškart po pertraukos mėlynai baltiems pavyko ne tik rezultatą sušvelninti, bet ir išlyginti. Per tris minutes klubo naujokas iš Brazilijos M. Thuique surengė solo pasirodymą. Puolėjas pelnė du įvarčius ir rezultatas tapo 2:2.

62 minutę „Hegelmann“ futbolininkai surengė greitą išpuolį. Po M. Thuique puikaus perdavimo mėlynai baltus į priekį išvedė japonas M. Sato.

Per likusį rungtynių laiką šeimininkai užtikrintai kontroliavo kamuolį ir situaciją rungtynėse.

Kitas kontrolines rungtynes „Hegelmann“ futbolininkai vasario 28 dieną išvykoje žais su Viniaus „Žalgirio“ komanda.