Iš Vilniaus „Ekranas“ grįžo tuščiomis (komentarai)

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai antrame rate įveikė „Ekrano“ gynybinius įtvirtinimus, tuo pačiu savo bastioną paversdami neįveikiama tvirtove, geru puolimu galintys pasigirti panevėžiečiai antrame mače iš eilės čempionams nepelnė įvarčio. Šį kartą žalgiriečiai XIV-ojo turo „SMScredit.lt A lygos“ mače rezultatu 1:0 (0:0) privertė kapituliuoti Valdo Dambrausko auklėtinius. Sostinės klubas pasinaudojo artimiausių konkurentų kluptelėjimais ir persvarą turnyro lentelėje nuo Klaipėdos „Atlanto“ padidino iki aštuonių taškų.

Rungtynių pradžioje kamuolio kontrolė priklausė Mareko Zubo auklėtiniams, tačiau svečiai savoje aikštės pusėje neužsidarė ir kartas nuo karto regzdavo atakas.

Po pakelto kampinio Linas Pilibaitis netaikliai smūgiavo galva, o po kelių akimirkų kilo gaisras prie „Žalgirio“ vartų, kai žalgiriečio išmuštas kamuolys pataikė į komandos draugą, bet laiku suskubęs gynėjas sugebėjo kamuolį išmušti į kampinį.

Kėlinio viduryje „Ekranas“ taip pat gynyboje neužsidarė ir keletą kartų pagrasino Armanto Vitkausko ginamiems vartams.

Vartų sargas sugavo kamuolį, kai efektingai per save smūgiavo Elivelto, o po kelių minučių ir išgelbėjo savo komandą nuo Dovydo Norvilo baudos smūgio. Svečių komandos žaidėjo smūgiuotas kamuolys kliudė gyvatvorėje stovėjusį vilnietį, pakeitė trajektoriją ir skriejo į vartų plotą, bet džiaugtis panevėžiečiams neleido puikus vartininko žaidimas.

Pirmajai rungtynių pusei artėjant pabaigos link „Žalgiris“ labai užtikrintai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Nuo praleisto įvarčio komandą gelbėjo tik puikus Kornelijaus Timofejevo žaidimas, vartininkas atrėmė Jakubo Wilko bei Vaidoto Šilėno smūgius.

Prasidėjus antrajam kėliniui vilniečiai žaidė kur kas aktyviau, tačiau atlaikę šturmą panevėžiečiai išlygino žaidimą. Deja, susižeidusius Deividą Šemberą bei Artaką Jedigarijaną „Žalgirio“ strategas Marekas Zubas privalėjo pakeisti, tačiau tokie nemalonūs epizodai šeimininkų iš vėžių neišmušė.

63-iąją minutę po puikaus J.Wilko aukšto perdavimo į baudos aikštelę V.Šilėnas laimėjo oro dvikovą prieš varžovą ir tiksliu smūgiu galva išvedė savo komandą į priekį. Pirmą kartą šio sezono pirmenybėse aikštėje pasirodęs futbolininkas savo šansą išnaudojo su kaupu.

„Ekranas“ metė visas savo pajėgas į priekį ir turėjo puikią progą išlyginti rezultatą. Uchenna Umeh atliko gerą perdavimą Lukui Kochanauskui, tačiau jo smūgį atrėmė puikiai šiame sezone savo vartus ginantis A.Vitkauskas.

Po šio pavojaus signalo, „Žalgiris“ susitelkė gynyboje ir iki pat rungtynių pabaigos neleido varžovams sukurti nieko pavojingo. Savo ruožtu, vilniečiai kelis kartus pavojingai kontratakavo, tačiau arba K.Timofejevas, arba paskutinę akimirką suskubęs gynėjas neleido vilniečiams padvigubinti rezultato.

Treneris Valdas Dambrauskas (Ekranas"): Noriu pasveikinti visų pirma Žalgirį" su pergale, manau, jiem ta pergalė buvo gana svarbi, nes komandos, kurios yra šalia, prarado taškus, atotrūkis dar labiau padidėjo. Jeigu jie laimėjo, aišku nusipelnė pergalės, bet komandos žaidimu ir savo žaidėjams noriu tiktai padėkoti ir pasakyti geriausius žodžius, nes kovojo iki galo ir žaidė. Manau, kad Žalgirio" trenerius ir žaidėjus irgi privertė ne kartą pasijaudint. Žaidimo planą pildėm iki kokios 37-38-tos minutės idealiai, Žalgiris" praktiškai neturėjo nei smūgių į vartus, nei pavojingų momentų, aišku galbūt kėlinio pabaigoj nuovargis atsiliepė, galbūt psichologinė įtampa, didžiąją rungtynių dalį ginantis. Turėjom penkias silpnesnes minutes, bet po to, antrą kėlinį, manau, kad galėjom pasiekt daugiau ir progų buvo. Bet futbolas toks, laimi tas, kas įmuša".

Vaidotas Šilėnas (Žalgiris"): Džiaugiamės laimėję, aišku rezultatas tik 1:0, bet mus jis tenkina, svarbiausia pergalė ir laukia kitos rungtynės. Nebuvo lengva šiandien todėl, kad žaidėm taurės finalą, ten daug palikom emocijų, daug atidavėm sveikatos ir labai svarbu buvo šiandien laimėti. Jėgu aišku gale trūko, bet laimėjom - viskas gerai. Džiaugiuosi, kad treneris pasitikėjo, išėjau, įmušiau įvartį, džiaugiuosi už save, padėjau komandai laimėti, tai manau, kad gerai. Ekranas" buvo daugkartinis čempionas ir kiekvienos rungtynės yra principinės, išeini tiktai laimėti. Manau, kad sąmoningai po pelnyto įvarčio atidavėm iniciatyvą varžovams, lengviau gintis, negu kurti ir daugiau davėm jiems kurti, kad po to galėtume kontratakuoti, palaikyti kamuolį šiek tiek ir viskas gavosi gerai".

Treneris Marekas Zubas (Žalgiris"): Buvo įdomios rungtynės, mums nebuvo lengva laimėti. Po taurės finalo mums buvo sudėtinga su fizine kondicija, nes sunku žaisti, kai rungtyniauji kas tris, keturias dienas. Vis tik toks jau tas čempionatas, tenka taikytis. Antrajame kėlinyje buvo sunku, ypač kai kuriam laikui likome aštuoniese. Būtent tada varžovai ir pajautė, kad gali įmušti, pradėjo pulti. Mes turėjome progą ir ją išnaudojome. Tai buvo gražus, puikus perdavimas ir nuostabus V.Šilėno įvartis".

Dovydas Norvilas (Ekranas"): Rungtynės kaip matėt, nebuvo lengvos nei vienai nei kitai komandai, buvo daug kietos kovos, vieni turėjo savo taktinį braižą, kiti turėjo savo. Abi komandos norėjo pergalės, šiandien labiau pasisekė Žalgiriui" pasiekti tai, tokios rungtynės. Mes jau nebeturėjom ką prarasti, treneris metė kelis puolėjus į aikštę iš karto. Tikėjom, kad dar įmušt, iš karto L.Kochanauskas turėjo progą, būtų įmušęs, būtų lygu, vėl mes ant sparnų ir neaišku kaip būtų pasibaigę".