Ilgai laukta pergalė sugrąžino ketvirtą poziciją

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė užtikrintai 2:0 įveikė Lichtenšteino futbolininkus ir susigrąžino ketvirtąją poziciją savo atrankos grupėje.

Marijampolėje vykusioje dvikovoje lietuviai nemažai klausimų išsprendė jau pirmajame kėlinyje. Rungtynių pradžioje lietuvius į priekį išvedė Deivydas Matulevičius, o prieš pertrauką rezultatą padidino Tadas Kijanskas.

Kitose 2014 m. Pasaulio čempionato G grupės rungtynėse Bosnija ir Hercegovina svečiuose atsitiesė po praleisto įvarčio ir 2:1 svečiuose nugalėjo Slovakiją, o Graikija savo aikštėje 1:0 privertė pasiduoti Latviją.

Sėkminga pradžia

Lietuvos rinktinės sudėtyje po paskutinių rungtynių su Lichtenšteinu įvyko keturi pasikeitimai. Du iš jų priverstiniai - iš rikiuotės iškritusius saugus Arvydą Novikovą ir Mindaugą Panką pakeitė Edgaras Česnauskis ir Kęstutis Ivaškevičius. Trenerio pasirinkimu startinėje sudėtyje taip pat pasirodė Vytautas Andriuškevičius ir Deividas Česnauskis.

Lietuvos komanda po truputį perėmė žaidimo kontrolę ir 13 minutę po E.Česnauskio perdavimo D.Matulevičius atsidūrė laisvas baudos aikštelės krašte, tačiau puolėjo smūgį atrėmė vartininkas Peteris Jehle.

Vis tik po penkių minučių D.Matulevičius pasinaudojo varžovų prarastu kamuoliu ir atsidūręs vienas prieš vieną pasiuntė kamuolį į tinklą.

Prieš pertrauką - antras įvartis

24 min. lietuviai turėjo dar vieną puikią progą. Po perdavimo iš gilumos D.Česnauskis pabėgo dešiniuoju kraštu, pakėlė kamuolį link vartų laisvam buvusiam D.Matulevičiui, tačiau šis galva smūgiavo virš vartų.

Kėliniui baigiantis Lietuvos komanda padvigubino persvarą -  po įžaisto kampinio ir E.Česnauskio perdavimo iš krašto galva iš arti kamuolį į vartus nukreipė gynėjas T.Kijanskas.

Antrajame kėlinyje - neišnaudotos progos

Antrajame kėlinyje Lietuvos komanda nebeskubėjo į priekį ir stengėsi palaikyti kamuolį. Tiesa, vienoje Lichtenšteino atakoje mūsiškiai sužaidė neatidžiai ir Mathias Christenas atsidūrė laisvas baudos aikštelės krašte. Tačiau jo smūgį sustabdė Žydrūnas Karčemarskas.

Paskutinėje rungtynių dalyje lietuviai turėjo dar kelias progas padidinti persvarą. 67 min. po Deivido Česnauskio perdavimo iš krašto galėjo pasižymėti jo brolis Edgaras, bet saugo galva muštą kamuolį atmušė vartininkas.

85 min. po Gedimino Vičiaus perdavimo D.Matulevičius vėl atsidūrė vienas prieš vieną, bet varžovus vėl gelbėjo vartininkas. Per pridėtinį laiką po perdavimo pažeme D.Matulevičiui nepavyko pasiekti kamuolio.

Dvikovos pabaigoje simbolinio debiuto sulaukė ir jauniausias rinktinės narys - 18-metis Gratas Sirgėdas. Marijampolėje susirinkę žiūrovai nepamiršo įspūdingo saugo pasirodymo vasarą Europos U-19 čempionate ir jauną žaidėją pasitiko gausiomis ovacijomis.

Lietuviai iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 2:0 ir tašku aplenkė Latvijos komandą. Būtent su kaimynais mūsiškiai dar kartą susitiks po mėnesio, spalio 11-ąją namuose. Po keturių dienų į Lietuvą atvyks Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė.