11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė

Iki kito Čempionų lygos etapo „Žalgiriui“ pritrūko dviejų minučių

Atsakomosiose UEFA Čempionų lygos rungtynėse ilgą laiką pergalę praktiškai savose rankose turėję Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai tik pridėto laiko metu nusileido „Astanai“. Mačas baigėsi apmaudžiu rezultatu 1:2 (0:1).

Pirmasis kėlinys prasidėjo aktyviu varžovų ekipos žaidimu ir skubėjimu į puolimą, kurį žalgiriečiai dažniausiai kantriai stabdė. Į vartus smūgiuoti bandė, bet nė iš tolo į juos nepataikė tiek Jurijus Logvinenko, tiek Igoris Šitovas, vėliau ir puolamoji „Astanos“ jėga Junioras Kabananga ar Patrickas Twumasi.

Žalgiriečių gretose patikimai gynėsi visa gynybos grandis, o į kibias mikrodvikovas įsiveldavęs Mamadou Mbodjis buvo priverstas net du kartus vien per pirmąjį kėlinį pasikeisti suplėšytą sportinę aprangą.

Pirmasis pavojingesnis smūgis buvo atliktas 8-ąją minutę, kuomet J. Kabanangos smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto. Vos po poros minučių laimę tolimu smūgiu pabandė Mantas Kuklys, bet ir jis buvo netaiklus.

18-ąją minutę varžovus užspaudęs bei kamuolį perėmęs Elivelto nedelsdamas atliko greitą perdavimą įsibėgėjusiam Sauliui Mikoliūnui. Lietuvis meistriškai išvengė prie jo prišokusių gynėjų ir smūgiavo, bet kamuolys skriejo šalia skersinio.

31-ąją minutę „Astanos“ futbolininkai išprovokavo kampinį, kurio metu vienas iš futbolininkų griovė Slavko Blagojevičių, bet pražangą skelbiančio švilpuko neišgirdo. Šią akimirką atsilaisvinęs Marinas Aničičius netrukdomas pasiuntė kamuolį į vartus ir išvedė savo komandą į priekį – 0:1.

Iškart po praleisto įvarčio pavojingą ataką surengė žalgiriečiai. 33-iąją minutę pavojingai smūgiavo D. Slijngardas, po kelių minučių kamuolį galva šalia tolimojo virpsto smūgiavo M. Mbodjis.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo žalgiriečiai, jie ne tik spaudė savo varžovus kiekviename aikštės metre, bet ir atakavo. 50-ąją minutę progos pasižymėti sulaukė S. Mikoliūnas, bet jo galingas smūgis iš aikštės krašto skriejo tiesiai į vartininką.

Ilgai laukti išlyginamojo įvarčio nereikėjo. 57-ąją minutę aštraus prasiveržimo metu Elivelto smūgiavo iš dėkingos situacijos, ir nors kamuolio skriejimo trajektorija pasikeitė rikošeto metu, jis nutūpė apatiniame vartų tinklo kampe ir rezultatas išsilygino – 1:1

Praleidę įvartį „Astanos“ futbolininkai stengėsi spausti žalgiriečius, tačiau jie sėkmingai apsigindavo nuo bet kokių varžovų bandymų atakuoti. O štai pulti bandę astaniečiai dažnai palikdavo savo vartus menkai teginamus, kuo žalgiriečiai sėkmingai naudojosi kontratakų metu.

75-ąją minutę beveik vienas prieš vartus likęs Vytautas Lukša smūgiavo šalia vartų virpsto. 84-ąją minutę visiškai laisvas likęs Andrija Kaludjerovičius nesėkmingai smūgiavo į vartininką, o jį pataisyti bandęs Mantas Kuklys – virš vartų.

Pagrindiniam rungtynių laikui tiksint pabaigos link varžovų vartininko budrumą vėl pabandė V. Lukša, tačiau jis buvo netaiklus. 89-ąją minutę atakos smaigalyje atsidūręs M. Kuklys atliko nesėkmingą perdavimą arčiau vartų.

Stebuklingą išsigelbėjimą „Astanai“ pavyko pasiekti jau pridėto laiko metu – 92-ąją minutę. Kilus sumaiščiai prie žalgiriečių vartų antrą kartą kamuolį į vartus pasiuntė M. Aničičius, kuris ir išplėšė savo ekipai bilietą į kitą UEFA Čempionų lygos atrankos etapą.

FC „Astana“ – Vilniaus „Žalgiris“ 2:1 (1:0)

31‘ [1:0] Marinas Aničičius
57‘ [1:1] Elivelto
90+2‘ [2:1] Marinas Aničičius

Įspėjimai: 41‘ Linas Klimavičius („Žalgiris“); 64‘ Serikžanas Mužikovas, 80‘ Igoris Šomko („Astana“).

Vilniaus „Žalgirio“ sudėtis: Saulius Klevinskas, Egidijus Vaitkūnas, Linas Klimavičius, Mamadou Mbodjis, Donovanas Slijngardas, Slavko Blagojevičius, Mantas Kuklys, Elivelto (77‘ Matija Ljujičius), Saulius Mikoliūnas (54‘ Bahrudinas Atajičius), Vytautas Lukša, Andrija Kaludjerovičius (85‘ Marius Žaliūkas).

„Astanos“ sudėtis: Nenadas Eričius, Marinas Aničičius, Nemanja Maksimovičius, Agimas Ibraimi (72‘ Djordje Despotovičius), Igoris Šitovas, Tanatas Nuserbajevas (55‘ Serikžanas Mužikovas), Patrickas Twumasi (90+4‘ Abzalas Beisebekovas), Jurijus Logvinenko, Junioras Kabananga, Dmitrijus Šomko, Rogeris Canas.