19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Į rinktinę – iš Lietuvos klubų

Į rinktinę – iš Lietuvos klubų
foto: Justas Petrulis

Žaidėjų iš Lietuvos komandų desantas kyla ginti tėvynės garbės. Šalies rinktinės treneris Csaba Laszlo rengtis pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Graikija pakvietė kaip reta gausų „SMScredit.lt A lygoje“  rungtyniaujančių futbolininkų būrį – net šešis. Dar penki šalies čempionate žaidžiančių klubų atstovai įrašyti į rezervinį sąrašą.

Iš trijų komandų

Į rinktinės treniruočių stovyklą prieš birželio 7-ąją vyksiančias rungtynes su graikais Klaipėdos „Atlantas“ siųs tris savo žaidėjus, Vilniaus „Žalgiris“ - du, „Šiauliai“ - vieną.

Du Klaipėdos komandos futbolininkai – Andrius Bartkus ir Evaldas Razulis – rinktinėje šiemet jau rungtyniavo. Jie žaidė kontrolinėje dvikovoje su albanais, kuri buvo pralaimėta 1:4.

E.Razuliui tos rungtynės sukėlė dvejopų jausmų: „Gerai įsijungiau į žaidimą nuo suolo, įmušiau įvartį, todėl buvo visai smagu. Bet pats rezultatas – apmaudus“.

„Labai gerų prisiminimų debiuto rinktinėje rungtynės nekelia, bet savo žaidimo vertinti nenorėčiau. Individualias klaidas geriau tegul nagrinėja treneriai“, - apie dvikovą Albanijoje kalbėjo A.Bartkus.

E.Razulis, kaip ir A.Bartkus, Albanijoje pirmą kartą vilkėjo nacionalinės rinktinės marškinėlius. Ten įmuštas įvartis puolėjui tapo savotišku tramplinu į sėkmę: grįžęs iš rinktinės E.Razulis penkis kartus pasiuntė kamuolį į Alytaus „Dainavos“ vartus, o dabar „SMScredit.lt A lygoje“ yra snaiperių sąrašo lyderis.

Trečias „Atlanto“ atstovas Tadas Eliošius nacionalinėje komandoje pastarąjį kartą žaidė praėjusių metų vasarą. Kiti rinktinės rekrūtai šalies garbę gynė senokai: „Šiaulių“ gynėjas Mantas Fridrikas – 2010-aisiais, „Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas – 2008-aisiais. Žalgiriečių saugas Artūras Žulpa debiutuotų rinktinėje, jei C.Laszlo leistų jį į aikštę dvikovoje su Graikija.

6 žaidėjai – 8 rungtynės

„Aišku, tai yra įvertinimas, bet rinktinės treniruotėse reikės įrodinėti, kad esu vertas žaisti komandoje. Kol kas tai – tik kvietimas“, - jį užgriuvusį pripažinimą santūriai vertino A.Žulpa.

„Malonu, kad pakvietė, tai skatina dar daugiau dirbti“, - kalbėjo iki šiol vieninteles rungtynes rinktinėje sužaidęs A.Vitkauskas, kuris dar prieš mėnesį apie savo galimybes grįžti į nacionalinę komandą svarstė taip: „Aišku, kiekvienas žaidėjas laukia kvietimo, bet mes Lietuvoje turime daug pajėgių vartininkų“.

M.Fridrikas, kaip ir A.Vitkauskas, A.Bartkus bei E.Razulis, rinktinėje yra sužaidęs vienerias rungtynes. Iš viso šeši pakviestieji nacionalinėje komandoje žaidė aštuonis kartus. Daugiausia patirties yra sukaupęs T.Eliošius, kuris rinktinėje 2010 metais debiutavo Vengrijoje kartu su M.Fridriku, o pernai savo futbolininko biografiją papildė dar trejomis rungtynėmis.

„Man tai staigmena – nesitikėjau, kad iš karto po traumos gausiu kvietimą į rinktinę, - neslėpė T.Eliošius. - Dabar dar nesu atgavęs buvusios formos – žaidžiu galbūt 90-čia procentų savo galimybių“.

Rinkdamas „SMScredit.lt A lygos“ pirmojo rato simbolinę rinktinę C.Laszlo ilgokai abejojo dėl daugelio pozicijų. T.Eliošių jis pasirinko nedvejodamas nė sekundės. M.Fridrikas į vengro sąrašą nepateko, bet dūręs į „Šiaulių“ gynybos ramsčio pavardę treneris ištarė: „Įdomus vaikinas“.

„Man dabar svarbiausia daug žaisti, atgauti formą“, - šio sezono pradžioje apie motyvus, dėl kurių pasirinko Šiaulių klubą kalbėjo M.Fridrikas, prieš tai pusmetį žaidęs mėgėjišką futbolą FBK „Kauno“ komandoje.

Pagrindiniai tikslai realizuoti su kaupu – futbolininkas ne tik nukeliavo su „Šiauliais“, kurių gynybos širdyje neginčytinai dominuoja kiekvienose rungtynėse, iki LFF taurės turnyro finalo, bet ir kvietimo į nacionalinę komandą sulaukė.

Laukiantys šanso

Į rungtynes su Graikija lietuviai keliaus išretėjusiomis gretomis. Dėl traumų ir diskvalifikacijos į aikštę negalės žengti visas būrys komandai svarbių žaidėjų – vartininkas Žydrūnas Karčemarskas, saugas Deividas Šemberas, puolėjas Darvydas Šernas.

Situacija suteikė šansą tiems, kurie anksčiau jį gaudavo retai arba visai nebuvo jo sulaukę. C.Laszlo apibrėžė ir tų, kurie galimybę turės, jei rinktinę užklups naujos neplanuotos negandos, ratą. „Atlantas“ ir jame turi savo atstovą – traumą pastaruoju metu besigydžiusį Marių Papšį.

„Ne tam mes žiemą į Turkiją važinėjome žaisti su stipriais varžovais, kad grįžę atsidurtume antroje turnyro lentelės pusėje“, - Klaipėdos klubo ir jo futbolininkų šio sezono sėkmės receptą pateikė A.Bartkus.

Be M.Papšio, į rezervinį sąrašą pateko Mantas Kuklys iš „Žalgirio“, Aurimas Vertelis ir Artūras Rimkevičius iš Panevėžio „Ekrano“ bei Nerijus Valskis iš Marijampolės „Sūduvos“.

Aštuonis įvarčius šalies pirmenybėse įmušęs N.Valskis žaidžia galbūt geriausią sezoną per visą savo karjerą. Dabartinio „Žalgirio“ smegenys aikštės viduryje M.Kuklys – taip pat. Rezultatyviausias praėjusio sezono A lygos žaidėjas A.Rimkevičius pradėjo mušti įvarčius ir šiemet, bet C.Laszlo kol kas nėra patenkintas traumą ilgai besigydžiusio ir visaverčio tarpsezonio pasirengimo neturėjusio snaiperio fizine forma. A.Vertelis keletą rungtynių iš eilės yra vienas „Ekrano“ lyderių.

Visiems šiems žaidėjams tenka laukti. Tiems, kurie pateko į pagrindinį sąrašą – tikėtis, kad jiems bus suteikta proga parodyti save futbolo mūšyje su graikais.