30 turas / Lap 03 , Panevėžys
30 turas / Lap 04 , Kaunas
30 turas / Lap 04 , Vilnius
31 turas / Lap 08 , Klaipėda
31 turas / Lap 08 , Vilnius
31 turas / Lap 09 , Marijampolė
32 turas / Lap 22 19:00 , Vilnius
32 turas / Lap 23 13:00 , Vilnius
32 turas / Lap 23 13:00 , Kaunas
33 turas / Lap 27 19:00 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 19:00 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 19:00 , Klaipėda

Į "Ekraną" sugrįžo vienas geriausių legionierių klubo istorijoje

Į "Ekraną" sugrįžo vienas geriausių legionierių klubo istorijoje
foto: fkekranas.lt

Vienu geriausių legionierių per visą "Ekrano" istoriją tapęs serbas Marko Andjelkovič grįžta į Panevėžį. Vidurio saugas praėjusiame sezone rungtyniavo "Hapoel Ironi Nir Ramat HaSharon" klube, su kuriuo Izraelio aukščiausiosios lygos čempionate užėmė šeštąją vietą.

Futbolininko karjerą M.Andjelkovič pradėjo savo gimtajame mieste, Belgrade. 2003–2007 metais priklausė „Partizan“ klubui, tačiau visą tą laiką buvo skolinamas kitiems Serbijos klubams. 2007-2008 m. sezone žaidėjas rungtyniavo Šveicarijos AC „Bellinzona“ klube, o po metų grįžo į Serbiją ir žaidė aukščiausiosios lygos klubuose - FK “Voždovac“ ir FK „Indjija”.

M.Andjelkovič "Ekraną" papildė 2011-aisiais metais ir mėlynai raudonųjų gretose sužaidė du sėkmingus sezonus. Per 69 oficialias rungtynes saugas pelnė 14 įvarčių ir atliko 18 rezultatyvių perdavimų.

Geriausio Lietuvoje žaidžiančio futbolininko rinkimuose 2011-aisiais metais Marko užėmė penktąją, o 2012-aisiais - dešimtąją vietas.

fkekranas.lt pakalbino į mėlynai raudonų gretas vėl sugrįžusį Marko Andjelkovič. Futbolininkas sako, kad sulaukęs pasiūlymo ilgai negalvojo. Anot Marko, nors „Ekrano“ ekipoje įvyko nemažai pokyčių, tačiau ši komanda jam ne tik gerai pažįstama, bet ir artima.

- Marko, kaip jautiesi sugrįžęs į „Ekrano“ komandą?

- „Ekrane“ praleidau dvejus metus, todėl man malonu sugrįžti į šią komandą. Čia jaučiuosi labai gerai.

- Ar tikėjaisi sulaukti pasiūlymo iš „Ekrano“?

- Žaidėjų perėjimo lango pradžioje nesitikėjau, kad vėl gausiu pasiūlymą iš „Ekrano“. Turėjau keletą pasiūlymų ir iš kitų klubų, tačiau su jais nepasiekėme jokio susitarimo. Galiausiai paskutinis pasiūlymas buvo „Ekrano“ ir aš jį priėmiau. Tai komanda, kurioje man patinka žaisti.

- Kokios priežastys lėmė, kad nusprendei neberungtyniauti Izraelyje?

- Izraelyje praleidau šešis tikrai gerus mėnesius, žaidžiau visose rungtynėse. Tačiau komandoje atsirado problemų su rėmėjais, prasidėjo finansiniai sunkumai, pokyčiai komandoje. Keitėsi treneriai, žaidėjai, todėl ir aš nusprendžiau iš šios komandos pasitraukti.

- Ilgai svarstei prieš priimdamas „Ekrano“ pasiūlymą?

- Ne, nes žinojau, į kokią komandą važiuoju. Iš pradžių aptarėme detales ir sąlygas, galiausiai pasirašiau kontraktą.

- Kaip, tavo akimis, pasikeitusi komanda ir jos žaidimas nuo to laiko, kai tu čia rungtyniavai?

- Pirmiausia pastebėjau tai, kad pasikeitė daug žaidėjų. Nebėra daug tų, su kuriais kartu teko žaisti. Nesekiau pastarųjų rungtynių, nežiūrėjau kas ir kaip žaidžia. Tik žinau situaciją lentelėje. Manau, kad šie metai tiesiog nesėkmingi. Komanda turėjo daug problemų. Sezono pradžia buvo sunki. Kai sunkiai startuoji, paskui visą laiką vytis būna nelengva. Tačiau manau, kad šiuo metu esame pakankamai arti „Žalgirio“, todėl niekas dar neprarasta. Tiesiog reikia galvoti apie būsimus mačus ir jiems ruoštis.

- Ką manai apie ‚Ekrano“ rezultatus šį sezoną?

- Aš manau, kad viską lėmė sezono pradžia, tos nesėkmės. Na, po to buvo ir neblogų atkarpų tačiau, žinote, jei nori būti pirmas, turi visą sezoną išlaikyti tą patį lygį. Nuosmukių būti negali. „Ekranas“ šį sezoną turi daug jaunų žaidėjų, galbūt tai yra priežastis, dėl kurios nepavyksta kiekvienų rungtynių sužaisti tokiame pačiame aukštame lygyje.

- Per tą pusmetį komandą paliko ne tik nemažai žaidėjų, bet ir treneris Valdas Urbonas. Reikės laiko įsivažiuoti ir prisitaikyti?

- Nemanau, kad prisitaikyti prie pasikeitusio trenerio bus sudėtinga. Kai išvykau į Izraelį, irgi patekau į naują komandą. Trenerių štabas buvo irgi naujas, tačiau adaptavausi greitai, todėl manau, kad prisitaikyti prie pokyčių „Ekrane“ problemų irgi nekils.

- Kokios tavo ambicijos ir tikslai sugrįžus į „Ekraną“?

- Pirmiausia reikia pabandyti šį sezoną užbaigti kaip galima geriau. Nereikėtų galvoti apie tai, kurią vietą šiemet užimsime. Pirmą, antrą ar trečią. Turime visą dėmesį nukreipti į būsimas rungtynes ir galvoti tik apie pergalę jose. Kokią vietą užimsime – parodys laikas. Vėliau galvoti reikės ir apie ateinantį sezoną, apie komandos komplektaciją tam, kad vėl galėtume kovoti dėl pirmos vietos.

- Komandoje tu jau trečiasis legionierius iš Serbijos, pažįsti juos asmeniškai?

- Pažįstu abu šiuos žaidėjus, ir Aleksandar Šušnjar ir Dejan Djenič man yra žinomi futbolininkai. Su Dejan teko keletą kartų rungtyniauti tarpusavyje. Jis labai geras žaidėjas. Manau, kad šiai komandai jis tikrai gali daug kuo padėti. Aleksandar irgi žinau, tačiau prieš jį žaisti neteko.

- Smagiau rungtyniauti, kai ekipoje yra tautiečių?

- Mes esame profesionalai ir nesureikšminame to, jog žaidžiame kartu su tautiečiais. Pavyzdžiui, praėjusiais metais aš buvau vienas serbas, šiemet mes jau trys. Manau, kad tiek man, tiek jiems yra svarbiau pritapti prie visos komandos, įsilieti į ją, į žaidimą. Tai yra svarbiausia. Ar yra tautiečių, ar jų nėra – ne pats svarbiausias dalykas. Žinoma, su futbolininkais iš savo šalies bendrauti visada malonu.

- Komandoje trumpai rungtyniavo ir Marko Vučetič, su kuriuo anskčiau esi rungtyniavęs vienoje komandoje ir kuris šiemet turėjo perimti tavo rolę, kai persikėlei į Izraelį. Būtų buvę įdomu vėl rungtyniauti kartu?

- Su Marko Vučetič esame žaidę vienoje komandoje. Aišku, būtų įdomu dar kartą su juo rungtyniauti kartu. Tačiau, kaip jau minėjau, man asmeniškai tautiečiai komandoje nėra pagrindinis akcentas.

- Kiek laiko planuoji pasilikti „Ekrano“ gretose?

- Na, manau, kad pabaigsiu šį sezoną ir rungtyniausiu dar kitąmet. O toliau – matysime.