19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

„Hegelmann Litauen“ papildė du naujokai

„Hegelmann Litauen“ papildė du naujokai
hegelmannsports.lt nuotr.

„Optibet A lygos“ debiutantė Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ekipa sulaukė pastiprinimo – prie komandos prisijungs perspektyvus brazilas Alexas Negueba iš „Santos“ klubo, kuris visame pasaulyje garsėja išugdytais futbolo talentais.

20-metis brazilas su „Santos“ klubu sutartį sudarė 2019 metais po puikaus pasirodymo „Portuguesa Santista“ komandoje. Didžiąją dalį savo laiko „milžinų maitintojų“ klube A. Negueba praleido U-20 ekipoje.

Didžiąją savo karjeros dalį Alexas rungtyniavo kaip krašto saugas, bet pastaruosius sezonus adaptuojasi kaip centro puolėjas ir praeitą sezoną U-20 pirmenybėse pasižymėjo dvejais įvarčiais. Futbolininkas išsiskiria savo fizine jėga, pirmu lietimu ir atakų užbaigimu.

Brazilas prie mėlynai baltų prisijungs artimiausiu metu, kai tik bus sutvarkyti visi jo atvykimo dokumentai.

„Mes jau kuris laikas ieškojome stipraus atakuojančio plano žaidėjo. „Santos“ klubo pasiūlytas Alexas Negueba pilnai atitiko mėlynai baltų naujokams keliamus kriterijus. Tikimės, jog jo fizinė jėga, technika ir atakų užbaigimas suteiks dar daugiau įvairovės mūsų komandos puolimui bei tuo pačiu padės jam atsiskleisti Europoje.

Žinome, kokio kalibro yra „Santos“ klubas, kokią atranką turi įveikti žaidėjai, kad ten patektų, todėl naujoko galimybėmis neabejojame. Vienintelis dalykas, kuris gali neraminti, kaip ir daugeliui žaidėjų iš Pietų Amerikos ar kitų tolimesnių šalių – adaptacija. Padarysime viską, kad ji būtų kuo sklandesnė“, – kalbėjo „Hegelmann Litauen“ sporto direktorius Giedrius Klevinskas.

Mėlynai balti su naujoku sudarė sutartį iki kito sezono pabaigos.

„Hegelmann Litauen“ ekipa į savo gretas pasikvietė vartininką iš Slovėnijos Marko Deronja.

25 metų slovėnas pagrindinėje komandoje sudarys konkurenciją Ignui Plūkui ir Laurynui Klimui.

Gegužės pabaigoje komandą dėl traumos palikus taip pat slovėnui Mihai Tetičkovičiui mėlynai baltų gretose liko tik vienas „Optibet A lygos“ patirties turintis vartininkas – I. Plūkas.

Šią skylę užkamšys jaunas, bet jau spėjęs parungtyniauti Slovėnijos, Slovakijos, Austrijos, Belgijos ir Rumunijos lygose vartininkas.

„Mano draugas Miha Tetičkovičius, kuris rungtyniavo šiame klube, rekomendavo atvykti čia ir kaip jis nupasakojo apie komandą, administraciją ir treniruočių sąlygas viskas taip ir yra, viskas mane tenkina. Vienas dalykas, kuris mane labai sužavėjo, tai kad klube yra labai daug sąžiningų žmonių, kas šiais laikais futbole dažniausiai būna retenybė“, – sakė „Hegelmann Litauen“ naujokas.

Liublianos „Olimpija“ auklėtinis savo profesionalo karjerą pradėjo „Sencur“ komandoje ir savo debiutiniame sezone, būdamas 18 metų, aukščiausioje Slovėnijos lygoje sužaidė 4 rungtynes.

Vėliau M. Deronja persiviliojo kitas aukščiausios lygos klubas „Tolmin“, kuriame jis sužaidė 12 rungtynių startinėje sudėtyje. Prieš išvykdamas iš Slovėnijos vartininkas dar spėjo pabūvoti Kranio „Kranj“ ekipoje.

2016 metų sezono antrą dalį vartų sargas pabaigė garsiame Slovakijos klube „Košice“, su kuriuo tapo šios šalies antrosios pagal pajėgumą lygos nugalėtoju. Deja, bet kito sezono viduryje šis klubas bankrutavo ir M. Deronjai teko ieškotis kitos karjeros stotelės.

Vėliau pusantrų metų M. Deronja atstovavo Slovakijos antros pagal pajėgumą lygos „Poprad“ ekipai. 2019 metų sezono pirmąją pusę slovėnas praleido Austrijos ketvirtoje pagal pajėgumą lygoje, o rugsėjį persikėlė į Belgijos „Lommel“ klubą ir tapo lietuvio Tomo Švedkausko komandos draugu.

Nuo praėjusių metų rudens vartininkas žaidė Rumunijos Timišoaros „Politehnica“ ir Bakeu „Aerostar“ komandose rungtyniaujančiose žemesniuose divizionuose.

Kalbėdamas apie savo tikslus M. Deronja teigė, jog norėtų įrodyti, kad jo atstovauti praeityje klubai neparodo pilno pajėgumo.

„Noriu įrodyti, jog esu vertas daugiau, žinau, jog bus nelengva, nes komanda šiuo metu laimi ir yra puikios sportinės formos. Ignas yra aukščiausio lygio vartininkas ir vienas geriausių, su kuriuo man teko konkuruoti. Laukiu savo šanso ir jei jį gausiu tikrai įrodysiu, jog jo buvau vertas“, – motyvacijos nestokojo Kauno rajono ekipos vartų sargas.

Mėlynai balti ir vartininkas iš Slovėnijos pasirašė sutartį iki šio sezono pabaigos.