11 turas / Bal 27 , Telšiai
11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė

Grubios klaidos prie savo vartų užkirto „Trakams“ kelią Europos lygos turnyre

Taline vykusiose atsakomosiose UEFA Europos lygos pirmojo atrankos etapo rungtynėse „Trakų“ futbolininkai 1:4 pralaimėjo „Nomme Kalju“ ekipai bei užbaigė pasirodymą 2016–2017 metų turnyre. Trakiškių neišgelbėjo net pirmasis kėlinys,  kuris buvo laimėtas 1:0.

Senosios sostinės riterių vyriausiasis treneris Valdas Urbonas negalėjo naudotis net penkių savo auklėtinių paslaugomis. Prie Jurijaus Mamajevo, Pavelo Kruko, Martyno Dapkaus ir Arūno Klimavičiaus prisijungė ir Nerijus Valskis, kurį aikštėje pakeitė Titas Vitukynas. Aleksandras Byčenokas, kaip ir prieš savaitę, buvo atitrauktas į vidurio gynėjo poziciją.

Talinas „Trakų“ ekipą pasitiko rudeniškomis sąlygomis: dešimties laipsnių šiluma, lietumi bei stipriu vėju. Jei pirmajame kėlinyje tai didesnių korekcijų žaidimui nepadarė, tai po pertraukos ir vienos, ir kitos komandos futbolininkai vis dažniau slįsdavo lygioje vietoje bei ypač prisidėjo tiek prie antrojo, tiek prie trečiojo „Nomme Kalju“ įvarčio.

Po pirmųjų rungtynių vieno įvarčio persvarą turėję trakiškiai atidavė iniciatyvą varžovams, patys laukdami galimybių kontratakuoti. Erdvių aikštėje nuo pat susitikimo pradžios buvo labai daug – viena jų „Trakai“ pasinaudojo dar nesužaidus nė trečdalio pirmajame rungtynių kėlinyje.

Deja, tai buvo visi geri dalykai, kuriuos „Trakai“ nuveikė šiose rungtynėse. Dar pirmajame kėlinyje „Nomme Kalju“ pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau dėl nuošalės įvartis nebuvo įskaitytas. Tiesa, tai buvo ženklas.

Po pertraukos komanda atsitraukė dar giliau, o estams to ir tereikėjo. „Nomme Kalju“ į aikštę metė tris naujus atakuojančius žaidėjus, kurie iš esmės pakeitė žaidimą. Įpusėjus kėliniui, rezultatas tapo lygus, o dar po trijų minučių priekyje jau buvo „Nomme Kalju“. Bendras dviejų rungtynių rezultatas tapo 3:3.

„Trakai“ kilo į lemiamą šturmą, žaidimas persikėlė į „Nomme Kalju“ aikštės pusę, tačiau itin pavojingų epizodų sukurta nebuvo. Jų dar mažiau turėjo estai, tačiau viename epizode Marius Rapalis nesugavo į rankas kamuolio ir šis netrukus atsidūrė vartų tinkle.

V.Urbonas į aikštę metė Luką Kochanauską, kuris po minutės turėjo auksinę galimybę išplėšti kelialapį savo komandai. Deja, jam nepavyko. Netrukus dar vienas nesusikalbėjimas gynyboje virto ketvirtu įvarčiu į „Trakų“ vartus.

V.Urbonas: „Du skirtingi kėliniai. Pirmajame kėlinyje laikėmės drausmės. Turbūt reikia kalbėti apie klaidas, kurias padarėme prie savo vartų. Būtent jos padarė įtaką tokiam skaudžiam pralaimėjimui. Abi komandos buvo lygios – tiesiog laimėjo ta komanda, kuri padarė mažiau klaidų“.