22 turas / Rug 31 , Kaunas
22 turas / Rug 01 , Panevėžys
23 turas / Rug 13 , Klaipėda
23 turas / Rug 13 , Vilnius
23 turas / Rug 14 , Palanga
23 turas / Rug 14 , Kaunas
24 turas / Rug 21 13:00 , Vilnius
24 turas / Rug 21 15:00 , Kaunas
19 turas / Rug 24 18:00 , Panevėžys
25 turas / Rug 25 17:00 , Palanga
25 turas / Rug 25 19:00 , Vilnius
25 turas / Rug 28 18:00 , Panevėžys
26 turas / Spa 05 13:00 , Kaunas
26 turas / Spa 05 15:00 , Klaipėda

Futbolo aikštėse – vis labiau auganti įtampa

Futbolo aikštėse – vis labiau auganti įtampa
foto: Justas Petrulis

Gargždų „Bangos“ įvarčiai liejasi laisvai. Tauragės „Tauras“ iškovojo pirmą savo pergalę „SMScredit.lt A lygoje“, o Alytaus „Dainava“ nepralaimėjo Pakruojo „Kruojai“. Lietuvos futbolo čempionato antrojo rato starte autsaideriai gerokai pasitempė, ir tai žada vis didesnę intrigą.

Gargždų „Banga“ - Alytaus „Dainava“. Gegužės 11 dieną 14 val. Gargždai, miesto stadionas. Pirmajame rate – 0:3.

„Banga“ - ant bangos. Nuo tada, kai stojo prie komandos vairo, treneris Mindaugas Čepas dukart pralaimėjo, bet po to buvo dvi įspūdingos pergalės vienodu rezultatu 4:1. Pradžioje gargždiškiai sumušė „Šiaulius“, o po to – ir „Taurą“.

Neabejotina, jog žibalo į ugnį šliūkštelės ir tas faktas, kad pirmajame rate alytiškiai nepagailėjo „Bangos“ bei pasiuntė kamuolį į jų vartus triskart bei iškovojo vienintelę kol kas pergalę „SMScredit.lt A lygoje“. Praėjusiame čempionato ture „Dainava“ atlaikė „Kruojos“ spaudimą ir iškovojo penktą savo tašką šiemet.

Geras ženklas Gargždų komandai – įvarčių skonį vėl pajuto komandos puolėjas Aurelijus Staponka. Tris iš keturių savo rezultatyvių šio sezono smūgių jis pademonstravo pastarosiose dvejose rungtynėse.

Marijampolės „Sūduva“ - Tauragės „Tauras“. Gegužės 11 dieną 19 val. Marijampolė, „Arvi“ stadionas. Pirmajame rate – 6:1.

Iškovoti pergalės „Sūduva“ nepajėgia jau trejas rungtynes iš eilės. Tai marijampoliečiams turėtų kelti sportinio pykčio, o dvikova namuose su paskutinę vietą užimančia komanda – geras laikas ir gera proga grįžti į pergalių kelią. Juolab kad pirmajame rate „Sūduva“ pasismagino, pasiųsdama kamuolį į „Tauro“ vartus šešiskart. Nerijus Valskis pasižymėjo trimis įvarčiais ir rezultatyviu perdavimu.

„Tauro“ treneris Aliaksandras Brazevičius patenkintas tuo, kad „SMScredit.lt A lygoje“ jau žaidžiama ant žolės, nors jo komanda galimybių treniruotis ant gyvo gazono dar neturi. Baltarusio logika paprasta – aikštės dar nėra tobulos kokybės, ir tauragiškiams, visose rungtynėse daugiau griaunantiems, nei kuriantiems, tokia situacija - paranki.

Nors pertrauka tarp 11-ojo ir 12-ojo turo – labai trumpa, kai kurie Marijampolės komandos žaidėjai per ją spėjo sudalyvauti socialinėje akcijoje. „Sūduvos“ kapitonas Povilas Leimonas ir italas gynėjas Maximiliano Ugge trečiadienį Marijampolėje teikė prizus „Futboliuko“ projekte geriausiai rungtyniavusiems vaikams. M.Ugge rungtynes su „Tauru“ žais po dvikovos, praleistos dėl diskvalifikacijos – taip pat, kaip ir kroatas saugas Petaras Bašičius.

Pakruojo „Kruoja“ - Panevėžio „Ekranas“. Gegužės 12 dieną 16 val. Pakruojis, miesto stadionas. Pirmajame rate – 2:6.

Pakruojo futbolininkai žaidžia prasčiausią savo sezono atkarpą. Antrojo rato starte jie namuose pralaimėjo „Taurui“ ir neįveikė „Dainavos“. Čempionato starte kovodama su šiais varžovais „Kruoja“ iškovojo visus šešis įmanomus taškus.

Panevėžiečiai šią savaitę paskelbė, kad skubotų sprendimų renkantis naują trenerį nebus. Komandai ir toliau vadovaus trijų trenerių štabas, kurio veikloje svarbiausias yra Valdo Dambrausko ir Arvydo Skrupskio žodis.

Nuo tada, kai iš „Ekrano“ stratego posto pasitraukė Valdas Urbonas, panevėžiečiai, nors ir nelengvai,  laimi – vienodas rezultatas užfiksuotas 2:1 jų dvikovose su „Tauru“ ir „Dainava“.

„Šiauliai“ - Vilniaus „Žalgiris“. Gegužės 12 dieną 18 val. Šiauliai, miesto savivaldybės stadionas. Pirmajame rate – 0:1.

„Žalgiris“ įsibėgėjo. Vilniaus komanda nepralaimi nuo pirmojo turo rungtynių su Klaipėdos „Atlantu“, o praėjusiame ture klaipėdiečiams atsirevanšuota Gargžduose. Po šios pergalės „Žalgiris“ surinktais taškais susilygino su „Atlantu“.

„Šiauliai“, praėjusiame ture sužaidę lygiosiomis su „Sūduva“, šią savaitę sukasi ne tik čempionato, bet ir socialinių projektų rate. Komanda sužaidė neoficialias sutrumpinto reglamento rungtynes su Šiaulių „Universiteto-Gintros“ merginomis, skirtas protestui prieš smurtą šeimoje, o šeštadienį Šiauliuose - „Darom“ akcija, per kurią klubas dalys pakvietimus į rungtynes su „Žalgiriu“ žmonėms, atėjusiems rinkti šiukšlių prie Gytarių stadiono.