16 turas / Bir 29 , Panevėžys
16 turas / Bir 29 , Kaunas
16 turas / Bir 29 , Marijampolė
17 turas / Lie 03 , Marijampolė
17 turas / Lie 04 , Palanga
17 turas / Lie 05 , Vilnius
18 turas / Rug 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Rug 03 17:00 , Vilnius
18 turas / Rug 03 19:00 , Marijampolė
18 turas / Rug 04 19:00 , Klaipėda
19 turas / Rug 10 19:00 , Vilnius
19 turas / Rug 11 15:00 , Palanga
19 turas / Rug 11 17:00 , Panevėžys
19 turas / Rug 11 19:00 , Vilnius

“Ekrano” prezidentas A. Labinas tapo Europos futbolo klubų asociacijos valdybos nariu

“Ekrano” prezidentas A. Labinas tapo Europos futbolo klubų asociacijos valdybos nariu
foto: fkekranas.lt

Rugsėjo 10-ą dieną į Ženevoje vykusią vienuoliktąją generalinę asamblėją susirinko 167-ių Europos futbolo klubų atstovai.  Čia buvo išrinkta naujoji Europos klubų asociacijos (ECA) valdyba.

Valdybos pirmininku paskirtas FC “Bayern” atstovas Karl-Heinz Rummenigge, jo pavaduotojais tapo Umberto Gandini (AC Milan), Sandro Rosell (FC Barcelona) ir Evgeni Giner (PFC CSKA Moskva). Taip pat buvo išrinkti ir vienuolika valdybos narių, tarp kurių ir Lietuvos čempionų  - FK “Ekranas” prezidentas Aušrys Labinas. Naujai išrinktos valdybos kadencijos laikotarpis -  2013-2015 metai.

Taip pat Aušrys Labinas generalinės asamblėjos metu buvo patvirtintas ir naujai 2013-2015 metų kadencijai UEFA Klubų varžybų komiteto (Club Competitions Committee sudėtyje. "Ekrano" prezidentas - vienintelis Baltijos šalių regiono narys šiame komitete.

“Man labai didelė garbė ir tuo pačiu atsakomybė vėl būti išrinktam į ECA valdybą. Tai parodo, kad mano darbai ir veiksmai buvo pripažinti ir įvertinti. Mūsų grupė, kurią sudaro smulkūs ir vidutiniai klubai, yra didžiausia asociacijoje ir vienija virš 70 klubų, o į valdybą gali būti išrinktas tik vienas narys, tad šis laimėjimas tampa dar reikšmingesnis ir atsakingesnis. Noriu padėkoti už mane balsavusiems ir mane palaikiusiems” – kalbėjo FK “Ekranas” prezidentas Aušrys Labinas.

“Pagrindinė mano užduotis valdyboje - spręsti įvairius futbolo klausimus ir užtikrinti, kad būtų paisoma smulkių ir vidutinių futbolo klubų interesų, atsižvelgiama į jų problemas.  Beje, šios pareigos -  tai nuolatinis bendravimas ir darbas, su tokiomis asmenybėmis, kaip FC “Juventus” prezidentas Andrea Agnelli, Maskvos PFC “CSKA” prezidentas Evgeni Giner ar naujoje kadencijoje būsiantis Edvin van der Sar. Bendrauti ir veikti iš vien su jais - neįkainojama patirtis ir garbė, jau nekalbant apie valdybos pirminiką Karl-Heinz Rummenigge. Aš labai tikiuosi, kad kadencijos pabaigoje bus galima pasakyti, kad smulkūs ir vidutiniai klubai yra geresnėje situacijoje, nei jie buvo prieš tai. To ir sieksiu” – apie naujas pareigas ir keliamus tikslus pasakojo naujasis ECA narys Aušrys Labinas.

Vadovauti valdybai vėl paskirtas FC “Bayern” atstovas Karl-Heinz Rummenigge tvirtino, kad naujos kadencijos metu sieks pratęsti nebaigtus darbus.

“Aš pamalonintas, kad mane vėl išrinko dviejų metų kadencijai ir dar kartą paskyrė būti valdybos pirmininku. Praeityje mes jau daug pasiekėme, bet mūsų misija dar nebaigta. Su klubais, kurių atstovai yra mūsų valdybos nariai ir su naujai išrinkta valdyba tęsime darbus dėl Europos futbolo gerovės. Dirbsime tam, kad klubų balsas būtų išgirstas” – kalbėjo valdybos pirmininku dar kartą perrinktas vokietis Karl-Heinz Rummenigge.

Europos klubų asociacija (ECA) atsižvelgė ir į neseniai vykusias diskusijas, susijusias su galimu 2022 Pasaulio taurės Katare perkėlimu iš vasaros į žiemą. Katare vasarą termometro stulpelis gali pasiekti ir 50 laipsnių ribą, todėl siekiama, kad renginys būtų perkeltas į žiemos periodą. Šį klausimą asociacija ruošiasi aptarti su tarptautinėmis asociacijomis, lygomis ir jų atstovais. Kitą savaitę yra numatytas UEFA Profesionalaus futbolo strategijos tarybos posėdis, kurio metu šis klausimas bus išsamiai išnagrinėtas. Anot Europos klubų asociacijos, toks demokratinis bendravimo procesas yra vienintelis būdas išspręsti šią problemą tarptautiniu mastu.

“Mums nėra, kur skubėti- Pasaulio taurė vyks tik 2022 metais. Kreipiamės į FIFA su prašymu tinkamai, rimtai ir išsamiai išnagrinėti šį klausimą prieš priimant palankiausią sprendimą futbolui” – rašoma oficialiame ECA pranešime.