9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

„Ekrano“ nepralaimėtų rungtynių serija nutrūko Pakruojyje (komentarai)

Pakruojo „Kruoja“ ir toliau išlieka vienintele Panevėžio „Ekraną“ įveikusia komanda „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionate. Įveikę varžovus pirmojo rato dvikovoje svečiuose, pakruojiškiai pakartojo šį pasiekimą savo žiūrovų akivaizdoje. Pergale rezultatu 2:0 (0:0) nutraukusi svečių aštuonių iš eilės nepralaimėtų rungtynių seriją, Pakruojo ekipa pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą, aplenkdama „Trakus“ dėl geresnio įvarčių santykio.

Aikštės šeimininkai stengėsi pasinaudoti tuo, kad „Ekrano“ futbolininkai nėra pratę žaisti ant natūralios vejos, ir nuo pirmųjų minučių užgulė svečių vartus.  Tautvydas Eliošius labai gražiu reidu į baudos aikštelę pro keturis varžovus sukūrė pirmąją pavojingą progą 5-ąją minutę, tačiau smūgiuoti neleido laiku po kojomis kritęs gynėjas.

Vėliau dusyk galėjo pasižymėti Robertas Vėževičius. Kartą saugas nepataikė į kamuolį po pakelto kampinio, o vėliau, bandydamas pakeisti Jeano Thome stiprų smūgį, tai padarė labai nevykusiai, nukreipdamas kamuolį už galinės linijos.

Keletą greitų atakų pabandęs surengti „Ekranas“ pirmą pozicinę ataka surengę tik sužaidus 17 minučių. Po poros aukštų perdavimų, su kuriais pakruojiškiai nesunkiai susitvarkė, Elivelto pabandė prasimesti kamuolį pro du gynėjus, tačiau užstrigo padarytoje „dėžutėje“ ir kamuolį prarado.

Aukšti perdavimai į baudos aikštelę kėlė daugiausiai grėsmės Luko Žukausko saugomiems „Ekrano“ vartams. Vartininkas privalėjo įsijungti į žaidimą ir kumščiais išmušti pavojingą T.Eliošiaus perdavimą po standartinės padėties 22-ąją minutę.

Po trijų minučių traumą patyrė ir rungtynių tęsti nebegalėjo J.Thome. „Kruojos“ legionierius iš aikštės buvo išneštas neštuvais ir skubiai išgabentas į ligoninę.

Žaidimas antroje kėlinio pusėje visiškai išsilygino ir nei vienai komandai nepavyko sukurti labai pavojingų momentų. 38-ąją minutę be gynėjų priežiūros paliktas R.Vėževičius gavo tikslų perdavimą iš kairės baudos aikštelės prieigose prieš vartus, tačiau tolimas smūgis futbolininkui nepavyko.

45-ąją minutę po perdavimo iš aikštės gilumos prieš vartus iššoko Rytis Pilotas, tačiau jį laiku pasitiko ir smūgiuoti neleido Arturs Vaičulis. „Ekranas“ kamuolį išsaugojo, bet Luko Baranausko smūgis buvo blokuotas. Apsigynusi „Kruoja“ surengė žaibišką ataką. Jos smaigalyje atsidūręs R.Vėževičius iš aštraus kampo į vartus nepataikė.

Antrasis kėlinys prasidėjo gausiomis abiejų komandų žaidėjų pražangomis, pasibaigusiomis aukštais perdavimais į baudos aikšteles. Tik vienas jų baigėsi pavojingesniu smūgiu, kai 53-ąją minutę R.Vėževičius galva kamuolį pasiuntė šalia virpsto.

60-ąją minutę jis įkirto į baudos aikštelę, sulaukė aštraus Nerijaus Mačiulio perdavimo iš aikštės gilumos ir po dvikovos su Uchenna Umeh krito, reikalaudamas 11 m. baudinio. Tačiau rungtynių arbitro švilpukas tylėjo.

Rankomis iš užribio atlikus perdavimą į svečių baudos aikštelę, kovą „antrajame aukšte“ laimėjo Ričardas Beniušis. U.Umeh nesėkmingai išmušus kamuolį, jis nukrito laisvam N.Mačiuliui, kuris savo šansą išnaudojo gražiu smūgiu nuo skersinio atidarydamas įvarčių sąskaitą rungtynėse 68-ąją minutę.

Da viena pralaimėta oro dvikova baigėsi antruoju „Kruojos“ įvarčiu 77-ąją minutę. Po aukšto perdavimo per pusę aikštės R.Beniušis galva numetė kamuolį link vartininko aikštelės, pirmasis koja kyštelėjo ir jį į vartus nukreipė R.Vėževičius.

Po dviejų minučių pasižymėti galėjo rezultatyviausias „Kruojos“ futbolininkas. Laimėjęs eilinę oro dvikovą baudos aikštelėje, R.Beniušis, nugriuvus gynėjui, apmaudžiai iš kelių metrų labai galingu smūgiu pasiuntė kamuolį aukštai virš vartų.

Pasimetusius svečius nokautuoti privalėjo Tomas Birškys. Saugas, Dariui Jankauskui nelietus kamuolio ir taip suklaidinus gynėją po N.Mačiulio perdavimo, liko visiškai laisvas baudos aikštelėje, tačiau nesugebėjo tiksliai pataikyti į pašokusį kamuolį ir smūgiavo netiksliai.

Jau per teisėjo pridėtą laiką sušvelninti rezultato nesugebėjo Lukas Kochanauskas. Po gražios „Ekrano“ atakos įkirtęs į baudos aikštelę saugas sulaukė perdavimo, bet silpnas jo smūgis pažeme A.Vaičuliui jokių problemų nesukėlė.

Treneris Valdimiras Čeburinas („Kruoja“): „Abi komandos demonstravo aštrų žaidimą. „Ekranas“ - gera komanda, tai rodo ir žaidimas, ir rezultatai. Gerai subalansuota, žaidžianti gerą futbolą. Rungtynėms ruošėmės, analizavome jų žaidimą. Pirmajame kėlinyje buvo daugiau kovos, buvo ir momentų, kuriuos reikėjo realizuoti. Antrajame padėjo tai, kad mes treniruojamės šioje aikštėje, esame labiau jai pasiruošę. „Ekranui“ buvo sunkiau. Ėmėme juos spausti, pavyko standartinės situacijos. Džiaugiuosi įmuštais įvarčiais ir tais momentais, kai nepavyko įmušti pabaigoje, nusprendus, kad rungtynės laimėtos.“

Nerijus Mačiulis („Kruoja“): „Rungtynės buvo sunkios, kovingos, bet svarbiausia pergalė. Karštis, aikštė - viskas susideda, bet nugalėjo tas, kas labiau norėjo. Džiaugiamės, kad šiandien pasiekėme tokią sunkią pergalę. Pirmas įvartis turėjo didelę reikšmę. Kai lygūs varžovai, viena klaidelė, vienas atsitiktinumas ir vienas blogai sužaistas momentas gali nulemti rungtynes. Mano tas įvartis turbūt ir padėjo didelį, didelį tašką.“

Treneris Valdas Dambriauskas („Ekranas“): „Žaidimas aiškus - metimas į priekį ant aukšto puolėjo, kuris numetinėja galva. Rungtynės buvo iki pirmo įvarčio. Abu tie jų įvarčiai buvo įmušti vienodai po aukštų perdavimų į priekį, kur R.Beniušis numetė kamuolį galva. Lygiai taip pat pralaimėjimu pradėjome pirmą ratą. Vaikinams noriu padėkoti už kovą, kad ir prie rezultato 2:0 žaidė iki galo, kovojo ir nepasidavė. Pabaigoje net gi sukūrėme porą pavojingų epizodų prie „Kruojos“ vartų. Dirbsime toliau. Neabejoju, kaip atsigavome po pralaimėjimo pirmajame rate, taip atsigausime ir dabar.“

Tomas Dapkus („Ekranas“): „Trupučiuką trukdė sąlygos. Žaidimas mūsų nebuvo prastas, bet ir jie neprastai atrodė. Gana apylygės rungtynės buvo. „Kruoja“ dėl aukštų kamuolių kovoja neblogai. R.Beniušis susirenka beveik visus kamuolius - nuostabu. Nėra lengva prieš jį žaisti. Negalima sakyti, kad antras įvartis išmušė, bet šiek tiek sunerimome, nes 2:0 ir nėra lengva atsistatyti. Bet mes kovojome iki galo. „Kruoją“ galima nugalėti ir mes tą padarysime ateityje.“