Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

„Ekrano“ ir „Bangos“ dvikova – vėl be įvarčių (komentarai)

„Ekrano“ ir „Bangos“ dvikova – vėl be įvarčių  (komentarai)

„Ekranas“ ir „Banga“ pakartojo pirmojo rato rezultatą „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionato 13-ajame ture. Pergalės atveju abi ekipos turėjo galimybę turnyro lentelėje pasivyti lyderių trejetuką, tačiau, dvikovai Panevėžyje pasibaigus be įvarčių 0:0, pakeitimų joje neįvyko.

Jau 15-ąją mačo sekundę pasižymėti galėjo Lukas Kochanauskas, bet sulaukęs tikslaus perdavimo iš gilumos ir prieš vartus dešinėje pusėje iššokęs puolėjas iš aštraus kampo smūgiavo netaikliai.

5-ąją minutę aikštės šeimininkai surengė sau būdingą greitą ataką, prasidėjusią dar prie „Ekrano“ vartų. Kamuolį kairėje varžovų aikštės pusėje gavęs Tomas Salamanavičius nusprendė smūgiuoti į toli ir darbo „Bangos“ vartininkui Soslanbekui Aršijevui nesuteikė.

Pamažu pripratę prie aikštės gargždiškiai išlygino žaidimą ir surengė keletą išpuolių. Galva netaikliai smūgiavo Mantas Gudauskas, vėliau, Aslanbekui Tsalagovui numetu kamuolį, iš labai aštraus kampo į vartus nepataikė Aurelijus Staponka.

„Bangą“ sėkmė lydėjo 11-ąją minutę. Elivelto, L.Kochanauskas ir Dovydas Norvilas surengė labai gražią panevėžiečių ataką, kurią tik paskutiniu momentu nutraukė koją kyštelėjęs ir vos nenukreipęs kamuolio į savo vartus gynėjas.

Geriausią progą svečiai sukūrė kėlinio viduryje. Po Evaldo Grigaičio perdavimo kamuolį baudos aikštelėje sulaukė be priežiūros paliktas Aleksandras Ruskichas. Šiek tiek uždelsęs ir suklaidinęs spėjusį prišokti varžovą, jis smūgiavo pažeme į artimą vartų kampą, bet į vartus nepataikė, kamuolys prariedėjo visiškai šalia virpsto.

27-ąją minutę už galvos griebėsi stadione susirinkę varžovai. Elivelto puikiai pakeitė kamuolio kryptį po T.Salamanavičiaus jam skirto perdavimo į baudos aikštelę ir vieną prieš vartus išvedė Uchenną Umeh. Tačiau legionierius šiek tiek nespėjo prie kamuolio ir jį pasitikęs A.Aršijevas sutrukdė tiksliai užbaigti gražią ataką.

Prieš pat pertrauką „Ekranas“ surengė dar vieną pavojingą užpuolį, kurio smaigalyje atsidūręs T.Salamanavičius galva apmaudžiai nepataikė į kamuolį ir nesugebėjo „uždaryti“ aštraus D.Norvilo perdavimo iš dešiniojo flango.

Antrajame kėlinyje žaidimo scenarijus nesikeitė, vartininkai darbo praktiškai neturėjo. 55-ąją minutę po kampinio šanso pasižymėti neišnaudojo Edvinas Girdvainis, bet, iššokęs aukščiau už visus, smūgiu galva į vartus nepataikė.

Praėjus keturioms minutėms, retą galimybę įsijungti į žaidimą gavo Kornelijus Timofejevas. Aikštės šeimininkų vartininkui teko kumščiu išsmūgiuoti kamuolį po pavojingo Aleksandro Ruskicho perdavimo į baudos aikštelę.

Nors gynėjai su jais tvarkėsi, tačiau kampiniai antroje dvikovos pusėje prie „Bangos“ vartų kėlė bene daugiausiai nemalonumų svečiams. Po vieno jų, atšokus kamuolius, U.Umeh pavojingai smūgiavo iš toli 60-ąją minutę.

Kėlinio viduryje „Ekranas“ surengė pavojingiausią progą. D.Norvilas puikiu perdavimu iš gilumos vieną prieš vartus išvedė Elivelto. Jį pavijęs Mantas Gudauskas pažeidė taisykles netoli baudos aikštelės ir galėjo džiaugtis likęs aikštėje, teisėjui parodžius geltoną kortelę. Baudos smūgiu kamuolį į vartus labai pavojingai pasiuntė Edgaras Baranauskas, privertęs S.Aršijevą šuoliu gelbėti komandą.

70-ąją minutę Karolis Urbaitis griebėsi už galvos, nes, įkirtęs į baudos aikštelę ir nerdamas link vartų, nepasiekė kamuolio po to, kai, laimėjęs oro dvikovą kampinio metu, A.Staponka jį numetė link tolimojo virpsto.

Mačui baigiantis, ėmė virti aistros. Po pražangos susistumdė Maksimas Chablovas ir E.Baranauskas. Rungtynių arbitras žaidėjus „nuramino“ geltonomis kortelėmis.

Jau per pridėtą laiką rungtynes laimėti galėjo abi komandos. Pirmasis į vartus po A.Tsalagovo perdavimo galva į tuščią kampą nepataikė M.Chablovas. Kitoje aikštės pusėje po kampinio be priežiūros palikto Aleksandaro Šušnjaro pažeme smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Vaidas Žutautas („Banga“): „Manome, kad šiandien pateikėme teisingą rezultatą. Svarbiausia mums buvo kažką užkabinti, kažkokį taškelį. Tą ir padarėme. Nei mums pavyksta įmušti, nei jiems. Šiandien oro sąlygos ir sunki aikštė, be to, ketvirtos rungtynės per dvylika dienų, plius traumos. Šiandien atvažiavome tik su dviem keitimais. Antrą kėlinį pastiprinti nebuvo kuo, kad įleisti kokį nors gyvesnį žaidėją. Daug kovos buvo, daug dvikovų, aukštų kamuolių. Neakcentavome gynybinio futbolo. Bandėme kažką kurti, žaisti kontratakomis, bet nesigaudavo paskutinis perdavimas.“

Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Pirmą kėlinį turėjome daugiau erdvės. Elivelto ir L.Kochanauskui pavykdavo greičiau išeti į atakas, priimti kamuolį. Antrajame pablogėjo aikštės kokybė, neleido žaisti to futbolo, ką darėme pirmajame kėlinyje - ištrypta, minkšta, liejui lyjant. Mūsų priekiniai žaidėjai negavo užsikabinti už kamuolio, sustodavome pakeliui, todėl tranzicija atakoje nebebuvo tokia gera. Turėjome momentų, pusiau progų, kai galėjome pasižymėti, bet kartais būna tokių dienų. Po lygiųjų jaučiamės kaip pralaimėję. Vaikinai taip pat jaučia, kad galėjo daugiau, kad turėjo. Dėkingas visiems. Kovėmės iki paskutinės sekundės, ėjome į priekį ir norėjome laimėti.“

Uchenna Umeh („Ekranas“): „Stengėmės šiandien padaryti viską, kad laimėtume rungtynes. Oras trukdė, bet manau, kad šiandien žaidėme gerai. Sukūrėme nemažai progų, bet negalėjome įmušti. Pabaigoje turėjom įmušti, bet, galima sakyti, šiandien nebuvo mūsų diena. Aikštės kokybė nepadėjo visai komandai, bet turime žaisti nežiūrint į tai, kokia aikštė. Vis tiek šiandien žaidėme gerai, laikėmės plano, dominavome, bet toks tas futbolas: kartais sužaidi lygiosiomis, kartais - laimi ar pralaimi.“