9 turas / Bal 20 , Šiauliai
9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

„Ekranas“ sugrįžimą į „Aukštaitijos“ stadioną pažymėjo šešiais įvarčiais (komentarai)

„Ekranas“ nepasigailėjo „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionato autsaiderės Alytaus „Dainavos“ 11-ajame ture. Pirmą kartą šiame sezone rungtyniavę „Aukštaitijos“ stadione, panevėžiečiai varžovus sutriuškino antrajame kėlinyje - 6:0 (1:0). Kartą pasižymėjęs Elivelto bei du įvarčius įmušęs Lukas Kochanauskas snaiperių sąrašo viršuje pavijo Ričardą Beniušį.

Nuo rungtynių pradžios link varžovų vartų nuskubėjęs „Ekrano“ atakos traukinys galėjo parsivežti įvartį jau pačią pirmąją mačo minutę, bet po pražangos į baudos aikštelę pakeltą kamuolį koja virš vartų pasiuntė Elivelto.

7-ąją minutę dar viena standartinė situacija prie alytiškių vartų pasibaigė netaikliu Edgaro Baranausko smūgiu galva iš kelių metrų. Kitos „Ekrano“ atakos metu idealios progos neišnaudojo Tomas Dapkus. Po perdavimo iš aikštės gilumos vienas prieš vartininką atsidūręs saugas nesugebėjo pergudrauti patikimai sužaidusio Donato Mikučionio.

Jo kolegai „Ekrano“ vartuose Kornelijui Timofejevui į žaidimą įsijungti ir sugauti nestiprų Teisio Leskausko tolimą smūgį pažeme teko tik 15-ąją minutę.

Po trijų minučių baudos aikštelės prieigose buvo nugriautas Lukas Kochanauskas. Prie kamuolio stojęs E.Baranauskas pasiuntė jį į artimąjį vartų kampą, bet komandą nuo įvarčio šuoliu išgelbėjo D.Mikučionis.

Tačiau „Dainavos“ vartininkas liko bejėgis 23-ąją minutę. Po traumos į panevėžiečių sudėtį sugrįžęs Aleksandaras Šušnjaras pats pradėjo ir pats užbaigė gražią „Ekrano“ ataką. Po reido link varžovų vartų serbas iš pradžių atliko perdavimą Donatui Norvilui, o po to smūgiu galva į tinklą pasiuntė R.Piloto iš krašto pakeltą kamuolį.

27-ąją minutę abi komandos prarado po vieną žaidėją. Iš aikštės dėl nesportiško elgesio rungtynes anksčiau laiko baigė raudonas korteles prieš save išvydę Tomas Salamanavičius ir Skirmantas Šeštavickas. Po pašalinimo „Ekrano“ atakos prarado turėtą aštrumą. Žaidimas ir toliau vyko „Dainavos“ aikštės pusėje, tačiau itin pavojingų momentų panevėžiečiams sukurti nesisekė.

33-ąją minutę po perdavimo iš aikštės gilumos vienas prieš vartus galėjo iššokti Elivelto. Jį nugriovęs Nedas Čeplinskas galėjo lengviau atsikvėpti, kadangi rungtynių arbitras jam parodė tik geltoną kortelę. R.Pilotas baudos smūgiu į vartus nepataikė.

Elivelto galėjo išnaudojo vieną iš daugelio pirmajame kėlinyje keltų kampinių, bet po E.Baranausko perdavimo laisvas galva smūgiavo šalia tolimo vartų virpsto.

Išart po pertraukos darsyk komandą išgelbėjo D.Mikučionis. Po kampinio ir rikošeto baudos aikštelėje kamuolys nukrito visiškai laisvam L.Kochanauskui, bet šio smūgį kojomis už aikštės ribų nukreipė „Dainavos“ vartų sargas.

50-ąją minutę į svečių vartus krito antrasis įvartis. Antrojo rungtynėse tikslų perdavimą atlikus R.Pilotui, iš kelių metrų atstumo pasižymėjo Elivelto. Brazilui tereikėjo tiksliai pataikyti į kamuolį.

Po dviejų minučių „Ekranas“ pagaliau išnaudojo vieną iš gausybės kampinių. A.Šušnjaras nesunkiai laimėjo oro dvikovą, galva numesdamas kamuolį laisvam T.Dapkui, kuris savo šanso nepraleido.

Vos keliolikos sekundžių aikštėje užteko Edvardui Tamulevičiui įmušti ketvirtąjį komandos įvartį 65-ąją minutę. Po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas pirmu prisilietimu po kampinio užtikrintai galva pasiuntė kamuolį į vartus.

71-ąją minutę baudos aikštelėje buvo nugriautas varžovų gynybą prasiveržimais nuolat draskęs R.Pilotas. Skyrus 11 m. baudinį, prie kamuolio stojo daug progų šiose rungtynėse neišnaudojęs L.Kochanauskas. Puolėjas šįkart smūgiavo užtikrintai.

Jau po dviejų minučių, pakėlus kampinį „Dainavos“ baudos aikštelėje kilo gaisras. Gynėjams nepavykus panaikinti pavojaus, savo laimę smūgiu pabandė Aivaras Meškinis, bet nestipriai spirtą kamuolį susistabdė jo kelyje buvęs L.Kochanauskas ir nukreipė į tolimą vartų tinklą, sąskaiton įsirašydamas dublį.

Per likusį laiką gerų progų neišnaudojo D.Norvilas ir Lukas Baranauskas. Pastarojo sudėtiną smūgį galva puikiu akrobatiniu šuoliu į kampinį pirštų galais sugebėjo nukreipti D.Mikučionis.

Paskutinę dvikovos minutę garbės įvartį galėjo pelnyti Domas Ivanauskas. Perėmęs kamuolį iš neapdairiai sužaidusio varžovo, alytiškis išbėgo vienas prieš vartus, tačiau smūgiuoti sudelsė ir į gynybą spėjęs sugrįžti A.Šušnjaras kamuolį atėmė.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Kaip bebūtų gaila, bet visoms komandoms lengviausios rungtynės yra prieš „Dainavą“. Treneriams niekada nebūna lengvų rungtynių, bet žaidėjai tikėjosi, kad privalome iškovoti pergalę. Smagu, kad pavyko tą padaryti be didesnių pastangų. Raudona kortelė buvo tas degutas, kuris gadina visą statinę medaus. Atsitiko, kaip atsitiko. Didesnis nuostolis buvo „Dainavos“ komandai, nes, žaidžiant dešimt prieš dešimt, atsiranda daugiau erdvės ir sunkiau perdengti zonas. Mums ta kortelė įtakos neturėjo, pasikeitė schema, bet ir toliau žaidėme dviem puolėjais.“

Rytis Pilotas („Ekranas“): „Visų pirma noriu padėkoti „Dainavos“ komandai, kuri atvažiavo su jauna komanda ir davė kovą šiandien. Nors ir 6:0, atrodė, kad aikštėje lengva, bet iš tikrųjų jie kaunasi, spardo per kojas. Kartais reikia tokių rungtynių, kurios įneša pozityvumo į komandą ypač po pralaimėjimo. Pirmajame kėlinyje pritrūko užbaigimo ir tikslumo. Tereikėjo vieno, antro įvarčio ir prisišaudėme. Jei taip sektųsi žaisti prieš „Žalgirį“, sakyčiau, kad tai - man sėkmingiausios rungtynės, bet prieš „Dainavą“ šiandien visiems gerai sekėsi.“

Treneris Sergėjus Aleinikovas („Dainava“): „Kai varžovas žaidžia prieš nieką, jį vertinti sunku. „Ekranui“ savo jėgą reikia tikrinti prieš stiprias komandas. Šiandien jie turėjo gerą treniruotę antrajame kėlinyje. Kol mūsų vaikinams užteko jėgų, jie kažką darė, vėliau - tos pačios klaidos per pirmas 10 antrojo kėlinio minučių ir komanda dingsta. N.Kavaliauskas praleidžia dėl kortelių, R.Stankevičius patyrė traumą. Tikiuosi, kitoms rungtynėms jie abu bus pasiruošę ir pridės bent kokios jėgos, nes kiti vaikinai per jauni žaisti A lygoje. Jie neturi nei patirties, todėl dabar jie ją kaupia. Tikiuosi, kad po pertraukos sezone bus permainų.“

Teisis Leskauskas („Dainava“): „Ką čia ir begalvoti, kai eilė praloštų rungtynių nemažu skirtumu. Sunku jauniems žaisti. „Ekranas“ irgi jauna komanda, bet šiai dienai yra kaip yra. Tiek N.Kavaliausko, tiek R.Stankevičiaus labai trūko. Rezultatas to neatspindėjo, bet aikštėje jų trūko. Mūsų amžiaus vidurkis nežinau, ar siekė 19 metų. Žaidžiame kaip galime. Trūksta jėgų, psichologinio pasirengimo. Nėra komandos branduolio - labai trūksta vyresnių žaidėjų, kurie pasakytų, paskatintų.“