„Ekranas“ pratęsė įspūdingą pergalių seriją (komentarai)

Panevėžio „Ekranas“ iškovojo jau šeštąją pergalę iš eilės. Lietuvos čempionai „SMScredit.lt A lygos“ čempionato XIV turo rungtynėse išvykoje minimalia persvara 1:0 (1:0) įveikė Marijampolės „Sūduvą“ ir pakilo į turnyrinės lentelės viršų, aplenkdami vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Vilniaus „Žalgirį“.

Dvikovą aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai. Nerijus Valskis 6-ąją minutę patikrino Tado Kaunecko budrumą smūgiu iš toli. „Ekrano“ vartininkui nepavyko sėkmingai atmušti kamuolio, tačiau suskubę gynėjai pavojų panaikino.

Dar po trijų minučių N.Valskis turėjo puikią progą išvesti savo komandą į priekį. Saugas įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino Oscarą Reyesą tačiau jo smūgį atrėmė puikiai sužaidęs T.Kauneckas.

Kėlino viduryje žaidimas išsilygino. 29-ąją minutę Aurimas Vertelis turėjo progą įmušti gražiu smūgiu, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės po perdavimo iš kairiojo krašto, tačiau į vartus nepataikė.

38-ąją minutę į „Sūduvos“ vartus krito įvartis. Donatas Petrauskas atliko aštrų perdavimą iš dešiniojo krašto A.Verteliui, kuris aplenkė Vytautą Lasevičių ir iš poros metrų pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje Mohamadas Kdouh pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau komandos draugai į ataką neprisijungė, todėl svečių gynėjai perdavimą nesunkiai perėmė. Matydamas, kad komandai nesiseka kurti progų prie atsitraukusio „Ekrano“ vartų, Darius Gvildys 64-ąją minutę į aikštę metė Rafaelį Ledesmą.

Keitimas šiek tiek pagyvino Marijampolės komandos puolimą, tačiau, žaidimui vis labiau persikeliant į svečių aikštės pusę, aikštės šeimininkams pavyko uždirbti tik keletą kampinių. Panevėžiečiai gynėsi be priekaištų, išlaikydami palankų sau rezultatą.

Treneris V.Dambrauskas („Ekranas“): „Nežinau, ar žiūrovams patiko šios rungtynės. Jos buvo kovingos, bet galbūt ne itin gražios. Aišku, oro sąlygos tą labai įtakojo. Pirmą kėlinį turėjome akivaizdžių problemų su aikšte. Galbūt kai kurie žaidėjai prašovė su avalyne. Galbūt dėl šios priežasties buvo labai daug klaidų. Rungtynės vyko iki pirmo įvarčio. Buvo aišku, kad tie, kurie įmuš pirmieji, turės ženklų pranašumą. Oro sąlygos ir abiejų komandų žaidimas leido tikėtis, kad įmušus įvartį bus ginamas rezultatas. Neskaitant dviejų momentų pirmajame kėlinyje, manau, labai gerai pavyko neutralizuoti pavongiausius „Sūduvos“ žaidėjus - Valskį ir Baranovskį. Neleidome jiems gauti erdvės, priimti kamuolio centrinėje zonoje ir suktis į priekį. Neleidome jiems įsibėgėti. Tikėjomės, kad antrame kėlinyje kažkuriuo metu pasirodys R. Ledesma. Tuomet akcentavome asmeninę gynybą. Manau, kad pavyko jį supančioti. Keletą standartinių situacijų jis turėjo, bet mūsų vartams negrasino.“

Treneris D.Gvildys („Sūduva“): „Komentuoti kažką sunku, bet tai buvo lygiaverčių komandų susitikimas. Kaip bebūtų gaila, viską lėmė viena klaida. Ir tą klaidą padarėme mes. Man patiko, kad vaikinai žaidė iki galo, esu dėkingas už kovingumą. Yra mūsų žaidime momentų, kuriuos tikrai dar reikia taisyti, turime išnaudoti situacijas. Pirmame kėlinyje turėjome progų, bet nepavyko įmušti. N. Valskio smūgis buvo geras, bet „Ekrano“ vartininkas labai pavyzdingai sužaidė. Kadangi tokia slidi buvo aikštė, joje buvo daugiau dvikovų, nei žaidimo. Nemažai broko.“

A.Vertelis („Ekranas“): „Kaip ir tikėjomės, mačas nebuvo lengvas. Apie tai, kad čia galime laimėti nesunkiai nebuvo net kalbos. Žinome, ką gali ir ką moka „Sūduva“. Žinoma, šiandien žaidimą pakoregavo aikštės būklė, prilijo labai daug. Žaidėme gal ir prastai, bet laimėjome. Visi kovojo, norėjo iki galo išlaikyti persvarą. Pabaiga buvo tokia nervinga. Nereikia norėti lengvos pabaigos, kai marijampoliečiai žūtbūt stengėsi bėgti į priekį ir lyginti rezultatą. Taip jau gavosi. Bet mes kovojom iki galo ir atsilaikėme. Pasiekėme svarbią pergalę ir iškovojome taip reikalings taškus.“

E.Girdvainis („Ekranas“): „Rungtynės buvo sunkios ir dar toks oras papuolė. Kamuolys neprognozuojamas, žaidėjai slidinėjo. Gynėjams didelė atsakomybė, kad nepaslysti lemtingu metu, vartininkui taip pat nelengva buvo. Tikrai labai sunki pergalė. Pirmame kėlinyje gal geriau sekėsi, antrame mus šiek tiek paspaudė, bet svarbiausia, kad iškovojome tris taškus. Iš kiekvienos komandos mes dabar laukiame pasipriešinimo. Į kiekvienas rungtynes einame kaip į paskutines. Niekada nesitikime, kad prieš kažką žaisti bus lengva. Vertiname visus varžovus. „Sūduva“ pabaigoje pradėjo žaisti trimis gynėjais, puolimą stiprino, nebebuvo jiems kur trauktis. Džiaugiuosi, kad atlaikėme tą spaudimą.“