"Ekranas" pralaimėjo Islandijoje ir pasitraukė iš Čempionų lygos

fkekranas.lt

Panevėžio "Ekranas" po atkaklios kovos išvykoje buvo priverstas pripažinti Islandijos "Hafnarfjordur" ekipos pranašumą. 26-ąją minutę išsiveržusiems į priekį ekraniečiams persvaros išlaikyti nepavyko ir pergalę rezultatu 2:1 šventė šeimininkai. Pralaimėjimas išvykoje lėmė tai, kad FK "Ekranas" priverstas pasitraukti iš tolimesnės kovos UEFA Čempionų lygos atrankoje.

Rungtynes kur kas aktyviau pradėjo panevėžiečiai, kurie nedelsiant puolė ieškoti kelių varžovį vartų link. Kad islandai nebuvo linkę panevėžiečiams leisti kurti progų, rodo ir pražangų skaičius bei parodytos geltonos kortelės. Per dešimties minučių atkarpą įspėjančia kortele buvo nubausti du islandai ir kartą ne pagal taisykles sužaidęs "Ekrano" kapitonas Giedrius Tomkevičius. Lietuvos čempionams rungtynės prasidėjo nemalonumais, kai jau 16-ą minutę teko atlikti priverstinį keitimą. Traumą patyrusį legionierių iš Serbijos Dejaną Djeničių pakeitė latvis Igoris Kozlovas.

Tačiau jau 26-ą minutę rankas į viršų kėlė ekraniečiai, kai varžovams baudos aikštelėje nugriovus Egidijų Varną buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį šaltakraujiškai realizavo Arsenijus Buinickis.

Po praleisto įvarčio islandai kelias minutes atrodė sutrikę, tačiau netrukus jau šeimininkai vieną po kitos rezgė pavojingas atakas ir tik vartininko Tado Kaunecko sėkmingas žaidimas leido apsiginti nuo "Hafnafjordur" išpuolių.

Tačiau, situacija aukštyn kojomis apsivertė 38-ą minutę, kai subyrėjus "Ekrano" gynybai islandai uždirbo kampinį ir juo pasnaudoję išlygino rezultatą - 1:1.

Antrasis kėlinys prasidėjo itin nervingai, o 52-ą minutę iš aikštės buvo išvarytas Oscaras Reyesas. Futbolininkas paskutinės vilties pražanga sustabdė į priekį pabėgti bandžiusį islandų žaidėją. Dešimtyje likusiems panevėžiečiams žaisti buvo nelengva, o bandymus kurti atakas šeimininkai dažnai nutraukdavo šiurkščiomis pražangomis, o iš viso "hafnarfjordur" žaidėjams buvo parodytos 6 geltonos kortelės.

Mačui artėjant pabaigos link ekraniečiai į puolimą metė Vitalijų Kavaliauską, kuriam pavyko rungtynių pabaigoje susikurti puikią progą, tačiau jo smūgį iš kelių metrų atrėmė varžovų vartininkas.

Tiksint paskutinėms pridėto laiko sekundėms į "Ekrano" ataką įsijungė vartininkas T.Kauneckas, tačiau varžovai perėmė kamuolį ir spėjo jį pasiųsti į vartus. Iš karto po to mačo arbitras paskelbė apie rungtynių pabaigą, kurias rezultatu 2:1 laimėjo Islandijos komanda.

Bendru dviejų rungtynių rezultatu 1:3 pralaimėję panevėžiečiai pasitraukė iš tolesnės kovos UEFA Čempionų lygos atrankoje.