„Ekranas“ išsigelbėjo tik paskutinę dvikovos minutę (komentarai)

Dovydo Norvilo įvartis paskutinę rungtynių minute išplėšė Panevėžio „Ekrano“ pergalę „SMScredit.lt A lygos“ čempionato XVII ture. Atsilikdami po pirmosios dvikovos pusės, Lietuvos čempionai savo aikštėje tik antrajame kėlinyje sugebėjo palaužti nukraujavusią „Šiaulių“ ekipą, ją įveikdami rezultatu 2:1 (0:1).

Nuo rungtynių pradžios iniciatyvą į savo rankas perėmęs „Ekranas“ pirmą pavojingą epizodą prie svečių vartų sukūrė tik 15-ąją minutę, kai pavojingai virš vartų smūgiavo Igoris Kozlovas. Panevėžiečiai daugumą savo atakų rengė dešiniuoju kraštu, kur labai aktyviai žaidė Tadas Markevičius.

27-ąją minute „Ekranas“ privalėjo išsiveržti į priekį, tačiau Aurimas Vertelis po idealiai tikslaus Ryčio Piloto perdavimo stipriu smūgiu sudrebino šiauliečių vartų skersinį. Pakartotinį Arsenijaus Buinickio smūgi blokavo Vytas Gašpuitis.

Dar po minutės aikštės šeimininkai surengė kontrataką, kurios metu net tryse iššoko prieš vieną šiauliečių gynėją. T.Markevičius vietoje smūgio į vartus pasirinko perdavimą A.Buinickiui, šis suklaidino vieną gynėją, tačiau pasiųsti kamuolį į tuščią vartų kampą sutrukdė į gynybą spėjęs sugrįžti Andrius Kazakevičius.

Atlaikę „Ekrano“ atakų laviną, svečiai 34-ąją minutę uždirbo teisę pirmą kartą rungtynėse kelti kampinį. Pasinaudoję varžovų gynėjų pasyvumu, „Šiaulių“ futbolininkai greitai grąžino kamuolį į žaidimą ir pelnė labai netikėtą įvartį, kai kamuolys po Armino Vaskelos smūgio atsitrenkė į gynėjo koją ir aukšta trajektorija nusileido tolimame vartų kampe.

Įsiveržę į priekį svečiai po dviejų minučių turėjo dar vieną progą padvigubinti rezultatą, tačiau Tomo Birškio smūgis iš 17 metrų praskriejo šalia Tado Kaunecko ginamų vartų.

39-ąją minutę T.Markevičius atliko eilinį aštrų reidą į „Šiaulių“ baudos aikštelę, bet perdavimo sulaukęs A.Vertelis tiksliai pataikyti į kamuolį nesugebėjo.

Per pertrauką „Ekrano“ treneriai pakoregavo komandos žaidimą, į aikštę mesdami du naujus žaidėjus: D. Norvilą ir Arną Riboką. D.Norvilas 50-ąją minutę baudos smūgiu buvo labai arti įvarčio, bet kamuolys, palietęs į skersinį, paliko aikštę. Po trijų minučių pasižymėti galėjo ir A.Ribokas, tačiau, įkirtęs į baudos aikštelę ir sulaukęs gero A.Buinicko perdavimo, į tolimą vartų kampą nepataikė.

Egidijui Varnui pelnyti įvartį ir išlyginti rezultatą prireikė tik 9 minučių. Po keitimo aikštėje pasirodęs „Ekrano“ senbuvis pasinaudojo tiksliu A. Buinickio perdavimu ir, nestabdydamas kamuolio, labai stipriu smūgiu nepaliko „Šiaulių“ sudėtyje debiutavusiam vartininkui Edgarui Jonaičiui jokių šansų.

Kėlinio viduryje „Ekranas“ visiškai perėmė iniciatyvą, uždarymas šiauliečius jų vartų pusėje. A.Buinickis susikūrė dvi geras progas įvarčiams, tačiau kartą pataikė į tiesiai į vartininką, vėliau po jo labai pavojingo smūgio kamuolys prariedėjo visai šalia virpsto.

Per paskutines 10 minučių „Ekranas“ prie svečių vartų vieną po kito kėlė penkis kampinius, tačiau „Šiaulių“ gynėjai neklydo. Po vieno iš kampinių A.Vaskėla gavo kamuolį prie savo baudos aikštelės ribų, atliko puikų reidą per visa aikštę ir stipriu smūgiu patikrino T.Kaunecko budrumą.

Paskutinę pagrindinio laiko minutę Lietuvos čempionai išsigelbėjo. E.Varnas sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, tačiau sudelsė. Gynėjų išmuštą kamuolį antruoju bandymu į vartus pasiųsti nepavyko ir A.Buinickiui. Jo smūgiuotas kamuolys taip pat užstrigo šiauliečių gynyboje, bet atšoko tiesiai D.Norvilui po kojomis, kuris krisdamas sugebėjo nukreipti kamuolį į tinklą.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Aišku, tikėjome sunkių rungtynių. Niekas nesitiki, kad bus lengva ir žaidėjus tam nuteikinėjom. Bet, kaip matėme, ypač pirmą kėlinį ne visi tai suprato. Kai kurie galvojo, kad gali atsikėlę, išlipę iš lovos ir šokinėdami viena koja gali čia apžaisti. Visgi, tai nėra apskrities čempionatas ir kiekvienose rungtynėse reikia žaisti ir išsikrauti maksimaliai. Manau, kad keitimai negalėjo nepasiteisinti. Žaidėjai yra jauni, jie nori žaisti, yra alkani to žaidimo minučių. Po tokio pirmo kėlinio kitaip ir būti negalėjo. Prasčiau žaisti nebuvo galima. Visa komanda antrajame kėlinyje žaidė truputį kitaip. Galbūt tie jaunesni žaidėjai, kurie įėjo į aikštę, taip pat ir Egidijaus Varno pasirodymas ir tas išlyginamasis įvartis, sustiprino žaidimą. Du žaidėjai, išėję po keitimo, nulėmė mūsų komandos pergalę. Sakėme komandai, kad vienintelė vieta, kurią „Šiauliams“ reikia tikrai pakeisti yra vartininkas. Visose kitose pozicijose žaidėjai norės įrodinėti savo vertę, kad jie gali žaisti. Tie mūsų žodžiai kai kuriems žaidėjams pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo. Pirmame kėlinyje atrodėme tikrai blogai. Turnyro lentelėje dar trys taškai. Reikia žiūrėti į priekį. Taip žaidžiant, šiandien išlipome, kitą kartą galime neišlipti. Futbolas, kad ir kaip banaliai beskambėtų, yra 90 minučių. Negalime pradėti žaisti tiktai antrą kėlinį, nes jo kitą kartą gali ir neužtekti. Koncetruojamės artimiausioms rungtynėms, bet žinoma norėtųsi geresnės formos ir geresnėio žaidimo. Galbūt kažkiek pastiprėsim prieš Europos kovas, bet - kad ir kaip bebūtų kad ir su kokiu žaidimu ir kokia sudėtimi - taškus renkame.“

Dovydas Norvilas („Ekranas“): „Kamuolys atšoko, stengiausi mušti į vartų pusę ir įkrito. Net nemačiau, kaip įkrito. Iš tikrųjų, pasisekė. Ačiū žiūrovams, kurie atėjo palaikyti. Gal šiandien buvo tokia diena, kad iš pradžių nėjo, bet pabaigoje pralaužėme. Susidėjo daug dalykų. Ir oras - antrą valandą žaisti nėra lengva, buvo karšta tiek jiems, tiek mums. Sąlygos buvo vienodos.“

Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Rezultatas netenkina. Skaudu prasileisti paskutinėmis minutėmis, bet žiūrint iš žaidimo pusės, esu patenkintas. Iki gero žaidimo dar toli, bet noriu vyrams padėkoti. Prieš rungtynes prašiau atsidavimo. Jie, ką galėjo, viską aikštėje atidavė. Aišku, „Ekranas“ turėjo iniciatyvą, bet mes kontratakavome ir keletą momentų pritrūko aštrumo, kad jas užbaigtume įvarčiu ar bent jau smūgiu į vartus. To pasekoje, „Ekranas“, antrajame kėlinyje įmušė du įvarčius. Toks pralaimėjimas kiekvienam yra skaudus. Malonu, kad jaunas žaidėjas išėjęs į aikštę ne tik kad netrukdo komandai, bet jai ir padeda. Kiek jų buvo startinėje sudėtyje, nei vienas nenuvylė. Aišku, tų klaidų pasitaiko. Ir patyręs žaidėjęs jų padaro, bet jaunam tas klaidas gali atleisti. Jei norės tobulėti, iš ju išaugs neblogi futbolininkai. Pabaigoje praradome koncentraciją, jau buvo pakartotiniai smūgiai. Jau prieš tai įsiveržė į aikštelę, galėjo pelnyti įvartį, po to jau buvo antras ar trečias smūgis, nebesužiūrėjome žmonių. Toks apgaulingas smūgis, nueinantis. Gal kažkiek „Ekranui“ pasisekė su tuo smūgiu. Aišku, prieš tai buvo ir virpstas, ir skersinis, tai negali sakyti, kad mes buvome verti pergalės, bet vien dėl kovingumo tašką galėjome paimti.“

Tautvydas Eliošius („Šiauliai“): „Apyligės rungtynės. Pradžioje gal į aikštę išėjome šiek tiek atsipalaidavę, jie turėjo keletą tikrai realių progų ir galėjo nubausti, bet nenubaudė. Mes įmušėme įvartį ir laikėmės gan neblogai. Antrojo kėlinio pabaigoje šiek tiek „pasėdome“, praleidome pirmą įvartį ir gale - antrą prieš pat pabaigą. Pabaigoje pritrūko koncentracijos, reikėjo paprasčiau išnešti kamuolį. Prieš tai ataką mes galėjome įmušti, neįmušėme ir kitą ataką jau gavome įvartį. Aišku, jauna komanda, gal to susikaupimo ir patirties kartais trūksta. Jaučiasi pokyčiai. Visi, kas išėjo, buvo pagrindo žaidėjai. Dabar su tokia jauna komanda atvažiavome. Bet, manau, neprastai sužaidė visi, ir tie, kurie šiandien debiutavo. Bravo vyrams, šaunuoliai. Gaila, aišku. Taškas, galvoju, būtų teisingiausias rezultatas.“