„Ekranas“ išplėšė pergalę Pakruojyje (komentarai)

88-ąją rungtynių minutę Arsenijus Buinickis realizavo 11 m. baudinį, atnešusį Panevėžio „Ekranui“ ketvirtąją iš eilės pergalę „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Lietuvos čempionai išvykoje minimalia persvara 1:0 (0:0) įveikė Pakruojo „Kruoją“ ir pakilo į antrąją turnyrinės lentelės vietą, dėl geresnio įmuštų ir praleistų įvarčių santykio aplenkdami Klaipėdos „Atlantą“.

Pirmąją galimybę išsiveržti į priekį sukūrė aikštės šeimininkai. 13-ąją minutę Ričardas Beniušis po kampinio iššoko aukščiau už visus, tačiau smūgiu galva į vartus nepataikė. Dviem puolėjais žaidęs „Ekranas“ savo atakas grindė aukštais perdavimais, tačiau „Kruojos“ gynėjai klaidų nedarė ir nesunkiai nutraukdavo visus svečių bandymus.

17-ąją minutę tarpusavyje nesutarė Tadas Kauneckas ir Osvaras Reyesas, išbėgę link kamuolio. Jų laimei, R.Beniušis nesusiorientavo situacijoje ir nesugebėjo išnaudoti to, kad Panevėžio klubo vartai buvo likę tušti.

Mariui Eltermaniui pirmą kartą savo meistriškumą pademonstruoti teko tik 22-ąją minutę. Vitalijus Kavaliauskas iškrapštė kamuolį iš po gynėjo kojos ir pabandė pataikyti į tolimą kampą, bet „Kruojos“ vartininkas šuolyje kamuolį sugavo.

„Ekranas“ įsibėgėjo ir vis daugiau laiko ėmė praleisti varžovų aikštės pusėje. Suklydus Davydui Arlauskiui, V.Kavaliauskas prasiveržė dešiniu kraštu, tačiau pagailėjo perdavimo Artūrui Rimkevičiui ir nusprendė iš kelių metrų smūgiuoti į vartus pats. Kamuolys praskriejo virš vartų.

Dar po trijų minučių tik prastos kokybės aikštė sutrukdė A.Rimkevičiui pasinaudoti Aivaro Bagočiaus klaida aikštės viduryje. Tačiau vieną prieš vartininką iššokusį „Ekrano“ puolėją, bandantį susitvarkyti su šokinėjančiu kamuoliu, pasivijo D.Arlauskis ir pasiuntė kamuolį į kampinį.

37-ąją minutę visa „Ekrano“ komanda pakėlė rankas, prašydami rungtynių arbitro paskirti 11 m. baudinį po to, kai Arsenijus Buinickis klaidinančiu judesiu paguldė gynėją, kuriam kamuolys pataikė į ranką, tačiau švilpukas tylėjo. Kėlinio pabaigoje jau „Kruojos“ futbolininkai ėmė reikalauti baudinio, tačiau pries tai buvo užfiksuota aikštės šeimininkų pražanga.

Po pertraukos panevėžiečiai parėmė iniciatyvą. Vienas po kito į vartus pavojingai smūgiavo A.Rimkevičius, A.Vertelis ir V.Kavaliauskas. Po pastarojo tolimo smūgio M.Eltermanis kamuolį atmušė visai priešais save, tačiau atskubėjęs A.Rimkevičius antruoju bandymu į vartus nepataikė.

60-ąją minutę „Ekranas“ neišnaudojo puikiausios galimybės išsiveržti į priekį. Kontratakos metu A.Rimkevičius iššoko vienas prieš vartininką ir perdavė kamuolį V.Kavaliauskui. Tačiau pastarojo smūgį nuo vartų linijos „ištraukė“ pasiaukojančiai sužaidęs D.Arlauskis, iš kart po to atsitrenkęs į virpstą. Laimei, traumos futbolininkas išvengė. Po keturių minučių jau M. Eltermanis dar kartą pademonstravo savo reakciją, puikiai atrėmęs Edvino Girdvainio smūgį galva.

Viena iš retų „Kruojos“ atakų galėjo pasibaigti įvarčiu 84-ąją minutę, kai, niekam nepalietus kamuolio po Nerijaus Mačiulio perdavimo, šis skriejo į vartus, tačiau neįtikėtinu šuoliu komandą išgelbėjo Tadas Kauneckas.

„Ekranas“ pergalę išplėšė 88-ąją dvikovos minutę, kai A.Buinickis realizavo 11 m. baudinį, paskirtą už pražangą prieš Donatą Petrauską. Jau per teisėjo pridėtą laiką Uchenna Umeh galėjo įtvirtinti svečių pergalę ir nubausti didelėmis pajėgomis į priekį nuskubėjusius pakruojiškius, tačiau nesugebėjo pergudrauti M. Eltermanio.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Su „Kruoja“ niekada nebūna lengva žaisti, ypač šitame stadione, kuris, kaip matome, kokybe šiuo metu tikrai nepasižymi. Kokybišką futbolą šitoje aikštėje žaisti sunku. Tą žinojome, buvome gana neblogai pasiruošę, išstudijavę „Kruojos“ žaidimą. Mūsų žaidimas tikrai nebuvo blogas. Buvo daug kovos, daug momentų, kurių, deja, nepavyko išnaudoti. Gaila, kad palikome viską rungtynių pabaigai, kai vos ne iki paskutinės minutės buvo nulinės lygiosios. Manau, kad ir pirmame kėlinyje mes turėjome daugiau momentų ir jau pirmomis minutėmis galėjome išsiveržti į priekį. Tai įneša nepasitikėjimo žaidėjams ir verčia imtis skubotesnių veiksmų aikštėje, kai norima žūtbūt persverti rezultatą. Bet šį kartą viskas baigėsi gerai ir, manau, pergalės nusipelnėme. Manau, kad tiek šiandien, tiek praėjusiose rungtynėse su „Dainava“ trūko to paties žaidimo komponento - realizacijos, kurią reikia kelti. Bet vyrai šaunuoliai, kovojo ir stengėsi, vykdė jiems iškeltus tikslus. Tuos, kuriuos turime statistinėse kategorijose. Atlikome daug smūgių, laimėjome daug dvikovų, tik nepavyko „Kruojos“ vartininko palaužti anksčiau.“

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Rungtynės buvo gana kovingos, bet nenorėčiau sutikti su rezultatu. Dėl to baudinio - pažiūrėsime, buvo pražanga ten ar nebuvo. Negaliu dabar objektyviai pasakyti. Šiaip komanda esu patenkintas, davė kovos „Ekranui“, patys turėjome momentų, nenusileidome, ir vietomis iniciatyvą turėjome. Gal „Ekranas“ kiek daugiau kontroliavo kamuolį, bet mes buvome pasirinkę tokį žaidimo ritmą. Vyrai kovojo, stengėsi, gal kai kada pritrūko meistriškumo, bet, manau, lygiųjų tikrai buvome verti.“

Donatas Petrauskas („Ekranas“): „Buvo sunku, žiauriai sunku. Pats pažįstu „Kruoją“ ir šitą stadioną, todėl žinau, kaip čia būna sudėtinga žaisti. Žinojome ir tikėjomės, kad laukia nelengvas mačas, bet gerai, kad viskas taip sėkmingai baigėsi. Treneriai akcentavo, kad kuo mažiau žaistume ant žemės, nes kamuolys neprognozuojamas. Tai labai trukdė. Turėjome tų momentų daug, bet pasikartosiu - aikštė, aikštė ir dar kartą aikštė. Gal buvome per mažai nusiteikę, negalvojome, kad taip sudėtinga čia bus. Bet man pačiam, tai nostalgija sugrįžti į šį stadioną, tačiau šįkart kitoje komandoje, kitoje rūbinėje. O kalbant apie tą epizodą, kai mane pargriovė - na taip, ten pražanga buvo.“