7 turas / Bir 28 , Kaunas
7 turas / Bir 28 , Vilnius
7 turas / Bir 28 , Panevėžys
8 turas / Lie 03 , Vilnius
8 turas / Lie 03 , Panevėžys
8 turas / Lie 04 , Marijampolė
9 turas / Lie 11 15:00 , Kaunas
9 turas / Lie 11 18:00 , Panevėžys
9 turas / Lie 12 17:00 , Vilnius
10 turas / Lie 18 13:00 , Kaunas
10 turas / Lie 19 17:00 , Panevėžys
10 turas / Lie 19 19:00 , Gargždai
11 turas / Lie 23 18:00 , Kaunas
11 turas / Lie 23 19:00 , Marijampolė

"Ekranas" išlieka medalių medžioklėje (komentarai)

"Ekranas" išlieka medalių medžioklėje (komentarai)
foto: Tomas Stasevičius/tst-foto.lt

Lietuvos futbolo čempiono titulą ginantis Panevėžio "Ekranas" ir toliau kovoja dėl šio sezono "SMScredit.lt A lygos" pirmenybių medalių. Gargždų "Bangą" namuose 2:0 įveikę panevėžiečiai sumažino distanciją tarp savęs ir aukščiau, antroje pozicijoje, esančio Klaipėdos "Atlanto" iki dviejų taškų.

Rungtynėse Panevėžyje pirmajame kėlinyje inciatyvą turėjo "Ekranas", bet daug progų sukurta nebuvo. "Bangos" vartininko Vitalijaus Mirnyjaus budrumą panevėžiečiai patikrino jau 3-iąją min., kai virš skersinio iššovė Arsenijus Buinickis.

Vėliau "Ekrano" gretose aktyvumu išsiskyrė Dejanas Djeničius. 9-ąją min. jis uždirbo kampinį ir pats pavojingai smūgiavo galva, tačiau kamuolys "Bangos" vartuose neatsidūrė.

Kėliniui įpusėjus "Ekranas" kontroliavo teritoriją, bet daug pavojingų progų nebuvo. Ir toliau aktyviai žaidė D.Djeničius, kuris įmušė pirmą rungtynių įvartį. 25-ąją min. serbas gavo Vaido Slavicko perdavimą iš kairiojo krašto ir iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos buvo daug kietos kovos, bet galimybių įmušti komandos kūrė nedažnai. Bene realiausia jų nepasinaudojo A.Buinickis, 41-ąją min. pasiuntęs kamuolį greta virpsto.

Antrajame kėlinyje progų irgi buvo nedaug. 63-iąją min. virš skersinio kamuolį pasiuntė po pertraukos aikštėje pasirodęs "Ekrano" saugas Lukas Narbutas. 68-ąją min. išpuolį surengė "Banga", bet po šios komandos atakų lyderio Aurelijaus Staponkos smūgio galva kamuolys praskriejo greta virpsto.

Dar po poros minučių "Ekranas" turėjo galimybę padidinti persvarą, bet V.Slavickas pataikė į virpstą. Lemiamą persvarą panevėžiečiai susikrovė 79-ąją min., kai kamuolį į tinklą pasiuntė Egidijus Varnas. 38-erių veteranas pasinaudojo tiksliu Marko Andjelkovičiaus perdavimu iš dešinės.

84-ąją min. panevėžiečiai liko be V.Slavicko. Geltoną kortelę ką tik gavęs "Ekrano" gynėjas sugriebė kamuolį rankomis ir buvo išvytas iš aikštės. Bet gargždiškiams tai didesnės naudos neatnešė - titulą ginantis čempionas iškovojo pergalę.

Treneris Valdas Dambrauskas ("Ekranas"): "Pirmas Dejano įvartis - ir laimėtos rungtynės. Malonu vėl prisiminti, kaip tie trys taškai atrodo. Labai sunku demonstruoti tokį žaidimą, kokio laukiame, nes trečios rungtynės per savaitę. Šiandien tai pasijautė: labai trūko šviežumo, greičio, vikrumo. Atsistatyti labai sunku. Žinojome, kad trečios rungtynės bus labai sunkios. Pavyko nugalėti, tas džiugina, bet žinome, kad trečiadienį laukia rungtynės su "Šiauliais" ir šeštadienį - su "Sūduva". Vėl per penkias dienas trys rungtynės. Mokslo įrodyta, kad per dvi dienas atsistatyti nėra įmanoma. Turime 24 žaidėjus. Kuo toliau, tuo labiau aišku, kad ta sudėtis yra lygesnė nei ji buvo sezono pradžioje. Jaunimas pasitempė, todėl norisi visiems suteikti šansą. Rungtynių grafikas irgi verčia rotuoti sudėtį. Kiekvienos rungtynės svarbios ir norisi sezoną pabaigti taip, kad kitąmet lauktų taurės pusfinalis."

Dejanas Djeničius ("Ekranas"): "Buvo labai sunkios rungtynės. "Banga" yra gera komanda, žaidžia labai gerai. Džiaugiuosi, kad įmušiau įvartį, jis man - pirmas. Tačiau tai ne vien mano nuopelnas - visa komanda žaidė gerai, sukūrė daug momentų. Sulaukiau gero perdavimo ir įmušiau. Tikiuosi, kad taip žaisiu ir kitose rungtynėse. Dabar žaisime daug mačų. Per pastarasias savaites bus penkios ar šešios rungtynės. Tai yra sunku. Komanda dabar turi pailsėti. Po poros dienų žaisime taurės rungtynes, tikiuosi, kad laimėsime. Tačiau yra sudėtinga laimėti kiekvienas rungtynes. Išeini žaisti ir turi laimėti - tai dideles spaudimas kiekvienam žaidėjui. Jei žaisime taip, kaip šiandien, manau, laimėsime. Rungtynių metu vyksta rotacija: pradėjau dešinėje, po 20 minučių perėjau į kairę, o paskutines 15 minučių žaidžiau atakos viduryje. Tai yra gerai. Kalbėjau su treneriu, jo manymu, man naudinga taip daryti. Tai trenerio sprendimas, kuris man tinka."

Treneris Mindaugas Čepas ("Banga"): "Kai pralaimi, mintys nėra džiaugsmingos. Pralošėme aikštės vidurį. Mums "Ekranas" visiškai nesuteikė laisvės, gynėsi kompaktiškai, gynėsi pasiaukojamai ir uždengė tas zonas, į kurias turėjome perduoti kamuolį. Per visas rungtynes į vartus mušėme gal tris - keturis kartus. Kai tiek kartų muši į vartus, tiek kartų skersuoji kamuolį, tikėtis rezultato nėra ko. Antrajame kėlinyje atlikome korektyvas, išleidome T.Čargešvilį ir galvojome, kad pradėsime geriau laikyti kamuolį. Praleidome įvartį. Vertinant abu kėlinius, antrasis - šiek tiek geresnis. Norėjome varžovui įkąsti, žinojome, kokios "Ekrane" tvyro nuotaikos, bet atsidėsime kitiems metams. Prieš kiekvienas rungtynes sakome žaidėjams, kad, jei nemuši, įvarčio nepelnysi, nepriklausomai nuo to, ar jaunas žaidėjas, ar senas žaidžia vartininkas. Liūdėti neturime kada, trečiadienį laukia taurės rungtynės. Visos mintys dabar jau apie jas."

Mikas Kura ("Banga"): "Pirmą kėlinį niekaip nepavyko palaikyti kamuolio, padaryti daugiau nei du - tris perdavimus, nesirišo atakos. "Ekranas" irgi nieko daug nesukūrė. Įvarčio metu kvailai paleidome jų atakuojantį žaidėją, pritrūko koncentracijos, susikalbėjimo. Antrasis kėlinys - apylygis. Bandėme daugiau kontroliuoti kamuolį, daugiau atakuoti. Gaila, kad teisėjai nuvylė. Aišku, ne man spręsti, buvo ar nebuvo 11 m. baudinys. Tačiau gaila, kad, atsiradus šansui, juo negalime pasinaudoti. Ir "Ekranas", ir mes žaidžiame tokia taktika su daug vidurio saugų, todėl kova daugiausia ir vyko aikštės viduryje. Po žaidėjo pašalinimo bandėme kurti, bet nieko realaus nesukūrėme."