„Ekranas“ ir „Klaipėdos granitas“ išsiskyrė taikiai (komentarai)

Antrose rungtynėse iš eilės „Klaipėdos granitas“ iškovojo lygiąsias nors pirmieji praleido įvartį. „SMScredit.lt A lygos“ čempionato III-ojo ture uostamiesčio futbolininkai išvykoje lygiosiomis sužaidė su Panevėžio „Ekrano“ komanda – 1:1 (0:1).

Jau antrąją rungtynių minutę į žaidimą įsijungti teko panevėžiečiui Kornelijui Timofejevui. Po Mihailo Zizalevo perdavimo kamuolį į vartus pabandė nukreipti Ernestas Veliulis, tačiau „Ekrano“ vartininkas nesuklydo.

Aikštės šeimininkai atsakė pavojinga ataka. Tomas Dapkus baudos aikštelėje surado aktyviai žaidusį Luką Kochanauską, šio smūgį blokavo po kojomis kritęs M.Zizelevas. Dar po kelių minučių savo progos neišnaudojo Tomas Dapkus. Po kampinio futbolininkas laisvas sulaukė perdavimo ties baudos aikštelės prieigomis, tačiau smūgis nepasisekė.

„Ekranui“ perėmus iniciatyvą, didesnėmis pajėgomis į gynybą atsitraukusi uostamiesčio komanda ėmė naudoti kontratakų taktiką. 29-ąją minutę G.Adžijevas pabandė savo laimę smūgiu iš kairiojo krašto, tačiau pataikė tiesiai į vartininką.

Po trijų minučių Panevėžio komanda išsiveržė į priekį. Po pražangos į baudos aikštelę pakeltą kamuolį į vartus galva nukreipė be priežiūros paliktas Elivelto.

Tamazis Čargiešvilis privalėjo išlyginti rezultatą 38-ąją minutę. Rokas Borusas ir E.Veliulis gražiai dešiniajame krašte sudraskė aikštės šeimininkų gynybą ir perdavė kamuolį ties 11 m. žyma visiškai laisvam legionieriui, kuris įsigudrino nepataikyti į vartus.

Kėlinio pabaigoje antrąjį įvartį galėjo pelnyti Elivelto. Greitos „Ekrano“ atakos metu Sigitas Urbys laiku atidavė kamuolį baudos aikštelėje atsidūrusiam komandos draugui, tačiau techniškas bandymas nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą brazilui nepasisekė.

Po pertraukos pamažu iniciatyvą perėmė „Klaipėdos granitas“. 56-ąją minutę puikios galimybės neišnaudojo Robertas Poškus. Laiku prie baudos aikštelės atsidengęs puolėjas sulaukė perdavimo bet vienu lietimu smūgiavo tiesiai į K.Timofejevą.

Žaibiškai iš gynybos į puolimą pereidavusi „Ekrano“ komanda surengė labai pavojingą išpuolį 66-ąją minutę. Edgaras Baranauskas puikiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė L.Kochanauską, bet laiku jį pasitikęs Paulius Pocius drąsiai krito po puolėjo kojomis ir likvidavo kilusį pavojų.

Panevėžiečiams kėlus du kampinius iš eilės, atrojo metu dukart pavojingai iš toli smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs Donatas Petrauskas. Pirmąjį jo smūgį blokavo gynėjas, antrąjį sugavo „Klaipėdos granito“ vartininkas.

Išlyginę žaidimą aikštės šeimininkai metėsi į priekį. Dar kartą pavojingai šalia vartų smūgiavo G.Petraukas, smūgiu galva į vartus nepataikė L.Kochanauskas.

Kur kas daugiau patyrė klaipėdiečiai savo momento sulaukė 83-ąją minutę. Aikštės viduryje perdavimo sulaukęs T.Čargiešvilis atsikratė jam į nugarą kvėpavusio varžovo ir stipriai iš maždaug 20 metrų pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Po šio įvarčio abi komandos užmiršo gynybą ir ėmė kurti vieną progą po kitos. Tomas Tamošauskas baudos aikštelėje paguldė du varžovus, tačiau vartus palikusio K.Timofejevo pergudrauti nesugebėjo. Iš karto po to pavojingai, suklaidinęs gynėją, į tolimą kampą smūgiavo Rokas Urbelis, bet į vartus nepataikė.

88-ąją minutę už galvos griebėsi Tomas Salamanavičius, kai visiškai laisvas nesugebėjo galva „uždaryti“ puikaus Ryčio Piloto perdavimo iš dešiniojo krašto. Kamuolį perėmę svečiai surengė kontrataką, kurią pavojingu smūgiu iš dešinės šalia vartų užbaigė E.Veliulis.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Padarėme „Klaipėdos granitui“ gan gražią dovaną, panašią į pirmojo turo dvikovą su „Kruoja“ - padovanojome tašką. Sunku kalbėti, kai turi persvarą. Neabejotinai tai yra pasitikėjimo problemos. Šiai komandai viskas yra absoliučiai nauja. Su „Kruoja“ praleidome įvarti pirmi - tai komandai nauja, jie pirmą kartą turi vytis. Šiandien buvo atvirkščiai, mes įmušėm, mes pirmaujame. Atsirado kažkoks išgastis, nors akcentavome, kad žaisti drąsiai, žaisti tą patį žaidimą, kurį žaidėme pirmą kėlinį.“

Edgaras Baranauskas („Ekranas“): „Pirmas kėlinys buvo tikrai geras - ir įvartį įmušėme, ir kamuolį turėjome. Antrajame šiek tiek pasėdome ir atidavėme jiems žaidimą. Per anksti atsitraukėme ir gavome įvartį. Mus spaudė - jauna komanda, dar nėra tokio susižaidimo, kad galėtume visas rungtynes atsilaikyti. Neįvykdėme trenerio nurodymų antram kėliniui. Varžovų komanda sustiprėjusi - yra naujų žaidėjų, geri legionieriai.“

Treneris Robertas Poškus („Klaipėdos granitas“): „Įdomi komanda, agresyviai žaidžia. Praradę kamuolį, iškart presinguoja, neduoda žaisti. Pirmą kėlinį mes prisibijojome, šiek tiek atsitraukėme, norėjome pažiūrėti, kaip jie pradės žaidimą. Labai gaila, kad prasileidžiame įvarčius, o po to pradedame žaisti. Antrą kėlinį mes palipome, pradėjome spausti, nedavėme žaisti. Jaunimas truputėlį pasimetė. Džiugina komandos charakteris, bet nedžiugina, kad pradedame žaisti tik po praleisto įvarčio. “

Dmitrijus Šiškinas („Klaipėdos granitas“): „Aišku, tikėjomės pergalės, bet pavyko išlyginti rezultatą. Antrajame kėlinyje priėjome arčiau, todėl pasimatė, kad pirmajame galėjome sužaisti žymiai geriau, kai leidome žaisti jiems, labiau atsitraukėme į gynybą. Daug neišnaudotų progų. „Ekranas“ juda labai smagiai, nemuša kamuoliu į priekį, stengiasi žaisti perdavimais. Mes žinojome, kad išlyginsime, pasitikėjome savo jėgomis.“