„Ekranas“ galutinai įkalino „Dainavą“ turnyro lentelės dugne (komentarai)

26-ąjį pralaimėjimą patyrę alytiškiai iš paskutinės turnyro lentelės vietos jau nebepakils. Panevėžiečiai „SMScredit.lt A lygos“ XXIX-ojo turo dvikovoje namuose įveikė „Dainavą“ 2:1 (0:0). „Ekranas“ iškovojo 10-ąją pergalę ir vis dar užima 6-ąją poziciją, laipteliu aukščiau žengiantis Klaipėdos „Atlantas“ nuo aukštaičių yra atitrūkęs penkiais taškais.

Pirmajame kėlinyje abi komandos kvapą gniaužančių progų nesukūrė. Teritorinę persvarą turėjo šeimininkai, bet standartinės padėtys ir tolimi smūgiai trokštamo rezultato neatnešė.

Gana užtikrintai nuo varžovų atakų besigynę „Dainavos“ futbolininkai blykstelėjo kėlinio pabaigoje. Dzūkų puolėjas Favouras Aniekanas smūgiavo pavojingai, bet netiksliai.

Pagrindiniai dvikovos akcentai įvyko antrajame kėlinyje. 51-ąją minutę Uchenna Umeh kairiajame krašte suklaidino varžovą ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur savo šanso tykojo Edvardas Tamulevičius – puolėjas tiksliai smūgiavo galva ir išvedė savo komandą į priekį.

Po dviejų minučių ekraniečiai pasiuntė svečius į dar gilesnę duobę. Po klaidos aikštės viduryje, šeimininkai išvystė greitą ataką dešiniuoju kraštu - Paulius Daukša atliko žemą perdavimą U.Umeh, kuris aplenkė varžovą ir padvigubino rezultatą.

„Ekrano“ futbolininkai siekė pasinaudoti dzūkų panika, tačiau keli pavojingi smūgiai buvo netikslūs. Ypač išsiskyrė efektingas bandymas kurį atliko Rokas Stanulevičius.

Patikimai gynęsi šeimininkų centro gynėjai mačo pabaigoje prisivirė košės. 84-ąją minutę du ekraniečiai šoko kovoti dėl aukšto kamuolio ir tą jie padarė labai nesėkmingai – šalia buvęs Marco Pietro Pintusas pasinaudojo grubia varžovų klaida ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. Debiutines rungtynes sužaidęs vartų sargas Marius Suvaizdis komandos neišgelbėjo.

Per likusį laiką „Dainava“ mėgino pakovoti dėl taško, tačiau tik Renaldas Stankevičius sugebėjo rimčiau pagrasinti šeimininkų vartams. „Ekranas“ patikimai gynėsi ir šventė pelnytą pergalę.

Treneris Marius Skinderis („Ekranas"): „Įspūdžiai gana neblogi. Vėl kaip su „Kruoja" - du skirtingi kėliniai. Pirmasis - akademinis futbolas, abiejų komandų apsižvalgymas, tai viena komanda kontroliuoja kamuolį, tai kita. Per pertrauką vaikinai gavo užduotį - kiekvienas turi daugiau aštrumo sukurti, o ne pasuoti atgal, į šoną, kad į priekį būtų žaidimas. Gavosi dvi super atakos. Išvedimas į kraštą, žemas padavimas į baudos aikštelę ir du puikūs įvarčiai".

Marius Suvaizdis („Ekranas"): „Jeigu vartai būtų „sausi" - vertinčiau kaip labai neblogas rungtynes. Komandai - svarbiausia trys taškai. Treneris buvo perspėjęs, kad reikia ruoštis. Debiutui buvau pasiruošęs, jaučiausi puikiai - savas miestas, savi stadionai, savi žiūrovai. Buvo tikrai malonu debiutuoti „SMScredit.lt A lygoje". Prieš rungtynes jaučiau jaudulį, bet kai teisėjas sušvilpė - jaudulys dingo. Debiutą įsivertinčiau dešimčiai balų, nes trys taškai".

Treneris Marco Ragini („Dainava"): „Manau, šiandien mano komandos ir „Ekrano" žaidimas buvo lygus. Pralaimėjome po dviejų blogų situacijų. Kalbant ypač apie pirmąją, manau, teisėjas priėmė prastą sprendimą. Aikštės viduryje buvo pražanga, tad visi mano žaidėjai sustojo. „Ekranas", tuo pasinaudojęs įmušė. Kai buvo pelnytas antras įvartis, suklydo mano dešinysis gynėjas. Apibendrinant rungtynes, jos nebuvo geros, bet šiandien turėjome galimybių iškovoti tašką".

Edvardas Gaurilovas („Dainava"): „Rungtynes buvo permainingos. Nenorėčiau šiandien vertinti teisėjų darbo, bet rungtynėms turėjo įtakos du sprendimai. Kaip treneris minėjo, aikštės viduryje atrodė šimtaprocentinė bauda, tiesiog teisėjas nesušvilpė ir dėl to gavome pirmą įvartį - tai išmušė iš vėžių. Per dvi minutes sukrito staigūs įvarčiai, o po to buvo sunku. Antrame kėlinyje pritrūkome jėgų išlyginti rezultatą".