Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius

„Ekranas“ Alytuje taškų nebarstė (komentarai)

Šalies futbolo čempionas Panevėžio „Ekranas“ iškovojo dar vieną pergalę „SMScredit.lt A lygos“ čempionate, surinktais taškais pavijo Klaipėdos „Atlantą“ ir priartėjo prie lyderio Vilniaus „Žalgirio“. Panevėžiečiai Alytuje 3:0 nugalėjo šio miesto „Dainavą“.

Rungtynes „Ekranas“ pradėjo aktyviai spausdamas varžovų gynybą. Per pirmąsias dešimt minučių Giedrius Tomkevičius dukart patikrino „Dainavos“ gynybos budrumą. 6-ąją min. jo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo keliais centimetrais aukščiau skersinio, o 9-ąją min. čempionų komandos veteranas nepataikė į vartus koja.

„Dainavos“ kontrargumentu tapo kieta gynyba – ant žolės po varžovų atakų teko pagulėti ir G.Tomkevičiui, ir Uchennai Umeh. „Ekranas“ ir toliau atakavo. 12-ąją min. iš toli pavojingai smūgiavo Edgaras Baranauskas, o 23-iąją min. Po Arsenijaus Buinickio baudos smūgio dzūkų komandą gelbėjo vartininkas Donatas Mikučionis.

Alytiškiai atsakė pavojingu Jevgenijaus Morozo išpuoliu į baudos aikštelės prieigas, Martyno Biržinio perdavimu arčiau varžovų vartų, po kurio panevėžiečiams teko padirbėti ginantis, bet kėlinio pabaigoje „Ekranas“ tikslą pasiekė. Vaidas Slavickas, po kurio smūgio 42-ąją min. dar kartą teko parodyti, ką moka, D.Mikučioniui, jau per teisėjo kompensuotą laiką pakėlė kamuolį virš vartininko aikštelės, kur pirmas prie jo atsidūrė ir galva įmušė „Ekrano“ atakų lyderis Arsenijus Buinickis.

Prieš antrąjį kėlinį „Dainavos“ treneris Darius Urbelionis atliko du keitimus iš karto, bet atsitiesti alytiškiams tai nepadėjo. Panevėžiečiai ir toliau kontroliavo situaciją, o 61-ąją min. padidino persvarą. Arnas Mikaitis savo baudos aikštelėje pargriovė irgi tik po pertraukos aikštėje pasirodžiusį Igorį Kozlovą, o šis pats realizavo 11 metrų baudinį.

Vėliau galva porą kartų bandė smūgiuoti Lukas Baranauskas, 69-ąją min. iš toli šalia virpsto kamuolį paleido Darius Cibulskas, bet „Dainavos“ viltis „Ekranas“ galutinai sužlugdė 80-ąją min. Alytiškiai paprastoje situacijoje prarado kamuolį, suteikdami progą Arnui Ribokui ir Aurimui Verteliui dviese atsidurti prieš vartus. Kai A.Ribokas parito kamuolį komandos draugui, A.Verteliui liko tik įmušti į tuščius vartus – 3:0.

Dar po trijų minučių galimybe padidinti panevėžiečių persvarą nepasinaudojo Egidijus Varnas, o Titas Vitukynas, suklaidinęs kelis varžovų gynėjus baudos aikštelėje, nepataikė į vartus ir išleido iš rankų auksinę progą įmušti prestižo įvartį. „Ekranas“ laimėjo prieš „Dainavą“ trečią kartą šį sezoną.

Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Patiems pavyko nuo pat pradžių pavyko pagauti žaidimo ritmą. Labai gerai pasavome kamuolį pirmajame kėlinyje, taip pat pavyko pereiti iš atakos į gynybą, dėl ko neleidome „Dainavai“ nei karto smūgiuoti į vartus. Klausimas buvo, tik kad įmušime. Po to įmušo įvarčio patys žaidėjai nusiramina ir kokybė tik gerėja. Visada svarbu įvartis į varžovų vartus, kad turėti atsargą. Įmušus tą įvartį, tapo aišku, kad „Dainavai“ teks truputį daugiau atsiverti ir momentų bus, nes pirmą kėlinį jie žaidė labai susispaudę ir neperėjo aikštės vidurio. Net gi tada tų momentų buvo. Antrajame kėlinyje atsivėrė zonos ir tą labai neblogai išnaudojome.“

Edvinas Girdvainis („Ekranas“): „Na nelengva buvo žaisti tokiomis oro sąlygomis. Lijo lietus, aikštė sunkoka buvo, bet nieko – 3:0 ir namo vežamės pergalę. Tai svarbiausia. Dabar šiek tiek galėsime ramiai pailsėti. Keletą dienų. Kaip matėte didžiąją laiko dalį mes kontroliavome kamuolį. Varžovai gal šiek tiek pavargo ir dėl to laimėjome. Greitas įvartis visada nuramina, bet šiandien to nepavyko padaryti. Pradžioje visi tokie susispaudę buvo, bet mes tikėjome, kad įmušime. Iš karto geriau, kai išeini į antrą kėlinį ir turi vieno įvarčio persvarą, bet tas 1:0 yra toks slidus rezultatas. Jie jeigu būtų įmušę, vėl viskas kitaip prasidėtų. Kai įmušėme antrą – tapo ramiau. Vėliau atsidarė didesni tarpai jų gynyboje, mes ir toliau palaikėme kamuolį, varžovai dar labiau pavargo ir nieko pavojingo nesukūrė. Kai pirmavome trimis įvarčiai gal kiek ir atsipalaidavome. Žinoma, taip neturėtų būti. Turime žaisti iki galo. Bet taip jau atsitiko. Smagu, kad pasitiki treneriai, ir pats su kiekvienomis rungtynėmis jaučiuosi vis tvirčiau. Tikiuosi, kad ir toliau taip bus."

Treneris Darius Urbelionis („Dainava“): „Blogai buvo tai, kad pirmus du įvarčius gavome iš tokių situaciją, kurias prieš rungtynes aptarėme. Kažkur praradome dėmesį, paradome koncentraciją. Čia jau buvo žaidimas nulemtas. Prieš pat pertrauką gauti įvartį niekas nenori. O tai, kad apie tokius situaciją buvome kalbėję, liūdina labiau nei pats įvartis. „Ekrano“ žaidimas paliko gerą įspūdį, komanda turi savo braižą. Trečiasis įvartis - baisia vaikiška klaida. Nesikalbėjimas tarpusavyje, gynėjų nepagelbėjimas vieni kitiems, kai reikia kalbėti. Titas Vitukynas antras rungtynes iš eilės puikiai pagyvina žaidimą, kovojo, kūrė pavojingus momentus puolime.“