18 turas / Spa 03 , Kaunas
18 turas / Spa 03 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 17:00 , Kaunas

D.Šemberas: "Aš tiesiog noriu žaisti futbolą"

D.Šemberas: "Aš tiesiog noriu žaisti futbolą"
foto: Arvistas Keras, zalgiris-vilnius.lt

"SMScredit.lt A lyga" šį sezoną turės tokio ryškumo žvaigždę, kokia Lietuvos stadionuose senokai nespindėjo - į Vilnių grįžo Deividas Šemberas.

Karjeros finišo tiesioji - gimtajame mieste? "O kodėl ne?, - gūžtelėjo pečiais 35-erių futbolininkas, 2005 metais su Maskvos CSKA laimėjęs UEFA taurę, o dabar pasirašęs kontraktą su Vilniaus "Žalgiriu". - Tiesą sakant, nusibodo blaškytis".

Didžiąją spalvingos karjeros dalį Maskvoje praleidęs D.Šemberas grįžo į klubą, kuriame žengė pirmus profesionalaus futbolininko žingsnius. Į klausimą, ar vis dar yra alkanas pergalių, triskart Rusijos čempionas ir šešissyk šios šalies taurės laimėtojas atsakė: "Taip. Aš neturiu Lietuvos čempiono ausko medalio".

"Komandos ambicijos ir filosofija man tinka, - apie sprendimą prisidėti prie "Žalgirio" kalbėjo D.Šemberas, anksčiau minėjęs, kad Lietuvoje žaisti neketina. - Klubas kovos dėl trofėjų, o man tai yra įprasta".

Per savo karjerą D.Šemberas rungtyniavo daugelyje pozicijų - vidurio saugu, vidurio ir krašto gynėju. Kaip bus "Žalgiryje"? "Pozicija man nėra svarbi. Treneris nuspręs, kur geriausia mane panaudoti. Aš tiesiog noriu žaisti futbolą",  - teigė futbolininkas.

Sprendimą grįžti į "Žalgirį" D.Šemberas priėmė po pokalbio su Vilniaus klubo sporto direktoriumi Mindaugu Nikoličiumi, kuris teigia, kad komandos ambicijos šį sezoną - prasimušti bent jau į Europos lygos grupių turnyrą.

"Žalgirį" tarpsezonį paliko rezultatyviausias praėjusio sezono žaidėjas Kamilis Bilinskis, gynėjas Luka Peričius, pagal nuomos sutartis į užsienį išvykę Pavelas Komolovas, Mantas Kuklys, Egidijus Vaitkūnas, bet prie komandos, be D.Šembero, prisidėjo Mantas Fridrikas, Linas Pilibaitis, armėnas Artakas Jedigarianas, Kristis Andreou iš Kipro, brazilas Andrezinho, į klubą po pusmečio pertraukos grįžo lenkas Jakubas Wilkas. Pasak M.Nikoličiaus, iki sezono pradžios "SMScredit.lt A lygos" čempionai pabandys įsigyti dar du ar tris aukšto lygio naujokus.

Pernai "Žalgiryje" žaidė kitas daug sezonų užsienyje praleidęs klubo mokyklos auklėtinis - Andrius Skerla. Tačiau po sezono jis baigė karjerą ir tapo komandos trenerio Mareko Zubo asistentu. "Nors ir perėmiau marškinėlius su jo antruoju numeriu, dar bandysiu Andrių įkalbėti pažaisti. Esu pasiruošęs ir numerį grąžinti - žaisčiau šeštuoju ar 66-uoju", - gera nuotaika spinduliavo D.Šemberas.

Po to, kai atsisveikino su CSKA, Lietuvos futbolo veteranas persikėlė į Vladikaukazą, kur atstovavo dabar jau bankrutavusiai ir žaidėjams skolų negrąžinusiai "Alania". "Užtenka kalnų, - paklaustas apie šią patirtį sakė D.Šemberas. - Grįžau namo. Žinau, kad pradžioje lengva nebus - esu tris mėnesius visiškai nejudėjęs".