Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 17:00 , Gargždai
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 19:30 , Šiauliai
Tiesiogiai 16 turas / Geg 31 19:00 , Alytus

D.Šėgždos įvarčio nepakako Lietuvos U21 rinktinei pergalei pasiekti

Baltijos jaunimo taurės pirmose rungtynėse Lietuvos U21 rinktinė Klaipėdoje sužaidė lygiosiomis su Estijos bendraamžiais.

Lietuviai pirmavo po „Trakams“ atstovaujančio Donato Šėgždos įvarčio antrojo kėlinio pradžioje, tačiau likus vienuolikai minučių iki pabaigos estai rezultatą išlygino.

Lietuvos komanda prieš rungtynes neteko pagrindinio vartininko – išvakarėse traumą patyrė Edvinas Gertmonas. Į vartus stojo Deividas Mikelionis, o į rezervą iškviestas Evanas Aleksandrow-Ridley iš Kauno „Stumbro“ .

Pirmajame kėlinyje netrūko žaidybinio broko ir komandos retai surengdavo aštresnes atakas. 10 min. po perdavimo iš krašto Eligijus Jankauskas smūgiavo šalia vartų. 20 min. po pavojingo estų perdavimo iš krašto niekas nepasiekė kamuolio.

Prieš pat pertrauką kamuoliui atšokus baudos aikštelėje šansą turėjo D. Šėgžda, bet jo smūgį atrėmė vartininkas.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai išsiveržė į priekį. Danielis Romanovskis perėmė kamuolį aikštės viduryje, spurtavo į priekį ir tiksliu perdavimu išvedė D. Šėgždą, kuris vienas prieš vieną sužaidė tiksliai – 1:0.

Visgi lietuviai neapdairiai sužaidė gynyboje 79 min. ir leido rezultatą išlyginti. Po Tristano Koskoro perdavimo iš krašto Markas Roosnuppas vienu lietimu mušė stipriai ir tiksliai.

Netrukus lietuviai uždirbo baudos smūgį prie baudos aikštelės, bet D. Šėgždos spirtas kamuolys skriejo virš vartų. Dvikovos pabaigoje lietuviai kontratakoje išbėgo trise prieš tris gynėjus, bet Simono Stankevičiaus smūgis buvo netikslus.

„Rungtynės buvo kovingos – kol pakako jėgų pavykdavo parodyti neblogą žaidimą. Komandoje buvo naujų žaidėjų, kurie tikrai nesugadino pasirodymo. Deja, antrajame kėlinyje pavargome ir padarėme šiurkščių klaidų. Galėjome laimėti, bet rezultatas logiškas“, – sakė rinktinės treneris Antanas Vingilys.

„Daug progų neturėjome, bet manau kad turėjome laimėti. Lygiosiomis nesame patenkinti. Dar trūksta laiko susižaidimui su naujais komandos draugais. Šiandien trūko iš aštrumo puolime“, – kalbėjo komandos kapitonas Justinas Januševskis.

Sekmadienį Klaipėdoje rungtyniaus vyrų rinktinės, o jaunimo komanda antras rungtynes Baltijos taurėje žais antradienį Latvijoje.

Rungtynių statistika

U-21 Lietuva – Estija 1:1 (0:0)
Klaipėdos stadiono dirbtinės dangos aikštė, 362 žiūrovai
Teisėjas – Aleksandrs Golubevs (Latvija).
Įvarčiai: 57 min. Donatas Šėgžda (Lietuva); 79 min. Mark Oliver Roosnupp (Estija).

Lietuva U-21: Deividas Mikelionis, Justinas Januševskis, Julius Aleksandravičius (80 min. Arnas Paškevičius), Lukas Artimavičius, Lukas Pangonis (46 min. Aldas Korsakas), Sigitas Urbys, Justas Lasickas (80 min. Titas Vitukynas), Danielis Romanovskis, Eligijus Jankauskas (71 min. Klaudijus Upstas), Simonas Stankevičius, Rokas Krušnauskas (36 min. Donatas Šėgžda).

Atsargoje: Evanas Aleksandrow-Ridley, Rimvydas Sadauskas, Klaidas Janonis, Karolis Gvildys, Tomas Bučma.