Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė

Dominavusi „Kruoja“ nepaliko „Dainavai“ jokių vilčių (komentarai)

Pakruojo „Kruoja“ iškovojo antrąją pergalę „SMScredit.lt A lygos“ pirmenybėse. Šiaurės Lietuvos vienuolikė III-ajame ture sutriuškino Alytaus „Dainavą“ rezultatu 4:0 (2:0). Po šių rungtynių turnyro lentelės dugne esanti Dzūkijos komanda išliko vienintele dar neiškovojusia taškų ir nepelniusia nei vieno įvarčio ekipa. „Kruoja“ pakilo į antrąją vietą ir „Žalgiriui“ nusileidžia tik dėl geresnio įvarčių santykio.

Jau pačioje rungtynių pradžioje „Kruojos“ futbolininkai pradėjo dominuoti aikštėje ir kurti pavojingas progas prie alytiškių vartų. Porą sykių komandą gelbėjo Donatas Mikučionis, o kartą „Kruojos“ puolėjas Ričardas Beniušis galva smūgiavo netiksliai.

Vis tik 9-ąją minutę šeimininkai išsiveržė į priekį. Pirmąjį savo įvartį pelnė Sami Nieminenas, legionierius iš Suomijos pasižymėjo po pakelto kampinio. Rezultatyvaus perdavimo autorius – Jeanas Thome.

Pakruojiškiai ir toliau nemažino apsukų, jie nuolat rasdavo spragų skylėtoje „Dainavos“ gynyboje. Jau 14-ąją rungtynių minutę rezultatą padvigubino Aivaras Bagočius.

Per likusį pusvalandį pirmajame kėlinyje šeimininkai neišnaudojo dar kelių šimtaprocentinių progų. Dzūkus gelbėjo D.Mikučionis arba paskutinę akimirką smūgius blokuodavo pasiaukojančiai žaidę gynėjai. Tačiau niekas nebūtų „Dainavos“ išgelbėjęs 39-ąją rungtynių minutę, kai Nerijaus Mačiulio galva smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą.

Antrajame kėlinyje niekas nepasikeitė, „Kruoja“ ir toliau kontroliavo žaidimą nesuteikdama nei menkiausios progos „Dainavai“ atakuoti. 53-ąją minutę dublį atliko A.Bagočius.

Po šio įvarčio šeimininkai atsipalaidavo, tačiau ir toliau buvo užgulę svečių vartus. Nemažai kampinių pasibaigdavo pavojingais epizodais prie „Dainavos“ vartų. Kartą kamuolys atsimušė į skersinį, porą sykių dzūkus gelbėjo puikiai žaidęs D.Mikučionis.

Tačiau ir pastarasis buvo bejėgis 82-ąją rungtynių minutę, kai ketvirtąjį įvartį pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs Ernestas Pilypas, tikslų perdavimą jam atliko dviejų įvarčių autorius A.Bagočius.

Po minutės vienintelę pavojingą progą sukūrė „Dainavos“ ekipa. Po puikaus Kęstučio Balčiūno smūgio „Kruojos“ vartų sargas Martynas Matuzas nežymiai prisilietė prie kamuolio, to užteko, kad kamuolys sudrebintų vartų skersinį.

Pačioje mačo pabaigoje A.Bagočius turėjo galimybę pelnyti „hetriką“, tačiau jo smūgį galva eilinį kartą šiame mače atmušė D.Mikučionis.

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja"): „„Dainava" - jauna komanda. Jos gynybos spragos - akivaizdžios. Daug kūrėme, bet nerealizavome begalės progų. Mūsų užduotis - ne kuo daugiau įmušti, o kuo daugiau susikurti tokių atakų, kurių pabaiga būtų logiška. Tai, kas šiandien vyko aikštėje, atitinka „Kruojos" žaidimą. Nors nesulaukėme didelio pasipriešinimo, nors antrajame kėlinyje atlikome pakeitimų, leidome sau žaidime padaryti daug ko nereikalingo. Kaip ten bebūtų jau esame beveik teisingame kelyje".

Aivaras Bagočius („Kruoja"): „Progos nerealizuotos, bet reikia ir kitom varžybom pasilikt, kad nebūtų per vienas varžybas įmušta, kai pasirodė, kaip kad prieš „Žalgirį" buvo. Taip, tai buvo geriausios karjeros rungtynės - dublis, dar galėjo būti ir „hetrikas", „pokeris" - daug galėjo būt, bet ką padarysi, taip lemta. Gal iki „hetriko" pritrūko sėkmės, laimės".

Treneris Sergėjus Aleinikovas („Dainava"): „Kaip matėte, „Kruojai" nusileidome visais aspektais. Šiandieninis rezultatas - visiškai dėsningas. Šiuo metu mūsų pagrindinis tikslas - pirmąjį ratą sužaisti su mažiausiais netekimais ir dirbti, kad ateityje komanda būtų gerokai pajėgesnė. Mano užduotis buvo labiau koncentruotis į savo komandos, o ne „Kruojos" žaidimą. Apie tai, kaip rungtyniavo Pakruojo ekipa, kalbės jos treneris. Mūsų komandoje, kaip matote, yra problemų, bet, nežiūrint į nieką, einame į priekį".

Kęstutis Balčiūnas („Kruoja"): „Net neįsivaizduoju, ką čia galiu pasakyt apie rungtynes, patys matėt. Sunku. Daug jaunų, nepriregistruotų žmonių. Nesusitvarko savo reikalų - tai rezultatas „geras". „Kruoja" akivaizdžiai stipresnė. Smūgio metu pritrūko tikslumo, neblogas jis buvo, bet vartininkas palietė kamuolį. Nežinau, ar einame į priekį - per pirmas rungtynes „gavom" šešis įvarčius, dabar mažiau".