Dešimtyje žaidusi „Banga“ atlaikė „Atlanto“ šturmą (komentarai)

Daugiau nei kėlinį dešimtyje žaidusi Gargždų „Banga“ nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją ir iškovojo pelnytas lygiąsias pajūrio derbyje prieš progų nesugebėjusį išnaudoti Klaipėdos „Atlantą“ XXVII-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture. Be įvarčių 0:0 (0:0) pasibaigusios dvikovos rezultatu labiausiai turėtų džiaugtis dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidęs Panevėžio „Ekranas“, turnyro lentelėje nuo klaipėdiečių atsiliekantis keturiais taškais.

Be ant atsarginių suolelio paliktų Donato Kazlausko ir Mariaus Papšio dvikovą pradėjęs „Atlantas“ pusę kėlinio nesugebėjo sukurti nei vienos progos, pasibaigusios smūgiu į vartus. Aikštės šeimininkai patikimai gynėsi ir nedavė atsipalaiduoti svečių gynybai, rengdami greitas atakas abiem flangais.

12-ąją minutę Aurelijus Staponka sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, gražiai kulnu atmetė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Artūrui Juchno, šis vienu lietimu pabandė surasti Evaldą Grigaitį, tačiau saugas kamuolio nepasiekė.

Kėlinio viduryje įsižaidė Ernesto Veliulio ir Evaldo Razulio duetas. 22-ąją minutę puolėjas įsiveržė į baudos aikštelę dešiniuoju kraštu, tačiau perdavimas krašto saugui buvo šiek tiek netikslus. Po keturių minučių rezultatyviausias „Atlanto“ futbolininkas iškrapštė kamuolį kelių gynėjų apsuptyje ir puikiai išvedė E.Veliulį vieną prieš vartus, tačiau laiku vartus palikęs Rimantas Bogužas krisdamas kojomis atmušė varžovo smūgį.

Nepatenkintas rungtynių eiga, svečių treneris Konstantinas Sarsarnija dar pirmajame kėlinyje į aikštę metė M.Papšį. „Atlantas“ padidino žaidimo greitį, tačiau naujų progų nesukūrė.

35-ąją minutę stadione nuvilnijo atodūsis, kai po perdavimo iš užribio A.Juchno baudos aikštelėje priėmė kamuolį ir puikiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Miką Kurą. Tačiau saugas apmaudžiai smūgiu pataikė į gynėją.

„Bangos“ užduotis rungtynėse labai apsunkino kėlinio pabaigoje dvi korteles per 5 minutes „užsidirbęs“ Andrius Butkus.

Po pertraukos pačioje pirmoje atakoje „Atlantas“ privalėjo išsiveržti į priekį, tačiau E.Razulis įsigudrino nepataikyti į vartus iš 5 metrų atstumo po to, kai „Bangos“ gynėjai nesugebėjo atmušti M.Papšio perdavimo.

Dešimtyje žaidę aikštės šeimininkai neatsitraukė į akliną gynybą. 55-ąją minutę po „Atlanto“ klaidos aikštės viduryje „Banga“ surengė kontrataką, kurios smaigalyje atsidūręs A.Juchno tolimu smūgiu patikrino antrąsias rungtynes starto vienuoliktuke pradėjusio Mindaugo Malinausko budrumą.

Po A.Staponkos reido kairiajame krašte  aikštės šeimininkai turėjo puikią progą įmušti įvartį, tačiau po puolėjo perdavimo į baudos aikštelę visiškai laisvas E.Grigaitis smūgiu kaire koja apmaudžiai nepataikė į vartus 62-ąją minutę.

Praėjus dviems minutėms analogiškos progos prie „Bangos“ vartų neišnaudojo Tadas Eliošius. Saugas gavo puikų perdavimą, suklaidino gynėją ir visiškai laisvas smūgiavo į tolimą kampą, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto. Jau kitos atakos metu Audrius Urbšys perėmė kamuolį iš neapdairiai sužaidusio Karolio Urbaičio gargždiškių baudos aikštelėje, tačiau nesugebėjo atiduoti tikslaus perdavimo T.Eliošiui.

75-ąją minutę A.Staponka galėjo išnaudoti dar vieną „Atlanto“ klaidą, perėmęs kamuolį, tačiau, dideliam sirgalių nusivylimui, į tolimą vartų kampą nepataikė.

Laiku ir vietoje atsidūręs K.Urbaitis 82-ąją minutę išgelbėjo Gargždų komandą nuo garantuoto įvarčio, išmušdamas kamuolį praktiškai nuo vartų linijos po į baudos aikštelę įsiveržusio A.Urbšio bandymo perkelti kamuolį per vartus palikusį R.Bogužą.

Per likusį laiką „Atlantui“ surengti vartų šturmo nepavyko. Jau per teisėjo pridėtą laiką dar vieną progą po kampinio turėjo E.Razulis, tačiau jo smūgis galva praskriejo šalia skersinio.

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“): „Sužaidėme gana neblogas rungtynes kovingumo prasme, ko nebuvo rungtynėse su „Žalgiriu“, kur buvo beviltiškai pralaimėta. Šiandien pamačiau, kad mes turime komandą, kuri turi veidą, kuri turi savigarbą. Pusantro kėlinio žaisti vienu žaidėju mažiau, aišku, buvo labai sunku, bet vaikinai šaunuoliai, aš jais didžiuojuosi. Jei taip žaisim ir toliau, kovosime nenuleisdami rankų, žingsnis po žingsnio eisim į priekį. Teisėjų darbo nevertinu. Yra žmonių, kurie už tai atsakingi, tai jų prioregatyva, jų kompetencija. Šiandien viena iš užduočių komandai buvo sužaisti „ant nulio“. Komanda tai įvykdė ir mes džiaugiamės. Aišku, iki žaidimo tobulybės dar toli gražu, yra kur dirbti. „Atlantas“ labai gera komanda, turi daug individualiai stiprių žaidėjų, bet šiandien nebuvo tokio didžiulio skirtumo, kad žaidžia šešta ir antra komandos. Užduotis buvo apsiginti ir staigiai išeiti į kontratakas. Turėjome momentų, galbūt jie jų turėjo daugiau. Išpildžius savo momentus... Šios lygiosios mums yra tolygios pergalei.“

Rimantas Bogužas („Banga“): „Treneris prieš rungtynes sakė neprasileisti įvarčio - tą ir padarėme. Kovingos rungtynės, žiūrovams irgi turėjo patikti. Daug kovos, daug kortelių, aistrų. Teisėjas pradžioje savo darbą ne taip atliko, tai ir įsikarščiavo visas mačas. Pačiam sunku nebuvo. Kadangi pats esu iš Klaipėdos, norėjau gerai pasirodyti prieš Klaipėdos komandą. Manu, pavyko. Praėjusios rungtynės kaip tik buvo sunkesnės, po penkių įvarčių nėjo taip lengvai atsigauti. Svarbu, reabilitavomės.“

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Noriu pasveikinti „Banga“ su lygiosiomis. Jie - šaunuoliai. Jie stengėsi, kovojo. Susidaro įspūdis, kad jie per sezoną nusiteikia tik vienoms rungtynėms - prieš mus. Iš vienos pusės, tai yra malonu, iš kitos, žinoma, nemalonu prarasti taškus. Futbole yra tokia taisyklė: kaip ruošies, taip ir žaidi. Trenerių štabas visą savaitę kovojome su komanda. Jie nusprendė, kad jie yra tokie stiprūs žaidėjai, kad gali visus nugalėti be vargo. Buvo matoma, kaip jie treniravosi. Ir tai rezultatas to, kaip jie dirbo. Dabar komandai pasakiau, kad jei jie taip nori, gali išvis nebeiti į treniruotes. Tada galės žaisti su tokiomis komandomis, kurios yra žemiau turnyro lentelėje. Jei jie noro nebeturi, reikia pasakyti ir nebetęsti, o jei nori kažką laimėti, reikia dirbti rimtai ir pilna jėga. Mano darbas yra juos priversti. Jei to padaryti negalėsiu, nebedirbsiu. Kai nėra susikaupimo, visą savaitę dirbi ne pilna jėga, futbolo dievas irgi nusisuka, todėl negalime įmušti iš metro, iš dviejų, penkių. O galėjome ir praleisti.“

Kazimieras Gnedojus („Atlantas“): „Sunkus derbis. Tikėjomes laimėti, prieš tai dukart laimėjome, to tikėjomės ir šiandien. Kaip matėte, buvo kieta kova, niekaip negalėjome įmušti. „Banga“ kovojo, stengėsi. Jie gerai kontratakavo. A.Staponka gerai priimdavo priekyje kamuolį, apsisukdavo, atiduodavo perdavimus. Sunku, kai visą laiką atakuoji - užsimirštame apie gynybą. Taip ir atsiranda tokių kontratakų. Po raudonos kortelės galbūt perdaug atsipalaidavome, pagalvojome, kad viskas baigta. Pasirodo, kad nieko čia nebuvo. Jiems gal net geriau gavosi, kad vienu mažiau. Labiau susikaupė. Dėl neįprastos startinės sudėties susižaidimo netrūko, galbūt perdegėme truputėlį. Atrodo, kad viskas normaliai buvo, nepavyko įmušti.“