9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

„Dainava“ čempionatą užbaigė pralaimėjimu (komentarai)

Paskutines „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes žaidusi Alytaus „Dainava“ čempionatą užbaigė nesėkme. Dėl prastos aikštės kokybės namų rungtynes Tauragėje žaidę dzūkai pelnė įvartį pirmąją dvikovos minutę, tačiau persvaros neišlaikė ir nusileido vietos „Taurui“ rezultatu 1:3 (1:1).

Nominalūs aikštės šeimininkai fantastiškai pradėjo rungtynes, jau pirmos savo atakos metu pelnydami įvartį. Idealiu perdavimu iš gilumos vienas prieš vartus išvestas Mindaugas Strauka šaltakraujiškai perkėlė kamuolį per jį pasitikusį Edviną Gertmoną.

Atsakomosios atakos metu „Tauras“ turėjo realią galimybę išlyginti rezultatą. Georgijus Čargazija iš dešinės perdavė kamuolį Jean-Marie Amaniui, kuris gražiai suklaidino gynėją, įsiveržė į baudos aikštelę, bet per toli atleido kamuolį ir vartus palikęs Donatas Mikučionis spėjo kojomis jį išmušti už aikštės ribų.

11-ąją minutę kamuolys atsidūrė „Dainavos“ vartų tinkle po Vytauto Dragūnevičiaus taiklaus smūgio galva, tačiau šoninis rungtynių arbitras pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas futbolininko nuošalę.

Atsigavusi po šalto dušo „Tauro“ komanda rengė vis pavojingesnes atakas. 18-ąją minutę Robertas Vulpe po gražaus slalomo aikštės viduriu pro kelis varžovus perdavė kamuolį į dešinį baudos aikštelės kraštą laisvam Maksimui Lukaševičiui. Šio smūgį iš aštraus kampo pirštų galais į kampinį nukreipė D.Mikučionis.

Po trijų minučių padėti aikštės šeimininkams galėjo patys tauragiškiais. Po Dariaus Cibulsko pakelto kampinio Rokas Janilionis nesėkmingai pabandė išsmūgiuoti kamuolį, tačiau vos nenukreipė jo į savų vartų tinklą. Kamuolys prariedėjo visiškai šalia virpsto.

Kėlinio viduryje puikios progos neišnaudojo M.Lukaševičius. Po greitos svečių atakos V.Dragūnevičius atliko puikų perdavimą iš kairiojo krašto komandos legionieriui, tačiau gynėjų be priežiūros paliktas baltarusis nusprendė smūgiuoti nestabdydamas kamuolio ir į vartus nepataikė.

30-ąją minutę M.Lukaševičius gražiu ir tiksliu perdavimu išvedė vieną prieš vartus ties nuošalės riba žaidusį J.M.Amanį, kuris savo progos nepraleido, perkeldamas kamuolį jį pasitikusį „Dainavos“ vartininką.

Kėlinio pabaigoje „Tauro“ komanda dukart griebėsi už galvos, kai neįtikėtinai rezultatas išliko lygus. J.M.Amanis po individualaus reido baudos aikštelėje stipriai smūgiavo tiesiai į D.Mikučionį. Pirmas prie atšokusio kamuolio atsidūrė V.Dragūnevičius ir pabandė nukreipti kamuolį į apatinį vartų kampą, bet fantastišką reakciją pademonstravo „Dainavos“ vartininkas,

Nors po pertraukos „Dainava“ žaidimą išlygino, pavojingesnes progas ir toliau kūrė tauragiškiai. 55-ąją minutę R.Janulionis neišnaudojo geros progos pasižymėti, tačiau, M.Lukaševičiui gražiai atmetus kamuolį įkirtusiam saugui, šis nesugebėjo pataikyti į vartus.

64-ąją minutę Nerijus Kavaliauskas neapdariai suklydo savo aikštės pusėje. Kamuolį perėmęs M.Lukaševičius nusprendė pats užbaigti ataką tolimu smūgiu ir nepataikė į vartus, susilaukdamas komandos draugų priekaištų.

Po dviejų minučių vėl iniciatyvą perėmęs „Tauras“ išsiveržė į priekį. Greitos atakos metu perdavimu iš gilumos kamuolys buvo pasiųstas į dešinį flangą Mantui Lėkiui, kuris aštriai pasiuntė kamuolį laisvam G.Čargazijai. Be priežiūros paliktas legionierius tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį.

Svečiams dukart iš eilės grubiai suklydus, dvi galimybes išlyginti rezultatą turėjo Lukas Sendžikas, bet abu jo tolimi smūgiai buvo netikslūs ir Edvinui Gertmonui įsijungti į žaidimą neprireikė.

73-ąją minutę visus rungtynių klausimus išsprendė J.M.Amanis. Legionierius sulaukė perdavimo iš puikų reidą į baudos aikštelę atlikusio M.Lukaševičiaus, gražiai suklaidino gynėją ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į artimą vartų kampą.

Po trijų minučių „Dainava“ galėjo sušvelninti skirtumą, bet po standartinės padėties Linas Savastas galva smūgiavo virš vartų.

Gedeminas Jarmanalavičius („Tauras“): „Pergalė visada maloni tiek žaidėjams, tiek treneriams. Aš prieš rungtynes pasakiau, kad pergalė ir vyrams padėtų, ir žiūrovams, ir rėmėjams, kurie yra. Norisi trinktelt durim, džiaugiamės, kad pavykome. Sunkiai dirbome visą savaitę, rimtai ruošėmės. Ačiū vakiniams, kurie įgyvendino tai, ką buvome sumanę, ir iškovojo pergalę. Praleistas įvartis buvo ne šaltas, o ledinis dušas. Atvirai pasakius, nespėjau jo net pamatyti. Po tokio sukrėtimo ilgokai krapštėmės, kokį 20 minučių niekas nesigavo. Gerai, kad išlyginome. Per pertrauką pasikalbėjome, stengiausi nuraminti. Džiaugiuosi, kad įsiklausė, kad išpildė. Momentų tikrai buvo. Turėjome ir privalėjome įmušti. Kalbėjausi su Maksimu, kuris išeina vienas ir muša. Aišku, sveikintina, kai žaidėjas muša, bet turi matyti, kas yra šalia. Antrąjį įvartį įmušėme tikrai gražu, buvo laiku atiduotas perdavimas. Bet galbūt neįdomu būtų, jei viską išnaudotume.“

Marius Stanaitis („Tauras“): „Per pertrauką sunkiai dirbome, buvo nustatyta programa. Ji mums išėjo į naudą. Tuo tarpu, „Dainava“ žaidė su „Atlantu“ ir turėjo mažiau laiko atsistatyti, yra labiau pavargę. Išvykos rungtynes žaisti prie savų žiūrovų mums maloniau. Kitu atveju būtų tekę žaisti Kaune. Praleistas įvartis galbūt išėjo į naudą. Ėjome su viena mintimi - laimėti. Jie įmušė, nusiminėme, bet nieko jis mums nepakeitė. Per pertrauką treneris sakė labiau spausti, eiti labiau į priekį ir daugiau kontroliuoti kamuolį priekyje. Nors ir paskutinėje vietoje esame, bet norime sezoną užbaigti geromis nuotaikomis.“

Treneris Darius Urbelionis („Dainava“): „Bendrai reziumuojant, puikiai pradėjome rungtynes, įmušėme įvartį, kontroliavome žaidimą, pukiai žaidėme perdavimais. Per susirinkimą prieš rungtynes akcentavome, kad žaisti žemais perdavimais, kombinacinį futbolą. Tai gavosi, bet tik apie 25 minutes. Po to žaidimas išsilygino. Antrajame kėlinyje dar turėjome pakeisti du pagrindinius žaidėjus, įleidome šviežesnius. Tie žaidėjai įėjo nekaip ir antras kėlinys buvo visiškai nevykęs. Buvo nelengvia žaisti šias rungtynes, nes mūsų mintyse yra trečiadieno taurės rungtynės su Gargždų „Banga“, todėl keli žaidėjai turėjo žaisti pasisaugodami, kad negautų kortelių. Išeiti į aikštę ir žaisti ne pilna jėga, vargu, ar įmanoma, bet taip reikėjo. Pakeisti žaidėjai turėjo mikro traumas, jie galbūt ir galėjo žaisti, bet šitoje vietoje nebegalėjome rizikuoti. Tai dalinai buvo priverstiniai keitimai, galvojant apie ateitį.“